kampari
11.01.18,08:57
Pekný deň všetkým...
mám otázočku...konateľ (zamestnanec) ak používa na pracovné cesty vlastné motorové vozidlo, patrí mu SL ako zamestnancovi na každý odprac. deň....a v prípade ak ide na prac. cestu..patrí mu aj zároveň stravné? lebo doteraz sa mu stravné neúčtovalo, nakoľko sa mu dávajú stravné lístky.
Ďakujem.
Tweety
11.01.18,07:59
Nárok na zabezpečenie stravovania má pri zmene dlhšej ako 4 hodiny. Stravovanie sa nezabezpečuje za čas strávený na PC, za ten čas má nárok na stravné podľa Zákona o CN. Takže za ten istý čas nemôže mať aj SL aj stravné. Napr. Odpracuje 3 hod. a ide na PC, nárok na zabezpečenie stravovania nemá ale podľa toho, koľko času strávi na PC, dostane stravné. To, že sa stravné za PC neúčtovalo lebo dostával SL, nebol správny postup.
kampari
11.01.18,18:20
Aha, takže čo teraz....bo dajme tomu, že dodatočne by sa stravné dalo doúčtovať za r. 2017 dľa cest.výkazov a vyplatilo by sa mu toho roku. Ale čo s tými SL, kt. dostal akože za odpracovaný deň...??? Lebo uňho je to tak, že on za tie služobky na svojom aute berie aj keď chodí počas prac. doby po okolí do 30 km k zákazníkom na zamerania, ohľadom dohodnutia cien atď. zato ja som to takto robila, že sa mu dávali SL. A môže sa stať, že nebude si nárokovať na stravné...? Ďakujem.
ivka70
11.01.18,18:37
Ak si uctuje pracovne cesty, musi dostat stravne a nie stravne listky.
Ak pracovne cesty nebude uctovat, moze dostavat SL. Kedze chce sle zuctovat km, musi SL vratit za dni, kedy uctuje pracovnu cestu a zaplatite mu stravne na PC. Nemoze sa naroku na stravne vzdat a brat SL namiesto toho.
kampari
11.01.18,18:40
No hej, ale tieto lístky sú dávno minuté za minulý rok...čo teraz?
Tweety
11.01.18,18:41
No, už nič ale tento rok postupovať podľa Zákona.
kampari
11.01.18,18:54
Tak hej, čo teraz...Tweety....a aby sme to akože mali nejako podchytené to predtým, mohlo by sa s ním niečo spísať, že sa vzdáva nároku na stravné (vlastné rozhodnutie konateľa) ale tými stravnými lístkami tú stravu tak či tak zabezpečili? Dík.
Tweety
11.01.18,18:55
Nie, zo zákona sa nemôže vzdať svojich práv. Nechajte to tak, dostal SL, neúčtoval PC.
kampari
11.01.18,19:02
no hej, ale on si ich účtoval....tak ja neviem, dať aspoň tú hodnotu jeho SL, čo sa účtovala na účte 527 tých 55% do nedaň. nákladov?
Tweety
11.01.18,19:04
Ale napísala si, že sa stravné neúčtovalo, tak ako?
kampari
11.01.18,19:15
Stravné sa mu neúčtovalo iba SL, to "ich" som myslela pracovnú cestu.... pri pracovnej ceste iba základná náhrada za km a náhrada za PHL.....toto sa účtovalo, tak som to myslela (k tomu čo si napísala, že nechajte to tak, dostal SL, neúčtoval PC).
Tweety
11.01.18,19:18
Nechala by som to už tak.
kampari
11.01.18,19:23
Tak určite...asi áno...ďakujem Tweety za trpezlivosť....
Tweety
11.01.18,19:25
To by si musela doúčtovať stravné, preučtovať SL a tie by musel nakoniec vrátiť.
kampari
11.01.18,19:42
jááááj....ani neviem, čo by bolo menšie zlo....ale nechám to tak, čo už....tie základné náhrady a za PHL mu patria, no a to stravné sa v prípade núdze aj tak bude riešiť...čo už bola strava poskytnutá, len ,,,,
veronikasad
11.01.18,23:05
Počas pracovnej cesty, ak trvá viac ako 5 hodín, mu patrí stravné v zmysle zákona o cestovných nahradach
Dav
12.01.18,05:37
Aby sa mu mohlo účtovať stravné, tak by si mal konateľ vypísať tlačivo Cestovný príkaz a tam si uplatňovať aj kilometrovné, aj stravné. Najlepšie v priebehu roka, aspoň 1x za mesiac. Tým by nevznikli zmätky, či stravný lístok, alebo stravné. http://www.cestovnyprikaz.sk/
ZuzanaA
12.01.18,06:35
Ak zamestnanec bol na SC trvajúcej viac ako 5 hodín a jednoducho nie je schopný (nechce sa mu, nemá čas, vraví že mu stačí SL) vypísať cesťák, čo s ním? Pár krát sme to spravili za neho, ale už stačilo....
veronikasad
12.01.18,06:43
Počas pracovnej cesty nemá nárok na stravny lístok. Pracovná cesta trvá celý deň?
pavol54
12.01.18,06:45
A jeho súkromné auto musí mať zaplatenú cestnú daň
ZuzanaA
12.01.18,06:59
Áno, je mi jasné že počas PC nemá nárok na SL. Pracovná cesta trvala cca 7 hodín. SL dostáva dopredu a potom v ďalšom mesiaci sa upravuje nárok. Potom sa mu nepáči, keď mu za ten deň neuznáme nárok na SL..... Čo už s ním, asi len to vypísať za neho, ako vždy.
veronikasad
12.01.18,07:08
Nerobila by som to, pokiaľ to nie je tvoj šéf...(a dá ti to príkazom)
ZuzanaA
12.01.18,07:18
:) No niekedy je to ťažko v rámci zachovania dobrých pracovných vzťahov. Ďakujem za názor Veronika :)
kampari
12.01.18,16:55
Tak ako ZuzanaA vyššie uviedla, on absolutne nevypisuje cesťáky, však má na to ľudí, vôbec ani na to pomyslieť, ako keby sa ho to netýkalo....a potom je chaos. dokonca nemôžem ani priebežne v priebehu mesiaca mu vypisovať cesťák, bo dakedy dá bločky až po 2 týždňoch naraz tri, tak v žiadnom prípade to nemám šancu ukočírovať, tak sa mu vypisuje raz mesačne na konci taký súhrnný cesťák. Mne to už lezie cez uši, už sa mi zhnusili cesťáky.
Prac. cesta niekedy trvá...(no trvá, trvá ako sa mu napíše dodatočne....) keď behá po okolí možno do 5 hodín a keď ide ďalej tak 6-7 hodín...kedy ako....
kampari
12.01.18,17:02
Dík, používam túto stránku. nie bohužiaľ konateľ, on na to kašle, ani ho to nenapadne. Robím to ja a niekedy, nakoľko mi dá bločky väčšinou neskôr, robievam to dodatočne. Nerobí to sám, a keď to niekto náhodou napadne, ta potom zas dostanem iba ja, že prečo som to tak tak napísala...