pekosino32
14.01.18,20:40
Zdravím Vás ľudia. Mám otázku.

Som na plnom invalidnom. Môj invalidný dôchodok bol vyplácaný v sume 274,50€ do konca roka 2017. Teraz od roku 2018 by mi ho mali zvýšiť o 7,20€. Od júla 2017 som zamestnaný v chránenej dielni na mestkom úrade v kamerovom systéme.

Tam mám v zmluve základ môjho platu okolo 290€, samozrejme sú v ňom zahrnuté rôzne príplatky za víkendy, sviatky, či nočné. Takže môj plat sa pohybuje rôzne v závislostí od služieb cca 300€ plus stravné lístky, jeden za každú službu v mesiaci. Stravný lístok dostávame v sume 3,70€. Nerobíme každý pracovný deň, pretože môžeme odrobiť len kolo 100 hodín za mesiac. Taže za ten mesiac to vychádza cca v rozúpetí od 10 do 15 odrobených dní a lístkov.

V súčastnosti sa chcem osamostatniť, pretože mám 32 rokov a stále bývam u rodičov. Tak si podávam žiadosť na mestký byt. Mal by som aj ja potom v prípade, že by som byt dostal nárok príspevku na bývanie ? Do bytu by som sa nasťahoval ja sám a sám tam aj býval.

Poprípade na aké ešte iné príspevky by som mal nárok s tým spojené ?

Za odpovede vopred ďakujem ;)
veronikasad
14.01.18,19:53
Aby ti vznikol nárok na príspevok na bývanie, musíš byť poberateľom dávky v hmotnej núdzi. Bohužiaľ, tvoj invalidný dôchodok + príjem zo zamestnania je vyšší ako dávka v hmotnej núdzi+príspevok na bývanie, preto ti žiadny nárok nevznikne.
pekosino32
16.01.18,01:29
Aha dobre teda...Díky...škoda toho, ale čo už.