aero352
12.01.18,19:31
Ahojte mám takú dilemu a to že jedna nemenovaná spoločnosť skončila s výrobou a zamestnancom dala 6 až 7 mesačné odstupné ( kolektívna zmluva atď ) a ja by som mal dostať 6 mesačné odstupné ako POP pracovník . Lenže mi ponúkajú prácu v kancelárii (zmena pracovného zaradenia čiže by som bol THP pracovník ) nakolko kancelárie ostávajú . Otázka znie mám vziať ostupné (že fakt slušná suma aspoň pre mňa ) a hladať si novú prácu či ostať ??? Je pravda že si možno nikdy nenajdem takú prácu akú mi ponúkajú .
marleau
12.01.18,19:57
to je akoby si sa pýtal, že či si máš dať veterník alebo krémeš. No čo mi vieme čo tebe chutí?
Nájdi si ešte lepšiu prácu a zober odstupné.
no schválne, prezraď tú sumu, o ktorú ide.
ak to nie je nad 10 tisíc, ani nepíš
Jana_clenka
13.01.18,08:20
Pre mňa je dobrá práca viac ako jednorázové odstupné. Ale zistila by som si ešte, či je tá práca perspektívna nadlhšie, alebo len na "dojazd" firmy a príp. či by bol nárok na odstupné aj z novej práce (ak by napr. po pol roku firma redukovala aj kancelárie).
misoft
13.01.18,10:49
@aero352 - uvažuj.......
Firma končí s výrobou, zamestnancov prepúšťa.... čo to znamená? To, že firma úplne končí!
Že ponúkajú miesto ako THP? Na ako dlho? Predpoklad bude, že do tej doby, až všetko právne i finančne urovnajú a firma ÚPLNE zanikne.... a THP budú tiež prepustení, ale už budú bez odstupného, pretože majetok firmy bude boh vie kde.
Takže?
Lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche!! Nemáš istotu, že ako THP sa tam budeš v kancli ohrievať rok, dva, tri, desať - a napokon budeš i tak nezamestnaný.... istota však je, že dostaneš odstupné 6 mesačných platov, môžeš si nájsť inú prácu... ešte kým nejaká je...v okolí...

Doplním: a aj si tipnem, ako dlho by si bol THP - presne dva roky! Ak firma niečo vyrábala, predávala - zo zákona je dvojročná záručná doba. Po dvoch rokoch už nemusí toto riešiť. Takže dva roky (akože) budú riešiť prípadné reklamácie a potom - po nás tma....