Valinka7758
17.01.18,13:11
Vystavujem našu VF ale stále mi ukazuje v hlavičke len 1 bankový účet
ktorý mám zadaný...ale my máme 2 účty...viete mi prosím poradiť čo zaškrtnúť aby mi pri vytlačení fa ukázalo obidva účty....dakujem
Pidgey
17.01.18,12:17
Neviem o tom ze by bolo mozne v pohode zobrazit viac bankovych uctov. Ako najjednoduchsie riesenie mi pride upravit tlacovu zostavu a dopisat ich tam manualne. Urcite dosiahnete krajsie a presnejsie zobrazenie ako v preddefinovanej sablone. Zapisat ich tam natvrdo je naozaj lahke, ak by ste ich chceli napojit na dostupne ucty, bolo by to troska komplikovanejsie , cize na to by sopm sa asi vykaslal. Ak by ste nevedeli tu zostavu upravit, dajte vediet, skusim pomoct
pridal som sem narychlo upravenu zostavu - vyhodil som preddefinovane polia pre ucet a nahradil som ich textovymi poliami, kam si viete jednoducho zapisat nazov banku (idealne skratku), IBAN a SWIFT.
ak by ste to chcei mat inak rozlozene, alebo nieco ine, trebalo by to dalej upravit. danu zostavu si pridate: stiahnite si tento subor zip, vo vnutri na nachadza dana zostava FV(2ucty).rph. tento subor si ulozte do instalacneho priecinka pohody, do adresara TiskSK / Copy (v pripade ze tam Copy nemate, tak ho vytvorte. Nasledne si v pohode ako som pisal nizsie kliknite na zostave Faktura na zelene plus, nazvyte si to ako chcete a do nazvu suboru (posledne pole) prepiste ten nazov na FV(2ucty). ulozte, pohoda oznami ze bol najdeny dany subor a ci chcete naviazat zostavu na tento subor - kliknite ano. a je to. nasledne si tam prepiste tie ucty. to uz bude naozaj lahke, prip mi zavolajte a navigujem cez telefon.
Valinka7758
17.01.18,12:26
Ďakujem za reakciu...pri vystavení fa ten 2 účet viem vpísať len do poznámky...inak neviem
Pidgey
17.01.18,12:38
No, do poznamky to nepomoze. Je potrebne upravit tlacovu zostavu cez Report designer. Bud teda upravit originalnu zostavu (Pohoda automaticky vytvori jej kopiu), alebo si pridate novu zostavu do stromu tlacovych zostav - nastavite sa na danu zostavy Vydana faktura a kliknete na zelene "+" vpravo hore nad stromom, nasledne si napisete nazov zostavy aku ju chcete nazvat - napr Vydana faktura - 2 ucty.
nasledne by sa vam dana zostava mala otvorit v navrhovom zobrazeni v report designeri, kde si viete posuvat a prtidavat/editovat dostupne polia.
Je ale fakt ze ak Vam toto nic nohovori, rychlejsie bude ak Vam to niekto spravi. Mozem kludne aj ja, alebo Vam takuto upravenu zostavu poslem a vy si ju pridate, len by som teda potreboval vediet ake ucty tam maju byt napisane. Skusim nieco narychlo pripravit, pripadne mi napiste do spravy a mzoeme sa dohodnut. (kym sosm toto dopisal, tak uz by bola dana zostava davno urobena....)
Valinka7758
18.01.18,07:33
ďakujem...ste veľmi zlatý a ochotný :-/
Luci
19.01.18,13:16
Odporúčam Vám kontaktovať telefonicky technickú podporu Pohody klapku 1, kde Vám pomôžu vykonať alebo vykonajú úpravu tlačovej zostavy faktúra tak, aby sa na nej zobrazovali dva bankové účty. Dané zapracovanie je v pláne vývoja.
Pidgey
22.01.18,11:18
rado sa stalo. ak mozem pomozem, aspon si na chvilu vycistim hlavu od inych problemov :)
Janiela
22.01.18,11:41
Banku si treba nastaviť v účtoch. Ja bežne účtujem dva účty VÚB a SLSP. Potom sa aj pekne rozdelia. Pri vystavení a úhradách treba vybrať na ktorý účet úhrada príde.
Pidgey
23.01.18,21:08
otazka znela ako si na FA pri vytlaceni zobrazit dva rozne ucty, kam moze zakaznik urobit uhradu. toto zial momentalne pohoda nema zapracovane a ostava to teda iba na uprave tlacovej zostavy.