calcanda
18.01.18,10:48
Dobrý deň.
V minulom roku som poberal čiastočný ID vo výške 220e a popri tom som bol do októbra 2017 v zamestnaneckom pomere. Chcem si podať DP, ale neviem či Daňovému úradu treba predložiť nejaké dokumenty týkajúce sa priznania, alebo výšky invalidného dôchodku. Nevedeli by ste mi poradiť? Ďakujem pekne.

Ďakujem cteným dámam za užitočné informácie.
veronikasad
18.01.18,09:52
Invalidný dôchodok nie je zdanitelný príjem, ani nemá vplyv na uplatnenie nezdanitelnej časti základu dane. Nikde ho v daňovom priznaní neuvádzaš, ani žiadne potvrdenie nepotrebuješ.

Do 15.2.2018 môžeš požiadať posledného zamestnávatela v roku 2017 o vykonanie ročného zúčtovania dane (na predpísanom tlačive), alebo si sám podáš DP typu A do konca marca. K žiadosti o vykonanie RZD prikladáš potvrdenie o zdanitelnom príjme, ktoré ti posledný zamestnávatel pri ukončení pracovného pomeru vystavil. Toto potvrdenie (kopia) sa prikladá aj k daňovému priznaniu typu A.
Tweety
18.01.18,10:08
Ak si iný zdaniteľný príjem nemal, do DP A zahrnieš príjem zo ZČ podľa potvrdenia o mzde, ktoré si obdržal od zam-ľa. Dôchodok nie je zdaniteľným príjmom. K DP pripojíš potvrdenie o príjme, inak nič.
Máš ešte možnosť požiadať zam-ľa o RZD v termíne do 15.2..
kn-alka
18.01.18,10:14
Povinnosť podať daňové priznanie máš ak si mal v roku 2017 hrubý príjem vyšší ako 1.901,67€.
Ak ti bol zo mzdy zrazený preddavok na daň, je výhodné podať DP aj keď ti nevznikne povinnosť, lebo zrazený preddavok ti DÚ vráti. Prípadne u zamestnávateľa žiadať o ročné zúčtovanie a preddavky na daň ti vráti zamestnávateľ.
calcanda
26.01.18,22:06
Ďakujem :)
calcanda
26.01.18,22:07
Ďakujem :)