mato546
08.01.18,16:32
Čaute, neviete o nejakom dobrom vzore zmluvy o spolupráci? Jedná sa o poskytovanie upratovacích, resp. niekedy aj stavebných služieb pre bytové domy, resp. firmy a chcem to dať živnostníkom, ktorí tieto služby budú vykonávať ako moji subdodávatelia za moju firmu s.r.o.. Samozrejme budem vyžadovať v zmluve, aby boli poistení pre prípad škody, tak ako je aj moja s.r.o. poistená. Nechce sa mi zamestnávať zamestnancov, ale chcel by som to takto vyriešiť, lebo sa mi hlási dosť veľa živnostníkov. Lenže tam je problém, že mi tieto ťažko nadobudnuté dohodnuté zákazky s mojimi klientami, napr. už aj po mesiaci, zoberú, resp. uchmatnú títo živnostníci, nakoľko sa dohodnú na nižšej výhodnejšej cene, buď so spoločenstvom vlastníkov bytov alebo s firmou, ktorú budú upratovať, resp. vykonávať iné služby, ktoré vykonávali predtým pre moju firmu. Ako to mám ošetriť v nejakej obchodnej zmluve? Chcem tam dať aj to, že môj subdodávateľ služieb si nemôže dohodnúť zákazku hneď po nejakom krátkom čase, keď s ním uzavriem obchodnú zmluvu o spolupráci, ale najskôr iba o rok, inak pokuta napr. 500 EUR, ak to zistím, že upratuje pre môjho už bývalého klienta. Nemáte s týmto niekto skúsenosti ako sa to ošetruje v zmluvách a aké zmluvy nato treba?
profesional
09.01.18,10:29
1. Na to čo chceš sa žiadnh template použiť nedá

2. Ak šetríš na právnikoch, tak nechcem vidieť ako budú vyzerať tie stavby, kde budeš takto šetriť na stavebných prácach a materiáli

3. Použitím šablóny sa dostaneš len do problémov. Keď budeš potrebovať neurochirurgický zákrok, tak si stiahneš z internetu nejaký návod a urobíš si ho sám?

Nechápem tomuto amatérskemu prístupu..
mato546
09.01.18,10:37
Načo odpovedáš, keď nevieš poradiť?
profesional
09.01.18,10:43
Lebo ti radím: Tvoja požiadavka je totálna SPROSTOSŤ.
mato546
09.01.18,11:21
Aká sprostosť, ty trepeš sprostosti. Mať subdodávateľa je sprostosť? A pri stavbách si nepočul, že existujú aj subdodávatelia?