Bettybet
15.01.18,12:25
Dobrý deň chcem sa opýtať či mi viete poradiť .. Môj zosnulý priateľ vlastnil auto , máme spolu dcéru , ona je dedička . Ale ja to auto chcem predať , ona ešte není plnoletá . Môžem ho za ňu prepísať kedze som jej zákonný zástupca ? Ďakujem pekne :)
misoft
15.01.18,11:28
Ako majiteľa uviesť dcéru (i keď je neplnoletá, podľa dedenia je však majiteľkou), ako užívateľa uviesť seba. Toľko prihlásenie vozidla. Ako zákonný zástupca ju aj v tomto prípade budeš oficiálne zastupovať, t.z. budeš za ňu i prihlasovanie podpisovať.
Predaj - ako zákonný zástupca a poručník nemôžeš s jej majetkom nakladať (predaj auta) svojvoľne, potrebuješ súhlas súdu.
Bettybet
15.01.18,11:42
Fuuha, no neviem čo spravim. Ja vodičský nemám , a auto je už postaršie preto som ho chcela predať kým ho ešte niekto kúpi. A dcéra by mala za neho aspoň peniaze. A keby chcem auto iba prepísať ? Na svojho brata ? Keďže on vodičský má. Tiež nemôžem robiť prepis za ňu ?
kn-alka
15.01.18,11:43
Nie, nemôžeš
dmc
15.01.18,11:50
nemusis byt drzitel VP
misoft
15.01.18,11:54
Že nemáš vodičák - to je malý detail.... držiteľom môžeš byť aj tak.
Ale ten predaj - jedine so súhlasom súdu - sú to oprávnené záujmy maloletého majiteľa - tak preto.
Brat môže auto používať s tvojim súhlasom (najlepšie písomným, aby nedošlo k nedorozumeniam), ako zástupcu majiteľa.
profesional
15.01.18,12:49
Môžeš ho po prededení predať v jej mene. Ale bude to musieť odsúhlasiť súd
profesional
15.01.18,12:51
Prepis je len formálny úkon na dopravom inšpektoráte. Tam predkladáš platnú zmluvu a v prípade maloletých aj súhlas súdu