Mausy31
22.01.18,18:00
Chcem sa spýtat či si možem zriadit nie tak celkom fitness centrum...skor telocvičnu na cvicenie s trampolinou,stepermi,bezacim pasom a fit loptami hoci nemam kvalifikaciu..teda ziadna trenerka so mna nie je.Niekde som citala ze majitel musi byt nejaky certifikovany ci kvalifikovany športovec...dakujem za radu
Onko
22.01.18,18:12
Podľa mňa sa pri tejto téme nesprávne miešajú pojmy "prevádzkovateľ" a "tréner".
"Prevádzkovanie fitnescentra" je voľná živnosť (https://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=40259), ktorú je možné vykonávať bez nejakého ďalšieho oprávnenia. Človek, ktorý chce mať priestor, kde za odplatu budú ľudia chodiť cvičiť alebo si chodiť robiť selfíčka, nemusí byť ani certifikovaný, ani kvalifikovaný, ani športovec. Mal by byť hlavne schopný manažér, ale ani to zákon nevyžaduje.
Iné je, ak by osobne chcel návštevníkov trénovať. Ale to vlastník fitnesscentra nemusí, môže si na to najať kvalifikovaných trénerov, alebo takú službu neposkytovať.
buchač
22.01.18,18:36
Budem Ti oponovať trochu inak...aj keď mne je to šumafuk.
Takže otázka :

Kto môže byť prevádzkovateľ obchodu so zbraňami a strelnice ?

Tiež nejaký oný, čo z ulice prišiel na Živnoúrad a podal si žiadosť ?
Prečítal si si link, čo som dal ?
Myslím si, že ani nie...tak si prečítaj príspevky od frndžalice.

Ale ako vravím...mne je jedno jak lanský sneh.
...a apropó...nepomýlil som si pojmy...a dojmy sú vedľajšie. ;)
Onko
22.01.18,18:50
Na prevádzkovanie obchodu so zbraňami "sa vyžaduje zbrojná licencia skupiny C, vydá policajný útvar", čo je uvedené v dokumente, ktorý som linkoval ja. Ohľadom prevádzkovania fitnesscentra tam žiadne také obmedzenie nie je. Ja moje tvrdenia podkladám linkami na dokumenty Ministerstva vnútra, ty len na diskusiu s nejakou frndžalicou, tak čo je pred zákonom asi významnejšie? :)
jslancik
22.01.18,18:53
hej, nie každé podnikanie musí schváliť policajný útvar :D
buchač
22.01.18,19:10
Dokument ale neuvádza pri tom prevádzkovaní strelnice, čo je potrebné na jej založenie...link na MV je niečo iné.
Dokument tiež neuvádza, čo je potrebné pri založení fitnescentra...
Živnosti sú živnosti...a nie jedna musí spĺňať určité vstupné podmienky.
Chápeme sa ?
...a jslančík to dotiahol do dokonalosti...;) :D

Ja frndžalicu neriešim...ale položme si otázku..." Prečo by mal dávať zavádzajúce info ?"
arizona
22.01.18,20:43
Majitel nemusi! Staci,ak tam ma trenerov,ci instruktorov,ktori splnaju poziadavky. /kamoska otvarala teraz velke fitnes-centrum, nie je ziaden sportovec /
buchač
22.01.18,22:25
Vraj sa musí....

Osobní tréneri musia prejsť kvalifikačným kurzom...a nie je to veru žiadna sranda. Poznám jedného, nedávno absolvoval...skúšky mal v Blave.
---------------------
Legislatíva sa ohladom založenia nových fitness centier sprísnila. Majiteľ musí byť tréner prvého a dokonca aj druhého kvalifikačného stupňa v kulturistike, fitness a silového trojboja. Takéto osvedčenia získajú väčšinou len ľudia so súťažnou minulosťou v daných športoch.
Fitness centrum

==============
Dal som sem...nakoľko som len SKOPÍROVAL z inej témy.
Ak sa niekto chce realizovať v tom hodnotení, nech sa páči do príslušnej témy.
bettylou
23.01.18,06:59
ak chceš, aby ti to fungovalo, tak si treba uvedomiť jedno, že ženy nie sú nabité testosterónom ako muži a preto, aby chodili cvičiť dlhodobo a pravidelne(predpokladám, že nechceš podnikať s prázdnou telocvičnou) potrebujú motiváciu a tou sa ukazujú byť práve schopné a kvalifikované trénerky, ktoré sú pre každého cvičenca k dispozícii v podstate nonstop v podstate bez obmedzenia. V tomto smere to má dobre ošetrené napr. sieť fit4body, ak je to reklama - vymaž. sorry, ale bol to len príklad ako ženské fitko môže vyzerať. Takže investovať do ľudského faktoru sa mi v tomto prípade zdá logické.