lucia4978
18.01.18,17:19
už dlhšiu domu mám bolesti v brušnej oblasti hlavne pri chôdzi, niekedy sa ani nezohnem a nemôžem sa obuť , keď chvíľu stojím príde ostrá bolesť a musím sa posadiť. Už som bola u gynekológa, urológa, chirurga, mám za sebou sono obličiek a brucha, odber krvi a stále sa nenašla príčina...Už som zúfalá, poradte ak ste sa s niečím podobným stretli, čo by to mohlo byť a aké vyšetrenie mám žiadať. ďakujem pekne.
Takze dnes ortopedia a nic sa nezistilo...
Kabaka123
18.01.18,16:19
ortopéd? neurológ? zacviknuté cievy? čo chrbtica?
Terezia13
18.01.18,16:33
môže to byť alergia na niektoré potraviny, skúsila by som vyšetrenia na intoleranciu, dnes je to veľmi rozšírená neznášanlivosť na niektoré potraviny niekedy je ich viac a z toho vznikajú aj bolesti neznámeho pôvodu, tiež sono brucha nemuselo ukázať problém s črevami, ja by som najprv skúsila vyšetrenie tolerancie na potraviny a potom odporúčam čím skôr vyšetrenie čriev, ale príčinu musí nájsť jedine lekár
lucia4978
18.01.18,16:34
zajtra idem na ortopédiu ale obávam že zase nepochodím, všetci doktori sa tvária že ich sa to netýka...na neurológiu to vraj nie je, na gastre ma tiež poslal preč. Ani Flektor nezaberá.
lucia4978
18.01.18,16:41
Ďakujem pekne
Jarka 1
18.01.18,16:49
Definuj bližšie , čo je to dlhšia doba. Ako dlho?
Kabaka123
18.01.18,16:50
alergia na potraviny mi tiež napadla...
lucia4978
18.01.18,16:58
začalo to už pred silvestrom a čím ďalej horšie, už to bolí aj keď ležím
Jarka 1
18.01.18,17:15
Napriek tomu, že sa to bude zdať z mojej strany už otrepané, odporúčam začať chrbticou. Niekoľko dobrých masáží a ak nepomôže, riešiť ďalšie vyšetrenia. Značná časť zdravotných problémov v súčasnosti súvisí s chrbticou. Sama som viackrát osobne zažila tebou popisovanú ostrú bolesť a vlastne takmer identický scenár, ako popisuješ. Už viem, že nemám hneď podľahnúť panike, lebo masáž to možno vyrieši. V minulosti som takéto osobné skúsenosti nemala a tiež som si najprv pobehala gynekológiu, chirurgiu a iné vyšetrenia s negatívnymi výsledkami.

Naposledy som mala tebou popísaný stav asi pred 14 dňami po návšteve welnesu, keď som sa hodila ponatriasať si špeky do silno vyvierajúcej vody. Tak som si ponatriasala aj chrbticu a k tomu drkotala zubami pri prechode z vonkajšieho bazéna dnu. No a už bolo vymaľované. Možno to bude aj tvoj problém. Hlavne nepodliehaj panike.

Ak vyskúšaš pre začiatok moju radu a pomôže, tak daj sem prosím vedieť, nech sa vedia zorientovať aj iný s takýmto problémom.
Kabaka123
18.01.18,17:21
Chrbtica je pliaga...
lucia4978
18.01.18,17:27
ďakujem pekne ja už som sa obávala či nemám nejaký nádor...tak uvidím čo povie zajtra ordopéd, hádam budem múdrejšia a ten welnes si určite doprajem :-)
Kabaka123
18.01.18,17:27
Jarka 1
18.01.18,17:31
len pozor v tom welnese ... práve tam som si v klokotajúcej vode čosi kdesi pohla ... a neblázni s tým nádorom, veď si mala sono brucha a obličiek ... a nič tam nenašli :)
branislavp
18.01.18,22:11
Podľa mojich skúseností určite potrebuješ komplexné vyšetrenie celého "človeka".
T.j. absolvovať všetky možné vyšetrenia . Kolonoskopiu, gastroskopiu, CT a iné vyšetrenia, aby skutočne sa nič nezanedbalo. Najvhodnejšie a bolo by to aj najrýchlejšie, aby si bola hospitalizovaná v nemocnici , to musí ale doporučiť lekár a v nemocnici by si bola pod dohľadom lekára a absolvovala by si potrebné lekárske vyšetrenia. Treba konať neodkladne, pretože u človeka sa môže jednať aj o takú chorobu, ktorá je aj po vyšetrení za pomoci moderných medicínskych prístrojov ťažko identifikovateľná. Musíš rešpektovať Tvoj zdravotný stav, musíš dobre "počúvať svoje telo" a správne to vysvetliť čo najzrozumiteľnejšie svojmu lekárovi, ako vlastne a v ktorom mieste pociťuješ bolesť - presne do detailu. Bolesti brucha - to je nevyspytateľné - veľmi náročné na určenie správnej diagnózy. Držím palce a rýchle uzdravenie prajem, branislavp
pavol54
19.01.18,04:27
a povolanie?
branislavp
19.01.18,05:10
Jarka 1, ani sonom sa v niektorých prípadoch nedá presne zistiť, čo vlastne pacientovi je.
lucia4978
19.01.18,08:01
Zase nic nove
lucia4978
19.01.18,08:02
Dakujem pekne.
lucia4978
19.01.18,08:04
Tak vraj z chrbtice to tiez nie je....idem na to sama, detox, strava, pohyb....
Mila123
19.01.18,08:25
nik to nenavrhol ( z lekárov) hospitalizáciu kvôli dif dg?
Taynee
19.01.18,08:40
Lucia, ja som mala bolesti rozneho charakteru po celom bruchu a bol to zlcnik napokon. Ja nie som lekar, ale klucovym by mala byt magneticka rezonancia brucha a malej panvy. Urcite to vie indikovat gastroenterolog eventualne chirurg.
lucia4978
19.01.18,09:03
Veru nie...mam pocit ze ich otravujem len sa ma chcu zbavit vsetci...
lucia4978
19.01.18,09:04
Len sa asi jedna o drahe vysetrenie a nikto mi ho nechce odporucit...
Terezia13
19.01.18,13:57
lenže kým nevieš, na aké potraviny - ak je to príčina - si alergická, môžeš si narobiť viac zla ako pomoci
Jarka 1
19.01.18,14:07
lucia, mala si urobené sono brucha. Bol tam nejaký nález napr. žlčníkové kamene? Podľa toho čo píšeš to chápem tak, že všetky doteraz urobené vyšetrenia boli s negatívnym nálezom.
lujza.j
19.01.18,15:44
Co sa ine udialo pred silvestrom....co by mohlo byt spustacom...vies o niecom...
lucia4978
19.01.18,16:23
Mam 7 mm kamen v lavej oblicke ale podla urologa to nemoze byt pricina....
pavol54
19.01.18,16:28
Neblázni kameň alebo piesok v močovode, podľa niektorých je to na "lezeckú stenu"
lucia4978
19.01.18,17:36
Vraj je maly a a nesposobuje tazkosti ze je to len na pozorovanie aj krv a moc bol v poriadku...25.idem koli tomu na ct tak uvidim ci zmeni nazor ale tvrdi ze to nesuvisi ...
korela
19.01.18,20:56
Tak ja ti neviem, ale videla som iba dvoch ľudí v záchvatoch s obličkovými kameňmi, a tí pacienti mali nesmierne bolesti, doslova ukrutné. Hlavou dolu do kresla, nohy hore, čo hľadali polohu na jeho uvoľnenie ale aj bolesti. Ako píše pavol54.
Aj menší kamienok išli lekári vyoperovať ako tvoj, už išiel pacient na sálu po príjme v noci, nečakal taký rýchly priebeh udalostí keďže išlo o prvý záchvat, tak si rýchlo spomenul, že ráno niečo cinklo pri močení do bažanta.
Našťastie ten kamienok vymočil, rozhodne bol menší ako tvoj. Tomuto mladému vystreľovala bolesť najmä do oblasti slepého čreva.
Navštív ešte nejakého ďalšieho urológa. Pre istotu, nech ev. predídeš horším ťažkostiam.
Ešte podotknem, že sestra si ten kamienok pri vynášaní nevšimla a operácia by bola zbytočná. Išlo o 70. r., neboli také vyšetrovacie metódy ako dnes. Odvtedy pokoj podnes.
Jarka 1
20.01.18,07:35
tiež mi vŕtajú v hlave otázky:
- boli nejaké zdravotné ťažkosti aspoň sporadicky aj pred tým?
- bolesť prišla zo dňa na deň?
- bolesť bola stále na tom istom mieste, tej istej strane? - - vystreľovala vždy z toho istého miesta?
- nevybehla na Silvestra slabo odetá vykuknúť na polnočný ohňostroj?
...ešte by toho bolo veľa
Škvrnka
22.01.18,12:01
podobných problémov som sa zbavila až po odstránení slepého čreva, a to napriek tomu, že v čase operácie nebolo práve zapálené, ale bolesti boli hrozné.