hanelle
16.01.18,11:10
Prosím vám, min.rok došlo k predaju bytu (súkromná osoba, byt nebol určený na podnikanie), ako dátum zániku daň.povinnosti sa uvádza dátum predaja, alebo dátum výmazu z katastra? A ako základ dane bytu sa uvedie jeho plocha + pivnica, okrem balkóna...a teda plochu balkóna uvediem ako nebytový priestor, či vôbec nikde? Ďakujem
Žabinka
16.01.18,10:14
v rozhodnutí o povolení vkladu, ktoré posiela kataster všetkým zúčastneným stranám, sa uvádza nadobudnutie účinnosti.. to je dátum zániku DP pre pôvodného majiteľa a dátum vzniku DP pre nového majiteľa..
u nás pri zániku nepotrebujú podať daňové priznanie, stačí len kópia rozhodnutia z katastra..
ZD v riadku 17 IV.oddielu uvedieš výmeru podlahovej plochy zaokrúhlené nahor ako sa to uvádza v liste vlastníctva.. tak isto aj nebytové priestory, ak sú zvlášť uvedené na LV.. niekedy sa zvlášť neuvádzajú, a vtedy sa tým nezaoberaj..;)
hanelle
16.01.18,10:28
Ďakujem pekne
Katy a R
16.01.18,11:27
Ak v minulom roku došlo k predaju nehnuteľnosti - tak daň za celý rok 2017 je už zaplatená (teda do 31.12.2017).
Ja som teraz - na radu pracovníčky OU uviedla dátum zániku 1.1.2018. (chcela som dať 31.12.17)
V podstate je asi aj jedno, aký tam dáš dátum - nový majiteľ platí daň len od 1.1.2018 :)