amirela
11.01.18,20:39
Som SZČO, mám napísané auto na FO a použivam ho aj súkr. aj na podnikanie a platim daň z MT, teraz som kúpila nové auto, ale to už je napísané na firmu, moja otázka, pokiaľ chcem nové auto dať do nákladov (kúpnu cenu, všetky náklady na auto, ale nebudem dávať km do nákladov, musím za toto auto tiež platit daň z MT? a hneď otázka čo všetko môžem dať do nákladov, keď mám auto na firmu a nie na FO? len KM alebo len náklady spojené s autom alebo oboje?
Tweety
11.01.18,19:53
MT?
Tweety
11.01.18,19:54
Obstaranie MV určite nemôžeš dať do VOZD. Ak ho zaradíš do podnikania, bude predmetom dane z MV rovnako ako to, čo používaš teraz.
amirela
11.01.18,20:39
Cize ak sa rozhodnem dat nove auto do nakladov, tak autom. podlieha dani a mozem dat aj KM aj naklady spojene s autom do vydavkou? Lebo zatial s prvym autom co mam na FO mozem dat lem KM.
veronikasad
11.01.18,21:56
Predpokladám, že obstarávacia cena nového auta je vyššia ako 1700€. Auto nemôžeš dat jednorázovo do nákladov, zaradis ho do obchodného majetku a budeš ho odpisovať 4 roky. Keďže ho používaš aj na súkromné účely, odpisy, aj všetky náklady súvisiace s prevádzkou motorového vozidla si môžeš uplatniť vo VOZD len v pomere, v akom ho používaš na podnikanie.
Sadzbu základnej náhrady si pri motorovom vozidle zaradenom do obchodného majetku už uplatňovať nebudeš.
amirela
12.01.18,07:35
To viem, ako dat obst.cenu do nakladov len mna zaujima, ze ak je auto napisane na firmu a nie na FO ci okrem km si mozem dat napr sucasne aj opravy za auto alebo poistenie, dial.znamku lebo ak je auto napisane len na FO tak mozem uplatnovat len km.
Tweety
12.01.18,12:55
Nemôžeš sa rozhodnúť dať ho do nákladov, to som už napísala, obstarávanie majetku nad 1700 € je VNZD. MV zaradíš do majetku a všetky výdavky súvisiace s jeho používaním na podnikanie budú VOZD. Výdavkami bude aj jeho ročný odpis.
veronikasad
12.01.18,15:56
Veď som ti odpovedala. Okrem dane z motorových vozidiel minimálne 20% všetkých výdavkov súvisiacich s prevádzkou motorového vozidla je VNZD