ingcoco
15.01.18,22:16
mam II.stupen VŠ, kde by som si mohol spravit pedagogicke minimum, aby som mohol ucit na zs? napr. mat+geogr. kraj TT, NR. dakujem
mam statne skusky z chemie :) (anylyticka, organicka, anorganicka, fyzikalna).
ale viac by ma bavila matematika s hocijakym inym predmetom napr. geografia, dejepis, fyzika...
ivka70
15.01.18,21:21
ake premety statnej skusky mas? su matematika a geografia medzi nimi?
alaya1
15.01.18,21:32
Absolvovanim DPŠ ziskas pedagogicku sposobilost len na odbor, ktory mas ukonceni v 2.st. VS studia. Ak chces ucit matematiku a geografiu na ZS, mal by si mat ukonceny neucit. odbor tychto predmetov a s DPS ziskas pedag. sposobiolost.
Studovat to mozes na pedagogickej fakulte, treba sa obratit na studijny odbor- celozivotne vzdelavanie, kde ti daju potrebne informacie.
ingcoco
15.01.18,22:08
dakujem za odpoved, doplnil som otazku - mam statnice z chemie, ale to by ma asi nebavilo. da sa ucit aj iny predmet?
alaya1
15.01.18,22:52
zial, s tymto vzdelanim sa to neda, treba si doplnit predmety. Vsetko vysvetlia na studijnom oddeleni.
ivka70
16.01.18,07:06
v takom pripade by si musel vystudovat dalsiu VS, ucitelstvo tychto predmetov
inak nikdy nebudes kvalifikovany na ucenie inych predmetov ako chemia
Onko
16.01.18,10:30
Ja len doplním, že aj keď nebude kvalifikovaný, neznamená to, že by nemohol učiť. Pravidlá slovenského školstva umožňujú, aby učiteľ vyučoval aj predmety bez kvalifikácie, pokiaľ ide o menšiu časť úväzku, teda musel by učiť väčšinu času kvalifikovane (chémiu) a ako doplnok nekvalifikovane aj tú matematiku. No je to len teoretická možnosť, matematika patrí medzi hlavné predmety, na ktoré bývajú kvalifikovaní učitelia, ako doplnky nekvalifikovaným sa dávajú obyčajne rôzne "výchovy".
alaya1
16.01.18,11:08
Onko- ved on nema ziadnu pedagogicku sposobilost. Najskor ju musi ziskat. Neviem, ci je vobec pripad na Slovensku, aby niekde niekto ucil matematiku nekvalifikovane. Tak sa ucia prevazne vychovy.
Mikae
31.01.18,07:37
Máme v rodine známeho, ktorý začal vyučovať na strednej škole, teda nie matematiku, ale informatiku a pritom nemá pedagogickú spôsobilosť, ale len ukončenú VŠ informatik. Pravda ale je, že ho zamestnali s tým, aby si to skúsil, a ak mu to bude vyhovovať, tak potom si dorobí nejakú pedagogiku - neviem presne ako sa to volá.