tanusik
10.01.18,13:24
Pekný deň, porosila by som o radu....ako stavebniny predávame aj železo, oceľ, sieťovinu...v priebehu minulého roku sme mávali odbery kt. presiahli u tohoto tovaru sumu 5000,00 bez dph, takže nám ich dodávateľ fakt. bez DPH, ale pri predaji našim odberateľom to nikdy nepresiahlo tých 5000 eur, takže sme faktúrovali normálne (základ+dph). Od nového roku sa vraj tento limit zrušil a na všetko sa bude vťahovať prenos daň.povinnosti. Takže ak v tomto roku nakúpime železo od dodávateľa bez DPH-prenos, aj mi budeme následne našemu odberateľovi pri predaji (ak je platcom DPH) faktúrovať tovar bez DPH...??? a čo v takom prípade, ak nákup minulý rok podliehal normálnemu režimu, tovar máme ešte skladom... a následkom zmien o 1.1.2018 to máme faktúrovať bez DPH...???
Ďakujem
Sarlotka
10.01.18,12:54
tanusik
10.01.18,14:47
Dík za link....
tanusik
10.01.18,15:21
Už som pozerala aj ten zoznam, ale v kuchynskej reči.... týka sa to aj klasického pletiva, viazacích drôtov, stavebných klincov.....jakloviny, trubiek....? lebo ja nie som expert na tieto veci....
Sarlotka
10.01.18,16:47
Tanusik tu na tomto linku je colny sadzobnik a nizšie su vysvetlivky
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/clo-obchodny-tovar/nomenklatura

Podla neho treba zatriedovať, resp. si napísať písomný dopyt na colnicu na zatriedenie....alebo využiť služby colného deklaranta na zatriedenie tovarov...
tanusik
10.01.18,17:03
Ďakujem.