Ing. Ľubomír Janoška
22.01.18,16:13
Podľa aktuálnej právnej úpravy majú právnické osoby povinnosť podať v januári 2018 priznanie na daň z MV elektronicky.
Na portáli FS, konkrétne na stránke
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-motorovych-vozidiel/_danove-priznanie
je tlačivo DP na vytlačenie, nie je tam žiaden interaktívny formulár. Znamená to, že tlačivo treba vypísať, naskenovať a potom poslať cez portál FS?
Žabinka
22.01.18,15:36
musíš ísť cez Formuláre - hore na lište - a kliknúť na Elektronické formuláre, tam si v novom okne nájdeš Daňové priznanie k Dani z motorových vozidiel..
https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/katalog-danovych-a-colnych/katalog-formularov
musíš sa postupne rozklikávať a klikáš na šípku na začiatku riadku, napr. tu konkrétne pred odkazom Daň z motorových vozidiel..
PO by ale mali byť zaregistrované na FS, a vtedy sa najprv musia prihlásiť na stránke FS, a potom sa otvorí úplne iné okno, kde si nájdeš Katalóg formulárov, ten rozklikneš a nájdeš si Daňové priznanie ktoré potrebuješ, a ďalej už postupuješ rovnako..
vyplníš a elektronicky odošleš..
Ing. Ľubomír Janoška
22.01.18,15:44
fúúúha - normálne to funguje.
Vďaka!
Ing. Ľubomír Janoška
22.01.18,16:35
Edit:
Celé som vyplnil, ale aj tak to neviem odoslať.
V ponuke mám iba
Ulož Načítaj Vytlač Skontroluj Vyčisti Poučenie Potvrdenie
a je to rovnaké - či idem podľa linku, ktorý si dala alebo sa preklikám cez Katalóg formulárov.
Takže to mám vytlačiť do pdf a poslať pdf?
Žabinka
22.01.18,16:39
a si prihláseny? lebo keď nie, tak nemáš ako odoslať..
Žabinka
22.01.18,16:41
to ulož, načítaj, atď je úplne dole? potom nie si prihlásený, také tlačivo slúži len na inteligentné vyplnenie, vytlačenie a odoslanie poštou alebo osobne..
Žabinka
22.01.18,16:42
keď si PO, musíš sa prihlásit, neviem akým spôsobom to máš poriešené, či komunikuješ cez eid, alebo máš Dohodu na elektronické komunikovanie..
hore v pravom rohu je prihlásiť, tam musíš začať..;) pozri druhú časť prvej odpovede..
Ing. Ľubomír Janoška
22.01.18,16:58
Mám dohodu na elektronické komunikovanie.
Pri všetkých pokusoch som bol prihlásený.
Screenshoty sa mi žiaľ nedajú pridať :(
Žabinka
22.01.18,17:33
tak keď si prihlásený, tak v ľavej časti by malo byť Podať ZEP, a trochu pod tým Podať EZ-ou.. použiješ to druhé keď máš dohodu..
Žabinka
22.01.18,17:34
Ing. Ľubomír Janoška
22.01.18,17:39
Nakoniec sa zadarilo, bolo iba treba väčší počet pokusov.
Pri 10-tom pokuse sa objavil formulár bez ponuky dolu, ale s podávacou a podpisovacou ponukou v ľavej tretine, ako píšeš.
Vďaka.
Žabinka
22.01.18,17:42
tak fajn..;) v časti História komunikácie- Prijaté dokumenty - si môžeš pozrieť/vytlačiť potvrdenie o podaní..
Ing. Ľubomír Janoška
22.01.18,18:02
OK, ďakujem