Marianna01
02.08.06,20:43
Pred časom sa hovorilo, že banky od septembra budú mať právo zisťovať v SP výšku odvodov ( a tým aj príjmov) za toho - ktorého zamestnanca. Chceli tak získať info o skutočnom príjme žiadateľa o úver. Už vtedy proti tomu vystupovali odborníci ( a tiež neodborníci ;)), že je to porušenie zákona o ochrane osobných údajov. Dnes som sa dozvedela, že VRAJ (zvýrazňujem vraj) to bolo len kvôli akémusi plašeniu klientov a nikdy k tomu nedôjde. Viete o tom niekto niečo bližšie? Je možné, aby SP mohla súkromným inštitúciám (resp. akýmkoľvek tretím osobám) poskytnúť osobné údaje?
Zdeni
02.08.06,18:59
Pred časom sa hovorilo, že banky od septembra budú mať právo zisťovať v SP výšku odvodov ( a tým aj príjmov) za toho - ktorého zamestnanca. Chceli tak získať info o skutočnom príjme žiadateľa o úver. Už vtedy proti tomu vystupovali odborníci ( a tiež neodborníci ;)), že je to porušenie zákona o ochrane osobných údajov. Dnes som sa dozvedela, že VRAJ (zvýrazňujem vraj) to bolo len kvôli akémusi plašeniu klientov a nikdy k tomu nedôjde. Viete o tom niekto niečo bližšie? Je možné, aby SP mohla súkromným inštitúciám (resp. akýmkoľvek tretím osobám) poskytnúť osobné údaje?
Ja viem o tom, že stavebná sporiteľňa Wustenrot pred štyrmi rokmi to robila. Neviem, či sa to ešte robí, ale mi sme brali medziúver, v júli sa to vybavovalo a pani, čo robila s nami zmluvu povedala, aby sme to stihli do konca júla vybaviť, lebo od augusta musíme mať potvrdenie zo soc. poist., že ten príjem, ktorý je uvedený na žiadosti nie je vymyslený. A ozaj som videla na vlastné oči aj to tlačivo, ktoré soc. poisť. aj potvrdzovala. Jeden známi to musel mať, lebo vybavoval až v septembri. Ale neviem, či to ešte platí.:confused:
Marianna01
02.08.06,19:28
To snáď nie!?!?
Ešte by som brala, keby zisťovali, či za daného zamestnanca skutočne odvádzajú nejaké odvody -ale ich výška by mala byť utajená.
Ale aj tak si neviem predstaviť, akým štýlom by chceli tieto veci vybavovať tak, aby neporušili zákon o ochrane osobných údajov. ..
Zdeni
02.08.06,19:39
To snáď nie!?!?
Ešte by som brala, keby zisťovali, či za daného zamestnanca skutočne odvádzajú nejaké odvody -ale ich výška by mala byť utajená.
Ale aj tak si neviem predstaviť, akým štýlom by chceli tieto veci vybavovať tak, aby neporušili zákon o ochrane osobných údajov. ..
No neviem, ako to bolo s tým zákonom o ochrane osobných údajov pred štyrmi rokmi, ale bolo to fakt tak. Možno s tým majú skúsenosť viacerí. Ale hovorím, bolo to pred štyrmi rokmi.
bepo
03.08.06,04:34
To snáď nie!?!?
Ešte by som brala, keby zisťovali, či za daného zamestnanca skutočne odvádzajú nejaké odvody -ale ich výška by mala byť utajená.
Ale aj tak si neviem predstaviť, akým štýlom by chceli tieto veci vybavovať tak, aby neporušili zákon o ochrane osobných údajov. ..
Keď s tým niekto súhlasí ako môže prísť k porušeniu zákona na ochranu osobných údajov?A ak nesúhlasí tak bude niesť následky-buď vyšší úrok alebo nedostane úver