valan
16.01.18,17:17
pred rokom som si kupila retro radio s cd, mp3, gramo, asi po siedmich mesiacoch mi odisiel zvuk, reklamacia prebehla v poriadku, ale asi po 11 mesiacoch som si vsimla, ze stlpik na jjednej aj druhej strane praskol , spodna cast zacala pukat a gramofonove plato sa uvolnilo.a pri prevoze sa muselo prelomit, ale to som si ja nevsimla, Chcela som prilozit fotografie, ale nechce mi ich nacitat.. Servisny technik to zamietol, vraj mi to radio spadlo, ze je to zretelne na lavej spodnej strane a isto by sa nemohlo plato od gramofonu samo rozlomit. Volala som tam, lebo radio mi nespadlo, ze mozno pouzili mokre drevo a skoro po roku zacalo pracovat. Tvrdil mi, ze to nie je mozne, ze na to sa pouziva kvalitne drevo, ze oni sa takych radii narozbijali a ze mali co robit, aby ich rozbili. Po takejto odpovedi som po nom chcela posudenie znalcom, lebo som sa docitala, ze mam na to pravo a nepresiel este rok.Tak vraj aby som to poslala nanovo na reklamaciu, coz som urobila.Odpoved mi prisla samozrejme rovnaka.Technik zo Slovenska poslal fotodokumentaciu asi do servisu materskej firmy v Cechach a stalo tam, ze mechanicka vada, radio asi po pade. V predajni som sa pytala, ci maju znalca, ktoremu to mozem poslat, tak ze oni to za mna nemozu riesit, ze tu uz ide o obciansko pravny spor. Radio som doniesla domov a zistila, ze stlpik bol uz puknuty cely, gramofonove plato prichytene, aby nelietalo a panel s cd mechanikou sa mi po stisknuti gombikov posuval do vnutra skrinky.Teraz neviem ako s tym dalej ? Znalcovi, co som nasla pre nas kraj, som volala, tak ten sa takou problematikou nezaobera, aj ked to ma uvedene v svojom popise.
Radio som mala na jednom mieste, nikde som ho nepresuvala, spustala som ho len ja....keby mi spadlo, na vsetko sa vykaslem, takto ma stve, ze som bezmocna a neviem sa pohnut dalej.
Dakujem
jslancik
16.01.18,16:40
bývaš sama, alebo s niekým?
valan
16.01.18,16:47
preco
jslancik
16.01.18,20:31
jednoducho odpovedz na jednoduchú otázku. neboj, na rande ťa asi nepozvem :)
profesional
16.01.18,20:59
Na tvoje požiadanie to musia poslať na svoje náklady znalcovi oni. Nie ty.
valan
16.01.18,21:46
kto, predajca ? ten povedal, ze ak radio nepreberiem, tak tam bude stat a stat a stat, ze oni s tym uz nic nespravia, preto pisem, ze neviem, co dalej
valan
16.01.18,22:16
ale tam pisu, ze neriesia reklamacie, tam mozem podat iba staznost
profesional
16.01.18,22:17
Písomne ho vyzvať na zabezpečenie znaleckého skúmania. A ak odmiedne, nahlásiť ho na SOI a rádio zobrať a dať znalcovi podľa svojho výberu s tým, že so znalcom treba dohodnúť, že vyúčtovanie pôjde rovno na predajcu.
valan
16.01.18,22:21
ale koho mam vyzvat predajcu, ktory tvrdi, ze to oni uz neriesia alebo servis, ktory vlastne funguje ako jeden z dodavatelov do toho predajcu ?
valan
16.01.18,22:27
uz som tam bola tolkokrat, ze mi je trapne tam furt chodit a nikdy nepochodim....myslela som, ze sa to da vyriesit aj jednoduchsie, nie hned letiet na sud a este aj znalca je tazko zohnat
valan
17.01.18,09:39
ak by to malo suvislost s mojim problemom chapem