hana57
23.01.18,05:59
Dobry den. Zamestnavatel sa rozhodol prenajat svoju pobocku niekomu inemu a v zmluve ho zavazuje zamestnat zamestnancov, ktory na pobocke pracovali. Cize s nami by mal ukoncit pracovny pomer a zamestnat nas niekto iny. Chcela by som sa spytat, kolko dopredu nas musi zamestnavatel o vypovedi informovat, predpokladam, ze by sme mali v kazdom pripade mat narok na odstupne ci sa mylim?
ivka70
23.01.18,06:46
Narok na odstupne nevznika, ak novy zamestnavatel prebera vsetky prava a povinnosti predchadzajuceho .
Musite dostat zmluvy minimalne take vyhodne ako mate aktualne a povodny PP bude len formalne ukonceny dohodou.
To zaviazanie zamestnat vas je v podstate pretransformovane prebratie prav a povinnosti.
Termin, dokedy vas ma informovat asi neexistuje, kedze pre vas sa nic nemeni, len hlavicka zamestnavatela.
vicktor
23.01.18,07:21
A na druhy den moze pan podnikatel dat vypovede?
ivka70
23.01.18,08:03
moze, ale len kvoli zruseniu pracovneho miesta, s VD a odstupnym, kam sa zapocitava cas u povodneho zamestnavatela (presne za takych podmienok, ako by ho mohol dat povodny zamestnavatel)
hana57
23.01.18,08:41
a co ak nechcem prejst pod noveho majitela? jedina moznost je ukoncit prac. pomer dohodou a bez odstupneho? a teda u noveho zamestnavatela nemam uz ani skusobnu dobu a plati zmluva na dobu neurcitu?
ivka70
23.01.18,08:50
Ano, je to to iste ako ked nechces dalej pracovat pre zamestnavatela, bud das vypoved alebo sa dohodnes na skonceni PP, ale narok na odstupne ti nevznika.
Zmluva u noveho zamestnavatela musi byt bez SD (ak uz mas po SD teraz) na dobu neurcitu ,ak ta tvoja je na dobu neurcitu a pod.
hana57
23.01.18,21:06
hm.. a nedalo by sa to pripadne uhrat na paragraf 29a? aj ked napr. platove podimienky by sme mali mat zachovane.. § 29a
Ak sa zamestnancovi prevodom majú zásadne zmeniť pracovné podmienky a zamestnanec s ich zmenou nesúhlasí, pracovný pomer sa považuje za skončený dohodou z dôvodov podľa § 63 ods. 1 písm. b) ku dňu prevodu. Zamestnávateľ vydá zamestnancovi písomný doklad o skončení pracovného pomeru podľa prvej vety. Zamestnancovi podľa prvej vety patrí odstupné podľa § 76.
ivka70
24.01.18,08:44
ak to uhrate, dalo
to by sa ale tie podmieny museli zmenit zasadne .... ak ostavate na tom istom mieste, robit to iste ... neviem, tazko hovorit o zasadnej zmene
hana57
24.01.18,08:46
a este mi napadla jedna myslienka.. ak ukoncim prac. pomer so sucasnym zamestnavatelom a prechod na noveho nastane pocas mojej dvomesacnej vypovednej doby, prenasa sa aj tato na noveho zamestnavatela?