lula147
11.01.18,20:47
Dobrý večer. Chcela by som sa opýtať na nedostatočnú z telesnej výchovy. Som na strednej škole a profesor sa vyhráža nedostatočnou. Niektorí si musia nadrábať hodiny, niektorí zas si spraviť nejako známky, aby ich klasifikoval. Čo som zisťovala, tak by mohli aj toho profesora nejako "vyhodiť" .
ivka70
11.01.18,19:53
a za co by ho mali vyhodit? ze chce, aby ste jeho predmet brali vazne?
preco si musia nadrabat hodiny - neboli na nich?
preco nahanaju znamky - neboli klasifikovani na riadnej hodine?
lula147
11.01.18,19:58
No on má minulosť v tom, že bil, fackoval študentov. A väčšinou chalani necvičili, ale to je na tom normálne. Lenže jedna má individuálne a nechodí do školy. Má zdravotné problémy a vykričal na ňu, že si to odrobiť musí. Ďalšia má papiere od lekárov, lebo mala operáciu kolena. Nemá žiadny rešpekt.
veronikasad
11.01.18,20:03
Chodíš na hodiny TV a riadne cvicis?
ivka70
11.01.18,20:09
Takych reci sa o prisnych profesoroch nahovori. To si kde citala, ze chalani necvicili, ze je normalne? Naco hodina TV podla vas je?
Ak ma niekto zdravotne problemy, ze nemoze cvicit, tsk sa vybavuje oslobodenie od TV a nie je klasifikovany.
Takze bud si to dotycna vybavi alebo cvicit bude. Ucitel sa musi riadit tym, co ma od lekarov na papieri. A inak, po operacii kolena sa casto do hodiny musi zacat chodit a nasledne cvicit. Kazdopadne len lekar moze urcit, ci ziak cvicit nemoze slebo s akymi obmedzeniami moze.
A aky respekt ma mat?
Vy ho respektujete? Chodite riadne na hodiny a aktivne sa ich zucastnujete?
lula147
11.01.18,20:45
Chýbala som týždeň, čo som bola chorá to bolo všetko.
Dáša_
11.01.18,20:58
Ja ti celkom rozumiem. Mnohí učitelia telocviku miesto aby v deťoch vzbudzovali lásku ku športu mu ho na dlho dokážu znechutiť.
Ak si nechodila na tieto hodiny, tak buď máš ospravedlnenku, alebo žiaľ. Najjednoduchšia cesta je si ich odcvičiť, ak je taká ponuka. Na škole, kam chodí syn je presne stanovené, koľko hodím môže žiak vynechať bez toho, aby musel dodatočne robiť skúšky. Platí to pre akýkoľvek predmet. A teda, nie je to veľa, čo môžu vymeškať...
Aj keď sa ti to nepáči, docvič a mysli si svoje. Za pár rokov budeš platiť ťažké peniaze za osobných trénerov vo fitku :D Využi to, že to máš momentálne zadarmo. Aj keď sa ti to možno nepáči.
lula147
11.01.18,21:00
Lenže ten, ktorý bil študentov, by na škole nemal byť. Písala som, že som chýbala týždeň, čo som bola chorá, to bolo všetko. Lenže jemu to asi nestačí a ja nie som ochotná si nadrábať hodiny zbytočne. A ešte, keď vám povie že "ti akú strelí, že ti až hlava odletí" je podľa mňa na inteligenciu profesora dosť za hrubú čiaru.
lula147
11.01.18,21:06
Venujem sa športu, ktorému sa venujem už dosť dlho. A ja vôbec nepotrebujem arogantných ľudí resp. profesorov na škole. Dokázala som si na neho vykričať, čo som osobne potrebovala vypustiť zo seba už dlhšiu dobu a jeho odpoveď bola úplne detinská. Ja mám tiež stanovený určitý počet percent. Ale aby nedokázal zaokrúhliť z 2 známok ... keď to dokážu iní profesori na škole, musí to aj on.
lula147
11.01.18,21:09
A osobných trénerov ja naozaj nepotrebujem. Len je to aj trochu moc, že držia takého človeka stále po tie roky na škole.
veronikasad
11.01.18,21:13
Dcéra počas štúdia na gymnázium tiež bojovala s telocvikárom. Čistá jednotkarka, chcel jej dať trojku, nakoniec z toho bola sólová dvojka
lula147
11.01.18,21:17
Keby že dá ozaj tú nedostatočnú niekomu z telesnej na polrok, nemôže robiť komisionálky, pretože je to informačné polročné vysvedčenie.
Dáša_
11.01.18,21:26
Ja mám pocit, že tie známky by mali byť 3, aby mohol klasifikovať. Zajtra sa spýtam syna. Keď sa športu venuješ, aký máš s tým problém? Verím, že problém majú tí, čo večne sedia pri PC. A nie tí, čo aktívne športujú.
lula147
11.01.18,21:35
Nebudem si nadrábať hodiny, ktoré vôbec nemusím. Nie som práve tá z nich, ktorá vysedáva za PC. Nenechávam si od druhých ľudí skákať po hlave a svoj názor si vždy poviem.
Dáša_
11.01.18,21:35
lula147
11.01.18,21:40
Keď dostane nedostatočnú, stále neprepadáva. Na polroku by som nevidela. že by niekto prepadol, prípadne ho vyhodili zo školy. Prepadnutie a vyhodenie zo školy sa môže len v druhom polroku. Prvý je len stále informačný.
Dáša_
11.01.18,21:42
a ostatné predmety máš ako? Aj tam bojuješ? Alebo máš iba problém s telesnou?
lula147
11.01.18,21:45
S ostatnými som úplne v poriadku, len ten jeden profesor mi robí problémy. A správa sa ako decko, ignoruje všetko, kto mu niečo povie. Jeho odpovede sú len.." mňa to nezaujíma, mne je to jedno,..."
kukučka
11.01.18,22:06
Telesná výchova je predmet ako každý iný. Všade platia pravidlá, dodržala si ich? Pravdepodobne nie, ináč by si nemala problém so známkou a nie to ešte s profesorom. Ak chceš bojovať, budeš mať nedostatočnú a čas v druhom polroku ísť podľa pravidiel. Ak sa ti nepáčia profesorove spôsoby, predpokladám, že máš rodičov, môžu sa sťažovať. Dobre si rozmysli čo vlastne chceš. Predpokladám, že zmaturovať.
K tej "minulosti a "necvičiacim chalanom" sa radšej nevyjadrujem.
Dáša_
11.01.18,22:06
Pozri, kričať na profesora, ktorý je v podstate tvoj nadriadený je detinské. Ak si myslíš ty a prípadne iní spolužiaci, že niečo robí zle, treba ísť za jeho nadriadeným - riaditeľom. A riešiť to tak. Aj so všetkými dôsledkami. A nie kričaním. po komkoľvek.
lula147
11.01.18,22:10
Uvidí sa zajtra ako to dopadne. Máme s ním hodinu, takže budem hlavne ja zvedavá ako sa zatvári, keď zavoláme riaditeľa poprípade zástupkyňu.
kukučka
11.01.18,22:13
Vykričala si sa a nič si nevyriešila, aspoň sa ti uľavilo? Aké percentá, prečítaj si to po sebe, kto ti má rozumieť? Akú známku máš zo slovenčiny?
vicktor
12.01.18,08:55
Chalani necvicili co je normalne, ja som sa na neho vykricala ... ZLE.
Vsak mate triednu / triedneho - informovali ste ake ma metody, ze sa vyhraza "hlava ti odleti", ze si mate nadrabat prave TV ked ine predmety nie - ale aj tie si musis dobrat, na koncorocnej pisomke neobstoji ze vtedy si bola chora.
Ci to nebude tak ze on je cholerik a vas bavi ho provokovat. Potom mu prasknu nervy, jeden ziak si to zlizne a ostatni sa rehocu.
vicktor
12.01.18,08:58
Na ZDS sme mali spoluziacku usilovnu jednotkarku ale pohybovo uplne drevo. Ked dostala jednotku z TV aby mala "ciste vysvecko", vsetci sme to pocitovali ako nespravodlivost.
jslancik
12.01.18,10:41
dievča, poviem ti tak, zvykaj si. v živote sa stretneš s ďaleko nelogickejšou buzerácioiu z rôznych strán. Predovšetkým od štátu a jeho orgánov. S tým nenarobíš nič.

Samozrejme, že je vynervovaný z takých spratkov, vôbec sa mu nedivím. Dokážu vytočiť do nepríčetna, keď sa snažia. Odvrávajú, nemajú žiadny rešpekt, nerobia, čo na hodinách treba. Robia hocičo iné. živo si to viem predstaviť. Aj keď má učiteľ vzdelanie, tak nie je kúzelník. Ani krotiteľ divých zvierat (na tie by aspoň mohol zobrať bič...)

čo je to za spôsob, kričať na učiteľa? Jasné, že sa s tebou potom nechce baviť a skončila si u neho. čo to hovorí o tvojej inteligencii?

Jednoducho si tie hodiny dorob. Strašný problém. Nestojí ťa to ani peniaze, iba troška voľného času (2 či 3 hodiny?). Ale keď ty sa chceš z princípu hádať... A vyťahovať staré ***** na učiteľa. To si ako myslíš, že za jednu facku (ktorej okolnosti nepoznáš) by mal doživotne skončiť so školou? To ako keby tebe mali za jedno mierne prekročenie rýchlosti (bez nehody) zobrať doživotne vodičák... Veď ako môže taký človek vôbec môcť sadnúť za volant???
Jana_clenka
12.01.18,10:59
Jedna vec je náročnosť a požadované výkony na telesnej výchove. Tie sú dané zrejme osnovami a to tu my neovplyvníme. Ale je fakt, že tabuľkové limity výkonnosti a z nich vyplývajúce známky svojou náročnosťou demotivujú deti, ktoré ich nie sú fyzicky schopné naplniť ani pri najväčšej snahe. Takto naozaj nevzniká láska k pohybu a športu ...
Druhá vec je správanie profesora - tu, ak nepomôže spolupráca s triednym učiteľom, určite to treba riešiť prostredníctvom rodičov dotyčných detí. Je potrebné osloviť svojich rodičov, oni sú tí najkompetentnejší na posúdenie a vyriešenie daných problémov za svoje deti. Aj profesor, či riaditeľ školy budú inak posudzovať postoj rodiča a inak postoj vykričaného študenta.
sito
12.01.18,11:11
Hmm, hee, hee ... A kto má nedostatky na udelenie nedostataočej? Precvičujúci, či cvičiaci, či kvičiaci? :D
Dáša_
12.01.18,11:19
vieš, dlhodobo riešime doma telesnú. mám stredoškoláka a šport ho nebaví. V žiadnej podobe. Chodí pešo a tvrdí, že to mu stačí.
Dlho som sa aj ja rozčuľovala nad tým, čo všetko musí zvládnuť. Dnes sa na to pozerám inak. On je dobrý v iných predmetoch, nei v telesnej. A sú žiaci u ktorých je to naopak. Ako by prišli oni k tomu, keby mu tú známku polepšili len preto, aby nemal solo povedzme 3, čo by plne odzrkadľovalo jeho schopnosti? Na druhej strane, je to trochu divné, známkovať šport. Ale to nevyriešime. A tak proste viem, že telesná to bude vždy kaziť. No a čo. Veď nemusí byť génius. A že z neho nevychovajú nadšeného športovca? Po pravde, viac ma trápi, že slovenčinárke nedokáže v ňom vydolovať lásku k literatúre. Snažíme sa aj my doma, ale žiaľ, jeho záujmy sú niekde inde
sito
12.01.18,11:27
Taký Bubka, rozum mal, aj výšku preskočil. Ani kura nehrabe zadarmo, ani on neskákal ... spočítal si to :D
Jana_clenka
12.01.18,11:31
Plne súhlasím. Nemyslela som to tak, že rodičia majú ísť bojovať za lepšiu známku, ale za neadekvátne správanie profesora - ak z podaných informácii usúdia, že je to potrebné. Rodič pozná svoje dieťa, vie ako reaguje, vie zvážiť situáciu z dlhodobého hľadiska a ak iná cesta nie je, treba sa za deti postaviť. Sme jediní, ktorí im môžeme pomôcť, ak ich prevalcuje nespravodlivosť, či krivda.
Dáša_
12.01.18,11:52
súhlasím, rodič sa má postaviť za svoje dieťa. Len je veľmi tenká hranica, kedy mu pomáhame a kedy mu už škodíme.
sito
12.01.18,12:10
"Rodič pozná svoje dieťa, vie ako reaguje, vie zvážiť situáciu z dlhodobého hľadiska a ak iná cesta nie je, treba sa za deti postaviť."

Ale, to bolo vždy! Kto by sa mal postaviť za svoje dieťa, ak nie jeho matka.
https ://www.youtube.com/watch?v=V2tsbRPZQl4

Kapitalistická demokracia valcuje, nehľadí, zahladí.

Ale, rozmohla sa charita. Máme, dáme. Odkiaľ, ak komu dáme? Aaaha, všetci kopírujú Jurka, no na hák sa zavesiť nedajú, len a len zbíjajú. Pravdu svoju si určia, potom sa len na základe svojich zákonov hostia, kosti ľudu, biednemu hodia. Ak, ľud má už odpor, ohrýzať kosti, povie si dosti, do sýtosti si vychutná svoje zlosti na vrchnosti.

https ://www.youtube.com/watch?v=elskCac9wSI

Dnes už je pravda iná, vraj spravodlivejšia, a Pán Boh sa na to díva ... :);)
Jana_clenka
12.01.18,12:12
:-) áno, to je to najťažšie - nájsť správnu hranicu intuície, lásky a zdravého rozumu a podľa toho sa rozhodnúť. Kiežby sme nemuseli riešiť vážnejšie problémy ako je telesná :-) . Držím palce všetkým rodičom a tiež dievčine, ktorá túto tému začala ...
Kabaka123
12.01.18,15:08
súhlasím
Kabaka123
12.01.18,15:09
moja reč...
lula147
12.01.18,22:25
Hmm... nevravela som práve na mňa, že by mne šiel dať nedostatočnú. A práve minulosť robí svoje. A na každej škole či základnej alebo strednej sú necvičiaci chalani, ktorím sa nechce. Ja som cvičila na každej hodine ako stále mám. Chýbala som len ten týždeň, keď som bola chorá a to som už písala. A podotýkam, že výchovy by sa nemali vôbec známkovať. Nemá to žiadnu cenu.
lula147
12.01.18,22:33
Každý má právo bohužiaľ vyjadriť svoj názor. Streliť chcel spolužiačke a dôvod veľmi dobre viem. Lenže zobrať vodičák a správanie profesora v minulosti je mega rozdiel.
ivka70
13.01.18,06:46
Co ty vies o jeho spravani, takych reci sa narozprava. Pokial by porusil zakon, ziadny riaditel by ho na mieste ucitela neudrzal. Neries minulost ineho zo systemu jedna pani povedala, ries vase spravanie na hodinach.
To je mega rozdiel a to zjavne nechapes.
ivka70
13.01.18,06:51
Keby sa vychovy neznamkovali, tak vy "velki stredoskolaci" nerobite na tych hodinach uz vobec nic.
Bohuzial, je to tak. Znamka je jediny argument, preto sa aj ozyvas, ked sa ucitel zacal vyhrazat nedostatocnou.
Nandrolon
13.01.18,19:59
Zeby nejaka "sportovkyna" chcela "vychovavat" telocvikara??? :-))))) Aspon tak mi to pripada. Arogancia z Teba srsi poriadne. Trosku pokory a respektu voci "nadriadenemu" by to chcelo!