Lucia2512
23.01.18,12:48
Dobry den. Mam moznost ist pracovat ako uctovnicka do zakladnej umeleckej skoly. Nikdy som ziadne ucto v praxi nerobila.Len faktury. V skole som mala ucto. Da sa to naucit?Zaucili by ma a boli by sme tam dve no bojim sa toho. Je to narocne? Pripadne kurz predtym by mi pomohol?dakujem
kuravesele
23.01.18,11:56
Nie je o čom, keď je takáto príležitosť treba ju využiť. Ak bude dobrá kolegyna/kolega, tak Vám pomôžu. Kurz je vo všeobecnej rovine, podľa mňa zbytočné.
Tweety
23.01.18,11:59
Či sa to dá naučiť? Určite dá len treba chcieť. Takže moja odpoveď je, treba skúsiť. A ešte ak budeš mať zaučenie, netreba nad tým veľmi špekulovať.
Lucia2512
23.01.18,12:00
dakujem.lebo par bab co robi uctovnictvo ma odhovara.ze robit ucto v rozpoctovej organizacii je zabijak.ste uctovnicka?
Lucia2512
23.01.18,12:02
dakujem.robite ucto?lebo vraj robit ucto pre rozpictovu organizaciu je zabijak. a pre cloveka bez praxe v uctovnictve uplne
Lucia2512
23.01.18,15:22
preco riziko.?vies viac o tom?
kuravesele
27.01.18,12:30
Riziko je aj vyjst na ulicu :-)
kuravesele
27.01.18,12:34
Zacinala som robit ucto tiez tak, ze som mala iba zakladne vedomosti zo skoly...ale super kolegyna ma to naucila a pomohla mi velmi. Cize sa nebat a skusit. Uz sa taka sanca nemusi naskytnut.
cinky16
27.01.18,15:57
hlavne aj sama musis chciet sa ucit, program ti kolegyna vysvetli, system akým pracuje tiež, ale nemozes chciet, aby si naliala vedomosti do hlavy, musis aj sama si studovat novely, zákony a nie ocakavat, ze niekto to zrobi za teba a ty vezmes vyplatu a zvezies sa popri kolegyni. Sama mám kolegynu, ktorú som zaúčala, ale ta po 2 mesiacoch chce odo mna, aby som je citovala zákony, nastudovala si veci a jej povedala...mozem ju usmernit, ak sa myli, nasmerovat...takže si hlavne uvedomiť, ci si schopna aj pomimo prace, trebars vecer si cosi pozriet v zakone...