michaela25
22.01.18,13:00
Dobrý deň poraďaci. Čo robíte ak dlhodobo ochoriete? Nemyslím choroby, ktoré sa riešia v domácnosti, ale je nutná hospitalizácia v nemocnici mesiac dva. Ako riešite spracovanie miezd, účtovníctva, keď ste jediným externým účtovníkom?
ďakujem za odpovede.
Michaela
Mila123
22.01.18,13:11
nikdy nerobím sama, pretože toto nie je riešiteľné bez cudzej pomoci........
veronikasad
22.01.18,15:49
Robím sama, v posledných 5 rokoch som mala niekoľko hospitalizácii, našťastie netrvali viac ako 2 týždne. Pokiaľ sa dali plánovať, tak som ich plánovala tak aby som stihla mzdy aj DPH. V nakrajnejsom prípade pomôže dcéra, zatiaľ nebolo treba.
kompozit
23.01.18,15:25
Účtovník musí pracovať, aj keď je chorý. Ak je živnostníkom, nemá nárok na dovolenku. Nemá nárok na pracovné voľno, na osobné prekážky v práci. Sociálne a zdravotné odvody musí platiť, aj keď nepracuje (teda okrem PN).

V minulosti som skúšal podať na DÚ žiadosť o predĺženie lehoty na podanie DPH alebo aj DMV. Nepomohlo! :-( Najvtipnejšie bolo, keď som dostal pokutu zo SP za neskoré podanie výpisu zo svojho DP. Bol som totiž PN zrovna vtedy, keď uplynula lehota. Vtip je v tom, že PN-ku v SP mali. Aj tak odvolávanie nepomohlo.