jenny7
03.08.06,08:19
Neviem, či robím správne, ak mám prijatú zálohovu faktúru v EUR, urobím likvidáciu zálohovej faktúry,v programe Pohoda mi hned urobí aj kurzový rozdiel. Ponúkne mi tam tabulku, kde vypíšem kurz zaplatenia a potom mi to samé vyráta. Je to takto dobre? aj keď ide o zálohovú platbu? Mam v tom teraz chaos, či nemám ten kurzový rozdiel vypočítať až v ostrej faktúre? Ďakujem za názory.
Dada
04.08.06,07:05
Keď vystavuješ zálohovú faktúru, tak tam neprepočítavaš na SKK. Použiješ kurz 1. Keď ti príde úhrada v EURách spáruješ ju so zálohovkou. Kurzový rozdiel nevzniká.
jenny7
04.08.06,08:04
Vidíš, to ma vôbec nenapadlo, že keď tam dám 1. tak mi nebude ponúkať pri lividávii tu tabulku s kurz.rozdielom. Ďakujem za radu.
Vedela by si mi prosím ešte poradiť, že keď mám vyšlú zál.faktúru do Nemecka, je vystavena v SKK a uhradená je v EUR na SKK účet, čiže banka to prerátala hneď na SKK, tak ako a kde vyčíslim ten rozdiel.
Uvediem príklad: zálohová vystavená na 600,-Sk, uhradené na účet 15EUR po prerátaní bankou a pripočítaním na účet 560,-Sk.
Zálohová predkontácia BEZ - to mi je jasné
Likvidácia zálohovej faktúry - ponúkne mi ju ako 600, zlikvidujem ju vlastne celú 221/324 600,-Sk a ten rozdiel 40,-Sk môžem dať
ako 221/324 -40,-Sk?? a potom v ostrej faktúre zaúčtujem 601/311 600,-Sk, zálohovku vyúčtujem ako 324/311 600,-Sk a ten rozdiel dám ako kurz.rozdiel 324/663 -40,-Sk. Myslíš, že takto to bude dobre? mám v tom riadny chaos, už nejak ani neviem, čo je správne. Prosím, skús mi s tým pomôcť:mee: