Nandrolon
02.08.06,13:49
K osobnemu autu zaradenemu do pouzivania tento rok sa dokupil navigacny system za 25 tis. bez DPH.

uctovat to priamo do nakladov na 501??? kedze do 30 tis majetok davame priamo do nakladov?? /netreba navysit cenu?? prislusenstvo sa to asi nepovazuje.../

mozem uctovat aj 343 ???
Zoltán Kovács
02.08.06,12:05
K osobnemu autu zaradenemu do pouzivania tento rok sa dokupil navigacny system za 25 tis. bez DPH.

uctovat to priamo do nakladov na 501??? kedze do 30 tis majetok davame priamo do nakladov?? /netreba navysit cenu?? prislusenstvo sa to asi nepovazuje.../

mozem uctovat aj 343 ???

Ja by som to účtoval na 501AE. Vytvoril by som v operatívnej evidencii na to kartu. DPH by som asi neuplatnil z toho, tak isto keď kupujem autorádio do osobné auta, tam tiež neuplatňujem. Priznám sa už teraz presne neviem podľa ktorého predpisu nie, ale raz MF SR vydalo opatrenie práve na tieto veci, že z čoho sa dá uplatniť dph pri os.aute a z čoho nie. Napr. z pneumatik sa dá, lebo to sa skôr považuje za udržbu.
BOBY
02.08.06,12:10
K osobnemu autu zaradenemu do pouzivania tento rok sa dokupil navigacny system za 25 tis. bez DPH.

uctovat to priamo do nakladov na 501??? kedze do 30 tis majetok davame priamo do nakladov?? /netreba navysit cenu?? prislusenstvo sa to asi nepovazuje.../

mozem uctovat aj 343 ???
Ja som navigačné systémy dávala priamo do nákladov, aj DPH som uplatnila. Je totiž použiteľný pre rôzne druhy áut a je demontovateľný. Máme v evidencii asi 30 áut a 5 navigačných systémov. Podľa toho, ktoré auto vyráža na cesty do zahraničia, tam sa pred cestou napojí a keď sa vráti použijeme ho na ďalšie. Ak je iba do jedného osobného auta, tak by som DPH neuplatňovala. A tech.zhodnotenie to nie je, nemá takú cenu (30.000,- Sk)
Ak sa mýlim, opravte ma.
Nandrolon
03.08.06,04:05
ozvite sa este niekto nech som konecne na niecom...
kalkulka
03.08.06,04:19
K osobnemu autu zaradenemu do pouzivania tento rok sa dokupil navigacny system za 25 tis. bez DPH.

uctovat to priamo do nakladov na 501??? kedze do 30 tis majetok davame priamo do nakladov?? /netreba navysit cenu?? prislusenstvo sa to asi nepovazuje.../

mozem uctovat aj 343 ???
Ak navýšenie hodnoty auta v priebehu celého roka nepresiahne 30 000,- Sk, tak by som to naúčtovala na 501. Pre DPH si pozri §49 ods. 7 písm. b, tam je vymenované príslušenstvo automobilu. Myslím, že tvoj prípad to nie je, tak by som si DPH odrátala.
Nandrolon
03.08.06,05:04
este by som podotkol ze k tomuto autu sa uz navysovalo prislusenstvo autoalarm, sice to nebolo nad 30 tis., ale ked je to prislusenstvo tak aj za 10000 musis navysit hodnotu...
kalkulka
04.08.06,12:16
este by som podotkol ze k tomuto autu sa uz navysovalo prislusenstvo autoalarm, sice to nebolo nad 30 tis., ale ked je to prislusenstvo tak aj za 10000 musis navysit hodnotu...
Čiže, ak to bolo v jednom roku, tak by si to mal dať všetko ako technické zhodnotenie.