promovany_inzenyr49
14.01.18,10:45
bez znamosti to asi nejde...

prirodu a zeny mame pekne, ale bez znamosti na nasom malom Slovensku nic nedosiahnete...ako ist na priznanie ciast. ID, ked clovek sice ma diagnozy, ale nema kontakty na spravnom mieste?:-)
ivka70
14.01.18,09:54
Nastudoval si si Etiketu porady?
http://www.porada.sk/etiketa-porady

napr. bod :
Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona.
buchač
14.01.18,10:32
Možno by bolo dobré uviesť tie diagnózy.
Lebo nie raz sa stalo/stáva/stane, že jedinec má inú "diagnózu"...;)
promovany_inzenyr49
14.01.18,10:45
...moja hl. diagnoza F32.1...odb. lekar mna ma za 50% oproti zdravemu cloveku...plus vedl.diag F99 5% a chrbtica 5% ... a kto zazil 25 rokov stresov v manazmente nadnarodnych firiem vie, ze sa stav uz asi zlepsovat nebude:-)
marleau
14.01.18,10:47
keby len toto mali roľníci, stavbári a iní manuálne sa živiaci ľudia
Nandrolon
14.01.18,10:54
Mam dojem, ze dg sa nenapocitavaju, ale berie sa ta, kde je najvyssie %, co je aj logicke, nakolko % sa scitavat nedaju...
Za 25r. v nadnarodnom manazmente mas mat usetrene na 5 zivotov a rodin.
promovany_inzenyr49
14.01.18,12:25
mas pravdu...zjemnil som otazku:-)
promovany_inzenyr49
14.01.18,12:37
...na 5 zivotov a rodin mozno ten nechutas B.Kollar...hypoteky, vyzivne a vydavky na lieky+terapiu ma este dlho po 50ke zatazovat budu...a sanca zamestnat sa v tomto veku s mojou Dg miziva... dokonca aj v Ba..
Nandrolon
14.01.18,12:59
B.Kollar a manazer nadnarodnej firmy? Vsak ten robil akurat tak "startera" mafianom a tuneloval vsetko v com mal paprce. Ako ZAMESTNANEC by si poctivo nezarobil na nic. Taki ludia nerobia, iba spekuluju, kradnu a tuneluju. Vid Velka Raca, najomne Donovaly a pod.
buchač
14.01.18,13:01
Neplač Piťu...nie si sám !!!!!

Sú jedinci, ktorí sú na tom OVEĽA horšie...ale teda, KUWA, že oveľa horšie.
lujza.j
14.01.18,13:12
25 rokov stresov....tvoja volba.....
Katy a R
16.01.18,12:16
Ako na priznanie ID? - nuž jednoducho tak, ako všetci ostatní - presný postup nájdeš na stránke SP http://www.socpoist.sk/uplatnenie-naroku--sna/1288s#Uplatnenie n%C3%A1roku
V zákone o SP a v prílohe si pozri, ako to je s hodnotením zníženej schopnosti pracovať - ale ak je pravda, čo píšeš a bol si tak posúdený, tak nevidím problém. jedine žeby si nemal dostatočnú dobu poistenia??? ... ale aj tá sa dá získať - za vhodné obdobia doplatiť (ak také máš)? - viď zák o SP.
....
A keďže ID je dávkou invalidného poistenia - ak si také poistenie vôbec neplatil, resp krátku dobu (nesplnená podmienka), tak o žiadnej dávke z tohto poistenia nemôže byť reč.
promovany_inzenyr49
16.01.18,18:49
dakujem...postup poznam...ziadost mam podanu 2 roky...25 rokov poistenia mam tiez, ale nazor odb.lekara a posudkoveho lekara SP sa lisia...bez znamosti to skratka nejde...
veronikasad
16.01.18,21:08
Pozeral si aj prílohu č. 4 Zákona o sociálnom poistení ? Posudkový lekár by mal pri posudzovaní invalidity postupovať podľa tejto prílohy.
Katy a R
17.01.18,17:08
Takže len špiritizuješ, keďže postup poznáš - aj prílohu č. 4 si pozrel;) (?? či?). Samozrejme, rozhoduje komisia na SP – a pri posudzovaní ľuďmi je vždy prítomná "subjektívnosť" . Ale existujú aj opravné prostriedky (ak teda ozaj je to "okaté"). No a zase posudkový lekár musí postupovať podľa zákona - a tiež podľa dokumentov od toho tvojho odborného lekára. A ak on tvrdí - že znížená schopnosť je o 50% - tak prečo potom nenapísal aj odborné stanovisko tak, aby tomu zodpovedalo?
buchač
17.01.18,17:22
promovany_inzenyr49 (Včera 20:49) ziadost mam podanu 2 roky...
===============
Tomu má jeden ako rozumieť ?
Katy a R
17.01.18,17:27
zrejme zamietli? - že ZSP nie je nad 40% (si myslím - po doplnení)
buchač
17.01.18,18:38
Tak potom by malo predsa znieť nejako takto..." ŽIadosť som po prvý krát podal pred 2 rokmi "...či ?
veronikasad
17.01.18,18:58
googlila som za teba dgn. F 32.1 - Stredne ťažká forma depresie

Príloha č. 4 Zákona o sociálnom poistení

Kapitola V - DUŠEVNÉ CHOROBY A PORUCHY SPRÁVANIA

pol.č.3 Poruchy nálad (manické, depresívne, periodické)
a) stredne ťažké formy 35-45 %
pol.č.4 Neurotické, stresové a somatomorfné poruchy
a) stredne ťažké formy 15-20%
pol.č.5 Poruchy osobnosti a poruchy správania
a) stredne ťažké narušenie osobnosti s miernym obmedzením výkonnosti organizmu 20-30 %

Aby ti bol priznaný invalidný dôchodok, musíš mať aspoň 41 %, vedľajšie diagnozy sa nespočítavajú, posudkový lekár ti môže pridať max.10 %.

Ak tvoje ochorenie nebolo posúdené v položke č. 3, nárok na invalidný dôchodok ti nevznikne.
promovany_inzenyr49
17.01.18,19:52
dakujem ...o tychto percentualnych mierach viem... posudkovy mi ale odmieta uznat percento podla posudku mojho lekara a aj vedlajsie Dg...
promovany_inzenyr49
17.01.18,19:57
ano, ziadost bola prvykrat podana pred 2 rokmi...odvtedy presla 2 odvolaniami riaditelstvu SP a 1 odvolanim na sud...neostava len znovu ziadat o preskumanie...
veronikasad
18.01.18,05:07
Prepáč, nerozumiem ti. Percento určuje posudkový lekár, nie ošetrujúci, na základe písomného výpisu zo zdravotnej dokumentácie. Ak ti priznal na spodnej hranici, mal si možnosť doložiť ďalšie vyšetrenia a voči jeho rozhodnutiu sa v stanovenej lehote odvolať. Ako som už napísala, ak tvoje ochorenie je zaradené do pol.4 alebo 5, nárok na invalidný dôchodok ti nevzniká, lebo 41% nedosiahnes ani s vedľajšou diagnózou.
veronikasad
18.01.18,05:15
Alebo nech ti ošetrujúci lekár zmení diagnózu, tá ktorú si uviedol je stredne ťažká forma a vyššie percenta k nej nemôžu byť.
promovany_inzenyr49
18.01.18,19:32
ahoj...dakujem za nazor...to znie logicky...moja Dg je v v pol.3, tzn.35-45% ...psychiater ma posudil na hornej hranici, posudkovy lekar na dolnej hranici a 3 vedlajsie diagnozy od dalsich 3 spec.lekarov vobec nebral v uvahu...