mataval
09.01.18,16:10
Dobrý den, pracujem na skrateny pracovny uvazok (na zmluvu).
V pripade, že zastupujem kolegynu a som v praci za jej smenu viac ako 4 hodiny a potom aj moj pracovny cas, mam narok na jeden stravny listok? Lebo na jej smene odrobim viac ako 4 hodiny tak by som narok mala mat..... ale mzdova pracovnicka mi povedala ze ja mam mesacnu mzdu a potom vsetko nad ramec je ako odmena..a ze listky mi do toho nezaratala (do odmeny) ze to sa musim dohodnut so zamestnavatelom...
viete mi poradit?
Dakujem
veronikasad
09.01.18,15:38
Práca nad rámec týždenného pracovného času je nadčas, za ktorý patrí zamestnancovi mzda za prácu nadčas + nadčasový príplatok.
Ak výkon práce trvá viac ako 4 hod. denne, má nárok aj na príspevok na stravovanie.
mataval
09.01.18,15:45
lenze na personalonom mi to vysvetlili tak ze ja mam mesacnu fixnu mzdu a hodiny nadcas mi preplacaju ako odmenu (bonus) lenze o stravnych povedala ze to je na dohode s tym kto ma prijimal, takze zamestnavatel...takze by som si na ne mala narokovat...podla zakona by som ich mala dostat..:) dakujem za odpoved
veronikasad
09.01.18,15:47
Nesúhlasím, musela by si pracovať vo vedúcej funkcii, aby mohol zamestnávatel považovať 150 hod. práce nadčas ročne za súčasť mesačnej mzdy.
veronikasad
09.01.18,15:48
zamaž osobné údaje a prilož výplatnú pásku
ivka70
09.01.18,15:50
Nie, podla zakona na ne narok nie je. Na narok sa pocitaju len standardne hodiny, nie nadcasove.
Zamestnavatel by mohol definovat narok nad ramec ZP - to mali na mysli na personalnom.
Narokovat si ich nemozete.
mataval
09.01.18,15:52
dakujem za odpovede