mondes
23.01.18,10:06
Ahojte, ani účtovníčka predo mnou, ani ja som nikdy neúčtovala o tvorbe a čerpaní zo SF, nakoľko moji klienti sa tým nezapodievajú a neriešia žiadny SF. Ale chcela by som to napraviť, no neúčtovala som v rámci mzdy o SF mesačne. Môžem takto urobiť súhrnnou čiastkou SF za celý rok a zaevidovať tvorbu SF k 31.12.2017 s tým, že si z Olympu vytlačím ročný súhrn SF? Alebo to musím nahádzať za každý mesiac? Ďakujem veľmi pekne.
Tweety
23.01.18,09:09
Prax je taká, že sa jeho tvorba zaúčtuje priamo ID zo zaúčtovania mesačných miezd . Ale ak si to doteraz neúčtovala takto, môžeš jeho tvorbu zaúčtovať tak, ako píšeš.
mondes
23.01.18,09:21
Super, ďakujem. A ešte prosím ťa, čo by si robila s minulými rokmi? Už to nechať tak? Pretože aj tak zamestnávateľ nechce prispievať zamestnancovi zo SF.
veronikasad
23.01.18,09:29
Minulý rok nechaj tak. Nechce prispievať ani na stravovanie? Tieto príspevky sú bez odvodov a daní. Tiež účtujem tvorbu SF ročné (nízka suma)
mondes
23.01.18,10:12
Ďakujem, nie, vôbec to nerieši.

....Veronika prosím ťa, ak zaúčtujem len tvorbu a čerpať sa nebude, nebude problém?
kompozit
23.01.18,14:21
Problém bude ten, že bude rásť zostatok na fonde. Je výhodné čerpať SF na stravovanie zamestnancov.