galko
08.01.18,17:39
Dobrý deň, chcel by som si kúpiť vozidlo Dacia Duster,4x4 a chcel by som sa touto cestou spýtať majiteľov uvedeného vozidla, ako sú s ním spokojní ? Za informáciu ďakujem - Galkovič.
buchač
08.01.18,16:45
Ktorú verziu mieniš kupovať ?
Jazdenku alebo nový voz ?
misoft
08.01.18,16:53
Ako buchač nadhodil... ide o to, aká "verzia".
Jazdenka - sú prevádzkyschopné, ovšem kvalita (i keď sa zlepšila) je nie práve tip-top.
Ak si počkáš na novú verziu (2018) - tak tá bude o niečo lepšia.

Prvé verzie sa často kazili, postupne kvalita sa zlepšovala...

Rada - neponáhľaj sa- počkaj si na novú verziu 2018 - potom sa aj oplatí - ale ide o to, kde a ako budeš jazdiť. V meste a na bežné cesty 4x4 je zbytočnosť.
galko
08.01.18,17:54
Nové auto
lujza.j
08.01.18,18:53
buchač
08.01.18,19:42
Nové auto je každopádne dobrá voľba.
Duster je tiež v pohode...minule som jeden (z tých najnovších typov) na parkovisku pozeral.

Je rozdiel medzi naftou a benzínom. Výhody a opak Ti nemusím objasňovať...;)

Misoft vraví, že na bežné cesty a do mesta je to zbytočnosť.
Lenže čo je to mesto a čo je bežná cesta.
Blaváci majú problém aj s 3cm výškou snehu, bo okamžite kalamita. :D :D :D
Ja s mojím SUV 4x4 (nemenovanej značky) v pohode beriem 1/2 metrové záveje...;)
galko
08.01.18,19:52
A čo spotreba ? Vraj to nedostanem pod 10 l.
buchač
08.01.18,20:01
Bratm...
Môj motor je benzín 2,0...čiže aj papká. Mesto viac, šak jasné. Vonku zasa menej, aj to je jasné. Ale tá priemrná spotreba je fakt medzi 8 -10 litrov. Veľa záleží od techniky a nohy.
misoft
08.01.18,20:30
@galko - samozrejme, ak bude "ťažká" noha, ak sa bude jazdiť po lazoch - tak si aj Duster svoje vypýta a scucne... ale tiež záleží i na tom, čo bude vpredu pod kapotou...
Dacia Duster 2018 - https://auto.pravda.sk/novinky/clanok/440211-dacia-duster-druha-generacia-je-tu-vyzera-skvelo-a-bude-lacna/
http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000614/1677331/PRVA-JAZDA--Nova-Dacia-Duster-II--sa-predviedla-uz-aj-na-slovenskych-cestach
http://techbox.dennikn.sk/dacia-duster-dospela-je-este-lepsia/
galko
09.01.18,07:36
Verzia 2018 vyzerá celkom dobre, až na tie zadné stopky, chceli asi dobehnúť Jeep, ale radšej to mohli nechať v starej verzii. Čo už, kvôli mne nebudú meniť výrobnú linku.
vicktor
09.01.18,08:01
buchac: "Blaváci majú problém aj s 3cm výškou snehu, bo okamžite kalamita. :D"
Kedy si sa z rodneho valala dostal do BA naposledy? Vedel by si ze tu je dopravny kolaps aj v lete za sucha.
buchač
09.01.18,08:17
vicktor

Mňa Ty veru nespovedaj...ja mám Blavu v trubke, jedno škaredkovské mesto, ktoré ma nikdy neoslovilo....ale to je jedno.

Kolaps alebo zápchu si nemýľ so snehovou kalamitou.
Zápchy a kolapsy sú v každej väčšej dedine, akurát v správach furt plačú, že Blava - lebo Blava. Pritom je tam najväčšia infraštruktúra ciest a diaľnic na Slovensku - dokonca na rovine.
Preto sa celé Slovensko rehoce nad tou "kalamitou"...keď 3cm snehu - kalamity len zvýšia ten "kolaps"...
---------------------------------------
Serme na to...bavme sa o 4kolkách, že čo a ako dokážu.
Ja mám tú svoju už druhú zimu...prisámfakt, splnil sa mi taký autový sen. Nevraviac už aj o tom, že chalupa v horách, kde sa už neposypuje (nesmie sa), snehu po íču...;) V lete využijem tiež, šak huby. :)
Jeden čas som poškuloval aj po Dusterovi, lenže to bolo ešte v jeho začiatkoch výroby, keď neboli vychytané muchy.
galko
09.01.18,20:23
Chlapci, vidím, že ste odborníci aj na dopravné kolapsy v Bratislave, ale poviem vám otvorene, že dopravné kolapsy v Bratislave nespôsobuje sneh, ale prehustená doprava. Žijem tu už desaťročia a mám pocit, že celé východné Slovensko sa nasťahovalo za prácou do Bratislavy. A je rozdiel jazdiť po rodnom valale a jazdiť po Bratislavskom Prístavnom moste a D1.
misoft
09.01.18,21:43
Hehehehe.... a nedávno v telke dávali, že na východ Slovenska sa sťahuje kopa vozidiel s bratislavskými značkami. To, že z východu je kopa ľudí v Ba - znamená (možno) len jedno - držíme vás nad vodou (nad Dunajom) - inak sa potopíte....
A s tým jazdením.... bratm.... ja by som ťa v Ba trhol (ale na druhú stranu - mám bratislavskú autoškolu), no na horách by si tiež ostal stáť (aj so štvorkolkou) - jazdiť treba vedieť..... vždy a všade, za každých podmienok...
galko
10.01.18,08:51
Máš pravdu, že na východ sa valia autá s bratislavskými ŠPZ, ale je to preto, lebo mnoho vychodniarov sa tu registruje na trvalý pobyt /dôvody určite poznáš/. A stým jazdením po horách verím, že si dobrý vodič. Ja som po horách začínal pred 30 rokmi ešte na vozidle GAZ 69, ale dnes sú tie štvorkolky iné, verím aj to, že by si ma trhol, či už BA alebo tam u vás v teréne, lebo si možno mladší ročník.
Ja som chcel svojím príspevkom povedať len to, že Bratislava začína byť pre dopravu nevhodným miestom pre život. Nehovoriac o tom, že keď prídem večer domov, nie je kde zaparkovať.
buchač
10.01.18,10:33
Myslíš, že v iných mestách je to iné ?

Ja pred 9tou hodinou ani len auto neštartujem. Po 17tej je problém zaparkovať.
Lenže prečo je tomu tak ? A netreba sa vyhovárať len na vychodňarov.
Predsa dnes je bežnou praxou v jednej rodine mať 2-3 autá. Manžel, manželka majú svoje, no majú aj služobný voz/y. Keď sa k tomu pridá ešte aj auto potomka, nuž máš v pohode bred barákom 4 autá, ktoré používa len jedna rodina.
Keď je v rodine nejaká služobná dodávka ? Nuž duplom smola, lebo zaberie aj dve miesta.

Ďalšou kapitolou sú tie parkovacie miesta, ktoré si majiteľ prenajal od mesta. Nesmieme zabudnúť aj na miesta vyčlenené pre ZTP, tie majú nárok byť širšie z objetívnych dôvodov.
Pred našim vchodom sú dve ZTP...okamžite parkovisko prišlo o jedno miesto.

...a ani nevravím, že ako sa parkuje.
Príde dilino, zaparkuje šikmo alebo všeliako, ako keby parkoval na svojom valalskom dvore...a ty sa staraj.
Darina1234
10.01.18,11:50
zaujimave, ako sa zmenila otazka na kvalitu dacia duster, nuz co vychodniari
buchač
10.01.18,11:58
Kvalitu Dustera sme vyčerpali...nuž si pokecáme (čítaj - popindáme) na inú problematiku.

P.S.:
Mňa Blava nejak netrápi...Blava ďaleko. :D
Moju 4kolečku zaparkujem na vlastnom pozemku, vybehnem s ňou len po zásoby alebo do lesa. ;)
alaya1
10.01.18,13:28
Ani by som neuvazovala o takej znacke, nie to este pisala
misoft
10.01.18,15:51
Tak, tak..... veď predsa stojí menej ako kabelka.....
misoft
10.01.18,15:56
galko (Dnes 09:51) Máš pravdu, že na východ sa valia autá s bratislavskými ŠPZ, ale je to preto, lebo mnoho vychodniarov sa tu registruje na trvalý pobyt /dôvody určite poznáš/. A stým jazdením po horách verím, že si dobrý vodič. Ja som po horách začínal pred 30 rokmi ešte na vozidle GAZ 69, ale dnes sú tie štvorkolky iné, verím aj to, že by si ma trhol, či už BA alebo tam u vás v teréne, lebo si možno mladší ročník.
Ja som chcel svojím príspevkom povedať len to, že Bratislava začína byť pre dopravu nevhodným miestom pre život. Nehovoriac o tom, že keď prídem večer domov, nie je kde zaparkovať.
---------------------------------------------------------------------------------
Oné...... ak majú TP tam v Blave.... tak už sú Bratislavčania, platia Bratislave...... tu si sa už potom sekol.... to už nie východniari sa vracajú, ale Bratislavčania idú na návštevu....

A s tým jazdením..... nielen Gaz69, ale T111 so riadil.... takže.... nie mladší ročník..... skôr starší, omnoho starší.....
buchač
10.01.18,15:56
alaya1 (Dnes 14:28) Ani by som neuvazovala o takej znacke, nie to este pisala
=====================
Ja viem, na akej značke (nezverejňujem ;) )jazdíš...a teraz sa pýtam :

Kto je vlastníkom auta ?
Kto je napísaný v papieroch ?

Som zvedavý na priamu odpoveď, či ju vôbec dáš.
lujza.j
10.01.18,16:31
Dacter..je predsa renolt:Dtiez som fixovana na inu zn....raz som sa vyjadrila,ze by som si ho..co za tie lóve:Dlacne zvukove plasty vnutri....renoltovy motor....ved ten maju aj mercedése pod kapotou....tak co:) moj chlap si odvtedy robi prdel...hen tvoja dačka ide:D
alaya1
10.01.18,20:34
Buchac, a preco ta toto vsetko zaujima? Ja som napisala len koment k tomu, ze ked chce niekto 4x4, tak by som o tejto znacke ani neuvazovala.

Ty na akom 4x4 jazdis? Pises tu o svojom aute, ani nevieme aka znacka, mozno pisatel otazky prehodnoti svoje rozhodnutie, ked mas take pozitivne skusenosti so svojim autom.
buchač
10.01.18,21:05
alaya1 (Dnes 21:34) Buchac, a preco ta toto vsetko zaujima?
==================
Prečo ?

Lebo si šmahom ruky zhodila auto, ktoré nie je až tak zlé,
Ide mi v podstate o iné.

...a o čo sa jedná ?
Lebo je rozdiel (a velikánsky), ak si jeden auto kúpi na firmu a ten druhý za vlastné....a s tým súvisia aj poistky, palivo, či opravy.
...a neverím, že by niekto len tak halabala vyšmaril do vetra ťažké love zo svojich, ak môže využiť druhú možnosť. Veď takýmto spôsobom sa stavajú aj rodinné domy...postaví za firemné, poodpisuje a o nejaký čas prepíše na seba.

Čiže nevieme, ako si Galko kupuje auto. Či ako FO alebo ako PO.
--------------------------
...a nie je jedno, že na akom si momentálne prdel vyvážam ?
alaya1
10.01.18,21:10
..." .a nie je jedno, že na akom si momentálne prdel vyvážam ? ..."- to mas uplnu pravdu, je to uplne jedno na akom ty, na akom ja.....
buchač
10.01.18,21:16
Hehehe...lenže :

- to moje je moje = napísané na mňa.
- to "tvoje" nie je tvoje = je napísané na firmu.

...a na to dám krk.
alaya1
10.01.18,21:18
daj co chces.....
pavol36
11.01.18,12:36
Neviem, či všetci, čo tu písali predo mnou, majú doma Duster zaparkovaný a preto sa k tým príspevkom vyjadrovať nebudem, ale... mám už druhý Duster. Prvý som kúpil v roku 2010. Dvojkolku, benzín 1,6. Úplne pohodové, normálne auto. Subjektívne sa mi s ním chodilo oveľa lepšie ako s firemnou Kiou Sportage. Mal som ho 5 rokov, za ten čas jediná závada - odpálená cievka na zapaľovacej sviečke, opravené za hodinu ešte v rámci záruky. Po piatich rokoch som ho predal a kúpil faceliftovaný Duster 4x4 (...lebo cesta na chatu), benzín 1.6SCe, ktorý používam už vyše dvoch rokov - zatiaľ opäť bez akéhokoľvek problému. Keď som sa na garančkách debatoval s prijímacími technikmi, tí svorne hovorili, že Dustery k ním chodia len na garančky, málokedy sú poruchové. Čo sa auta samotného týka, možno by som mu pár vecí vytkol, ale nie sú to žiadne zásadné veci, ktoré ovplyvňujú jazdné vlastnosti alebo komfort.
Akurát značka Dacia sa u nás jednoducho nenosí, pretože je to podľa mnohých auto pre "socky". Nemám problém si kúpiť aj raz tak drahé auto, ale prečo? Jednoduchosť a spoľahlivosť to istí. Je to poskladané z už dávno overených a odskúšaných komponentov Renaultu a Nissanu. A mne to auto bohate stačí...
...a strašne sa smejem, keď čítam poniektoré, najmä staršie motoristické recenzie, kde tomu autu vyčítali napr. "lacný zvuk smeroviek"...
buchač
11.01.18,12:42
Veľmi dobrá recenzia...súhlasím.
A veru je to pravda, auto má slúžiť majiteľovi a nie naopak.
lujza.j
11.01.18,12:54
nemam ho v kolonke auto pre socky.....je mi vlastne šuma fuk..čo si kto a prečo kúpi....teda aké auto....tu ide skor...niekde so svojm autom "patriť"...mastiť si značkou auta ego...tu si ludia zakladajú na tom ake auto...aká zn.handier a ake hodziny....pre mna nepochopitelne...
alaya1
11.01.18,13:04
lujza, mnohym ide aj o bezpecnost, napr. nam, Chodime aj dlhe cesty, tak je bezpecnost pre nas na 1. mieste- hlavne po tom, ze prezil moj muz. V meste ja radsej idem peso, ci na MHD, u nas niet kde zaparkovat a su sustavne zapchy

.
buchač
11.01.18,13:25
alaya1 (Dnes 14:04) lujza, mnohym ide aj o bezpecnost,
================
Ta sme sa pobavili...;) :D

Jasné ide o bezpečnosť...ALE koho ?
Jasné, že v prvom rade o posádku....čo tam po druhých.
Hlavne vtedy, ak za volantom tereňáka (sťa obrnený voz) sedí ženská...v jednej ruke ciga, vedľa položená káva, pri uchu mobil a kuká do späťáku, lebo si brizolit na ksich nahadzuje.
Pri strete sa jeden automaticky začne modliť.

Ženská v pohode, šak manžel (milenec, ocko) kúpil, aby "rodinný poklad" neutrpel ujmu...čo záleží na tých ostatných. Šak prídu biele a čierne sanitky,porátajú živých a mŕtvych...vinníčka za ten čas dofajčí...a môže ísť domov fajčiť svojmu záchrancovi, čo ju z §§§ vyseká.
bodliak
11.01.18,13:46
Buchaç, teraz si ventilujeß ktory komplex?
misoft
11.01.18,14:56
Žiaľ..... neventiluje.... toto sa stalo... v KE....
vicktor
11.01.18,14:57
Ani Blava ho nezaujima, na bezpecnosti sa pobavi, ale buchnut si musi do vsetkeho. :)
bjuty smis
11.01.18,15:58
tak prečo ju spomínaš v téme o dacii v polovici príspevkov ??

trápi ťa...a poriadne :)
buchač
11.01.18,16:51
Ale netrápi, tomu ver.
Tu, v tejto téme ide LEN o poddžubovanie...ak si nepostrehol, neroznal...nuž nie môj problém.

Blava a trápenie ?
Nuž trápi v iných súvislostiach.
Najviac sa stavajú tie diaľnice v okolo BA. Buď nové, buď sa rozširujú pruhy....furt niečo a furt málo.
Toto ma serie, to je správny výraz. Kuwa, šak tá diaľnica na východ mala byť postavená už pred toľkými rokmi, že teraz by je už generálkovali.

...a to, čo som v iných komentoch spomenul, to snáď nie je pravda ?
misoft
11.01.18,20:12
Prima COOL - Autosalón - recenzia a skúšky Dacia Duster TCE 125 4x4 .... oplatí sa pozrieť...
alaya1
11.01.18,20:51
"Ta sme sa pobavili... ".....tak ty si sa mozno pobavil, moj muz nie. Ak by mal napr. tento spominany typ auta, uz nie je medzi zivymi. Ak do teba v protismere narazi auto. Ale bav sa dalej- nech ti padne...na uzitok.
buchač
11.01.18,21:15
Kurňa....vy sa čítate ?
...a pochopili ste vlastne, o čom vravím ?
---------------------------

alaya
Ale keď tvoj muž teraz spôsobí (nedajbože) dopravnú nehodu, tak ako by dopadla v prípade čelného nárazu "nemenovanej 4kolky" do Fabie ?
Vaše (presnejšie nievaše) auto oškrabaný lak a z Fabie ich vystrihujú.
Tak kto je v bezpečí a kto nie ?

...a to aké auto tvojho muža zrušilo ? Nákladiak, Tirák...???
alaya1
11.01.18,21:44
chod uz do zadku, ze ta to bavi...
vicktor
12.01.18,08:45
Poddzubovanie? Tak dobre - dialnice treba okolo BA, konkretne ten dialnicny obchvat a tunel skrz Karpaty, pretoze to co sa nazyva obchvatom je mestska stvorprudovka ktora deli mesto na 2 polovice a jazdi po nej MHD. Naco su na Vychode dialnice, ked polovica vychodniarov je v BA? To je pohoda kdyz tata neni doma! ... vlastne to je pohoda ked vychodniari su doma (cez sviatky a prazdniny).
buchač
12.01.18,10:03
vicktor...ale no tááák.

Myslíš, že tí týždňovkári s radosťou behajú na druhý koniec republiky ? Never tomu !
Môj syn jazdí na Tirke...frajer dcéry maká v Beneluxe.
Ono, aj si zarobia...ale aj minú solídne. A ten život ? Na hovno...nie všetko sú peniaze. Žena bez muža, deti bez otca...nie jedna rodina to nezvládla.
-----------------------
Na čo treba diaľnice na Východe alebo inde ?
Nuž pri podobnom zmýšľaní, ako je to Tvoje, nuž nám sú tu na hovno....šak jasné.
Aj keby som bral ten názor, tak diaľnice nestavajme. Ale keby sa aspoň tie cesty I. triedy dali do poriadku, aj to by bolo niečo.
------------------------
Sleduješ, čo sa deje v Samsungu ?
Tomu nedávam veľký optimizmus...a ver tomu, že aj tie automobilky postupom času kľaknú....a Blava bude ľudoprázdna. Veľa majiteľov nehnuteľností, ktoré prenajímajú za brutálne peniaze, zaplače.
Nebude to o rok-dva, ALE príde to.
...a keď prídu emigranti (a tomu ver, že prídu), tak celá Blava bude plakať. Tí naši cigáni je slabý odvar toho, čo dokážu tí "utečenci".
ivuska236
12.01.18,13:04
Mám verziu 1,5 Dci, 4x4 r.v. 2014, najazdených 40 tis km. Veľmi dobré jazdné vlastnosti či už v teréne alebo na ceste. spotreba v režime AUTO 4x4 okolo 6,5l nafty na 100km. Akurát sa ju chystám vymeniť za nový DUSTER 2018.
misoft
12.01.18,16:52
A že je lepšie, ako tá kabelka z reklamy? ;) :D