IvaVa123
21.01.18,09:50
Dobry den,
prosim Vas o radu. Na zaciatku roka 2017 som omylom zauctovala 2 faktury ako 1. Firma nie je platcom DPH. Ide mi o to, ako urobit storno v MRP. Ak dam vymazat fakturu v zozname faktur, tak mi vymaze cislo tej faktury. Je to spravne? Pretoze v denniku to chcem zauctovat ako storno 321/501 a potom zauctovat na novo obe faktury samostatne aj do zoznamu prijatych faktur.
Dakujem za radu.
kuravesele
21.01.18,10:13
Ja by som v pôvodnej FA pridala riadok s textom Storno a dala by som to mínusom. V účtovnom denníku tak isto.

Alebo po prípade ešte nahrať novú FA s textom Storno fa číslo 123 a mínusom dať položky a tak isto v denníku. A spraviť vnútorný zápočet samozrejme.
IvaVa123
21.01.18,10:38
Dakujem, to ma nenapadlo. Rozmyslala, som o tom storne, ktore som popisovala ja, ze mozno je to v poriadku a do sanonu potom iba zalozit cisty papier s poznamkou, ze faktura bola stornovana, preto chyba poradove cislo
a na novo zauctovana.
kuravesele
21.01.18,10:56
Ak zvolite postup cislo 2 tak nedavajte cisty papier ale kopiu povodnej FA a s velkym napiste STORNO k fa cislo 123 a popripade aj text ze preco bolo storno urobene . Lebo o 5-8 rokov ak nahodou nieco tak si budete pamatat o co islo.