ErikaDP
11.01.18,15:45
kontroverzné stanovisko RTVS je podľa mňa odporujuce samo sebe, tak ako píšu iní poraďaci. Skusila som napisť znovu do RTVS kde som odcitovala aj dôvodovu správu k zákonu. Javí sa to ako zrejmé prekrúcanie zákona keď v roku 2015 infromovlo samo RTVS na webovej stránke že za dohodarov sa neplatí a v roku 2017 už informuju inak. Link na tú pôvodnu informáciu je sptále dostupný ... Taktiž je zaujíavé že u firiem ktoré už vtedy mal idohodárov nevykazuju nedoplatky ... aj môjmu klientovi to v predpise platieb upravili až ked som sa ja ( inciatívny blbec) ohlásila že maju chybu v otázkach a odpovediach . Do vtedy mal predpis bez dohodárov, a po mojej otázjke si preverili na socialke počet dohodárov a predpis zvýšili ... a to je celé divné veď tie udaje maju aj na iných firmách ... vyčkávajú ? Vyrubia to dodatočne ? Alebo skušajú kto kapituluje a bude poctivo platiť ?
vicktor
11.01.18,14:59
Mozno v jednej firme maju interny predpis ze dohodari su tiez povinni pozerat telku v pracovnom case a v inej firme taky predpis nemaju.