Bunny
03.08.06,08:55
Čaute, mám otázku.. na účely DPH sa softvér považuje vzdy za dodanie služby, že? aj ked ide o dodanie tzv. krabicového softvéru?

dakujem.
KEJKA
03.08.06,20:08
áno .
.
.
ZuzanaA
14.08.06,08:49
No neviem, nesúhlasím s tými službami. Pretože sa ma tiež toto týka, podala som dopyt na DR BB a toto mi prišlo:

Dodávky štandardných programových balíkov sú dodávkou tovaru. Miesto dodania sa určí podľa § 13 zákona o DPH, v prípade že ide o zásielkový predaj (ak ide o predaj tovaru z jedného čl. štátu do iného čl. štátu v prospech osoby, ktorá nemá pridelené ident. číslo pre daň...§ 6 ods. 5 zákona o DPH) miesto dodania tovaru sa určí podľa § 14 zákona o DPH.
Dodávka sotfwéru vyvinutého na objednávku zákazníka sa považuje za službu. Miesto dodania služby sa v takomto prípade určí podľa § 15 ods. 7 reps. ods. 1 zákona o DPH v závislosti od toho, kto je zákazníkom.
sara
15.08.06,12:39
Ja by som povedala, že pokiaľ si kúpiš softvér v "krabici", jedná sa z hľadiska DPH o tovar, ale sú firmy, ktoré ponúkajú programy na stiahnutie cez internet, tak v tom prípade sa jedná o službu / §15 odst.12 / zákona o DPH
Zoltán Kovács
15.08.06,14:19
Ja sa tiež prikláňam k službám. Nakoľko pri kúpe softu platíš za licenciu, resp. oprávnenie používania softu, a nie fyzicky tovar.
Leila
04.09.06,11:17
Prosim o radu. Firma kupila cez internet software - z USA. Prislo CD-cko postou zo svedskej korespondencnej adresy. Fakturu nastastie mam, je tam DPH - americka a aj vsetky potrebne nalezitosti, s tym ze ICDPH je tam uvedene nejake cislo EUxxxxxxxxx.
Do ktoreho riadku v priznani DPH mi to vstupuje? Resp. pod ktory paragraf zakona to spada? Uctujem len vyslednu sumu v USD, ci mozem si uplatnit aj DPH?

Dakujem vopred vsetkym za radu.
evuš
11.10.11,04:27
Firma vyvinula softvér /špeciálny na stroje/, predáva ho do zahraničia, fakturuje bez DPH /odberateľ je plátcom DPH v ČR/, ide o službu alebo tovar ? Ďakujem
Tweety
11.10.11,05:52
Firma vyvinula softvér /špeciálny na stroje/, predáva ho do zahraničia, fakturuje bez DPH /odberateľ je plátcom DPH v ČR/, ide o službu alebo tovar ? Ďakujem
Je to služba.
evuš
11.10.11,05:58
Je to služba.

Ďakujem. Aj keď je to vlastne program na ovládanie stroja dodaný na CD alebo USB ?
Tweety
14.10.11,04:55
Ďakujem. Aj keď je to vlastne program na ovládanie stroja dodaný na CD alebo USB ? No, veď program na nejakom nosiči musí byť, či? Takže odpoveď je áno, aj.
zk24
04.01.13,08:45
Ahojte,

nechcem zakladať novu temu kvoli jednej otazke, tak to šupnem sem...

Ked na zákazku vyrábate oznámenia (svadobné, maturitné), považovali by ste to za dodanie služby alebo tovaru? Oznamko sa graficky navrhne, vyrobni, da do tlače a pošle zakaznikovi.

Dakujem.
Mária.K.
04.01.13,11:30
Ahojte,

nechcem zakladať novu temu kvoli jednej otazke, tak to šupnem sem...

Ked na zákazku vyrábate oznámenia (svadobné, maturitné), považovali by ste to za dodanie služby alebo tovaru? Oznamko sa graficky navrhne, vyrobni, da do tlače a pošle zakaznikovi.

Dakujem.

Ak si zákazník dodá základný materiál na výrobu oznámení (napr. papier za výrobu príslušných oznámení), považovala by som výrobu oznámení za službu. Ak pri výrobe dodám materiál ja, považovala by som to z pohľadu DPH za dodávku tovaru.