ladyrs
10.01.18,18:37
Po zrušení Dohody o elektronickom doručovaní pre PO ako zaregistruje sro na el.komunikáciu zahraničný konateľ novej firmy, kedže nemá OP čipom?
Sarlotka
10.01.18,17:44
zvolí si zástupcu, alebo si zabezpečí zaručený elektronický podpís od nejakej komerčnej spoločnosti...
ladyrs
10.01.18,17:47
Čiže napr overeným splnomocnením ?
Sarlotka
10.01.18,17:58
to nemusi byt overene ...

pozri postup napr tu... cez ziadost o autorizaciu pripnutím NEOVERENÉHO spolonocmenia

https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/autorizovane-sluzby/autorizacie#ZiadostOAutorizaciu
Sarlotka
10.01.18,17:59
vyplýva z § 9 Daňového poriadku

§ 9
Zastupovanie
(1)
Fyzická osoba, ktorá nemôže pri správe daní vystupovať samostatne, musí byť zastúpená svojím zákonným zástupcom. Ak opatrovník nie je ustanovený súdom, ustanoví na účely správy daní zástupcu rozhodnutím správca dane.

(2)
Daňový subjekt, jeho zákonný zástupca alebo jeho opatrovník sa môže dať zastupovať zástupcom, ktorého si zvolí a ktorý koná v rozsahu plnomocenstva udeleného písomne alebo ústne do zápisnice u správcu dane. Ak má zástupca trvalý pobyt alebo sídlo mimo územia členských štátov Európskej únie a štátov, ktoré sú zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore (ďalej len „členský štát“), musí si zvoliť zástupcu na doručovanie s trvalým pobytom alebo sídlom na území Slovenskej republiky; inak sa budú písomnosti ukladať u správcu dane s účinkami doručenia v deň ich vydania.
ladyrs
10.01.18,18:06
Ďakujem pekne.
ladyrs
16.01.18,18:42
Už som z toho na nervy. Odniesla som dnes na DU splnomocnenie na zastupovanie pre registráciu. Že to musia konzultovať, na registri je nová pracovníčka. Neviem, či som to pochopila správne, ale malo by to byť tak, že podľa ods (2), § 9 Daňového poriadku sa daň.subjekt alebo jeho zák,zástupca (konateľ v mojom prípade) sa môže dať zastupovať. V zmysle toho konateľ podpísal splnomocnenie. Splnomocnenie zaregistrujú na DÚ a potom registrujem sro ja, ako splnomocnená osoba vyplnovaním reg. formulára tu https://www.financnasprava.sk/sk/registracia-na-portal
Príde potvrdzovací mail a prihlásim sa na portál so svojim OP. Je to tak prosím?
Sarlotka
16.01.18,19:24
ako si skoncipovala splnomocnenie, co si tam uviedla?
Sarlotka
16.01.18,19:26
ja osobne ziadam vzdy elektronicky, t.j. neniesla som "papierove splnomocnenie", cez ziadost o autorizaciu na danovy subjekt .. po nalogovani je to v osobnom zone , prvy obdlzník v druhom rade :) :) :) vyplnim a prilozim splnomocnenie na elektronicke dorucovanie pisomnosti ... najhorucejsia skusenost je zo vcerajsku, odoslala som cca o 20.00 a o 11.30 som mala vytvorenu vazbu na druhy den... ale vzdy aj v minulosti to trvalo max 24 hodin ak islo o pracovne dni...
Sarlotka
16.01.18,19:29
este pre istotu, neviem ci som chapem spravne co pises, ty zastupuje sro v mene ktorej kona konatel... nezastupujes konatela.. tak to musis mat napisane aj v splnomocneni
ladyrs
16.01.18,19:32
zajtra naskenujem splnomocnenie .... ešte k tej predošlej poznámke, som skúšala elektronicky, ale nemám ZEP, prihlasujem sa cez ID
Sarlotka
16.01.18,19:46
ale to ti inak nepojde... musis mat zep... ci uz bude podane splnomocnenie elektronicky alebo papierovo... ty uz budes musiet podavat zepom napr. obcianskym
Sarlotka
16.01.18,19:47
akekolvek podanie za sro ktore si zriaduje komunikaciu po 1.1.2018 je mozne len podpísanim zepom...