tereza.s
02.08.06,14:21
Dobrý deň, prosím vás, ak je niekto odborník - viete mi poradiť, či poskytovanie služby - sterilizácie zdravotníckych prístrojov jedným zdravotníckym zariadením druhému zdravotníckemu zariadeniu je službou súvisiacou s poskytovaním lekárskej starostlivosti podľa §29 zákona 222/2004 Z.z. o DPH a tým pádom oslobodené od DPH alebo to tak nie je? Ďakujem všetkým, ktorí to aspoň tušia:)
martinez
02.08.06,14:40
Dobrý deň, prosím vás, ak je niekto odborník - viete mi poradiť, či poskytovanie služby - sterilizácie zdravotníckych prístrojov jedným zdravotníckym zariadením druhému zdravotníckemu zariadeniu je službou súvisiacou s poskytovaním lekárskej starostlivosti podľa §29 zákona 222/2004 Z.z. o DPH a tým pádom oslobodené od DPH alebo to tak nie je? Ďakujem všetkým, ktorí to aspoň tušia:)

§29,1..."Oslobodené od dane je poskytovanie zdravotnej starostlivosti štátnymi a neštátnymi zdravotníckymi zariadeniami podľa osobitného predpisu8) a tovary a služby s ňou priamo súvisiace poskytované týmito štátnymi a neštátnymi zdravotníckymi zariadeniami. Oslobodené od dane nie je dodanie liekov a zdravotníckych pomôcok."

Podľa mňa oslobodené
tereza.s
02.08.06,15:57
Ďakujem za odpoveď, ja som si samozrejme zákon prečítala, a práve preto som sa pýtala - podľa mňa práve "služby s ňou priamo súvisiace" nie je úplne jasný pojem a napr. v ČR napriek veľmi obdobnému zneniu obdobného článku ( "Zdravotnickými službami se pro účely tohoto zákona rozumí služby zdravotní péče a související služby poskytované oprávněnými subjekty45) pacientům a osobám, jímž je taková péče určena, vymezené zákonem o veřejném zdravotním pojištění 46).") práve táto konkrétna služba oslobodená NIE JE. Každopádne ďakujem za názor a prosím o ďalšie názory:)
alex1
02.08.06,18:06
Na to aby si poskytla pacientovi zdravotnú starostlivosť, potrebuješ mať napr. strerilný nástroj, prístroj... a ten potrebuješ dať niekam vysterilizovať (ak nemá vaše zariadenie sterilizátor) a preto si myslím, že by to mala byť služba, ktorá súvisí s poskytovaním zdravotnej staroslivosti a preto - oslobodené. To čo nie je oslobodné sú lieky a zdravotnícke pomôcky a preto všetko ostatné by malo byť oslobodené.
alex1
09.08.06,11:22
Ja mám trochu iný problém. Sme s.r.o., ktorá bude nemocniciam predávať rohože (protibakteriálne) pred operačný sál. Uvažujem, či tento tovar bude patriť medzi oslobodené plnenie, alebo nie?
alex1
09.08.06,12:04
nikto nepomôže:)))
tereza.s
09.08.06,13:44
tak toto už by som fakt neradila medzi oslobodené... (priamo súvisiace?) Ja som svoj otázku položila priamo na daňovom riaditeľstve a zatiaľ čakám na odpoveď, tak skús tiež...