richard666
17.01.18,07:09
Namontoval som podomietkové WC Grohe Rapid SL, misa rimless a zistil som, že pri splachovaní preteká. Pravdepodobne zle tesní prívod vody do misy od nádržky. Tá tenšia čierna rúrka, ktorá spája prívod z nádržky a misu podľa mňa slabo tesní, to tesnenie je úbohé, veľmi ľahko sa zasúva do otvoru v mise. A pravdepodobne v tom mieste na mise to preteká. Dá sa to nejako utesniť, napr. pridaním tesnenia priemeru 50 mm alebo 40 mm medzi tie tesnenia na čiernej rúrke?
vicktor
17.01.18,07:39
Ked je nadrzka plna, vtedy neunika?
Tesnenie je nasadene (otocene) spravne?
Nezapatrosil si este nejake ine tesnenie?
Skus kupit dalsie (ine), pripadne na podozrive miesto dat trochu silikonu.
richard666
17.01.18,07:43
Keď je nádržka plná tak voda neuniká. Iba keď WC spláchne a potom to prestane. Takže to musí unikať cez tú rúrku. Na nej je aj tesnenie, ale je podľa mňa voľné a slabo tesní. Iné tesnenie tam nedávajú.
mr.dred
17.01.18,11:00
Najprv by si mal jednoznačne zistiť odkiaľ to tečie. Pokiaľ je to zo splachovača a tečie to na tesnení na mise skontroluj,či má otvor na mise kruhový profil. Výrobcovia na to kašlú a keď má otvor eliptický tvar,tak tesnenie nesedí.To isté platí aj pre odpadový vývod. Vlastná skúsenosť
Keď to tesnenie,ako píšeš ide moc ľahko dnu, môžeš vonkajší priemer tesnenia zväčšiť tým,že na tú trubku navlečieš najprv kúsok gumy z bicyklovej duše vhodného priemeru a potom na tú gumu navlečieš tesnenie. Nejakú izolačku namotávať neodporúčam, možno ešte nejakú kvalitnú pásku...vulkanizačnú...
Ešte jedna vec ma napadla... neodredzal si tú trubku moc krátku?
richard666
17.01.18,11:26
Rúrka je dosť dlhá, ide až nadoraz do misy. Dnes som zohnal nejaké tesnenia, ktoré skúsim dať na tú rúrku a večer to vyskúšam opraviť. Bavil som sa aj s inštalatérom a ten mi vravel, že do tej misy tie rúrky idú dosť ťažko, tak to bude asi tak, ako som písal. Že je veľká diera v mise a to tesnenie tam nedobre drží. Pri spláchnutí nápor vody narazí na tú rímsu na mise (je to misa rimless), a pri spätnom prúdení voda preteká okolo tesnenia.