dodogr
03.08.06,14:35
Ahojte, mám dve otázočky.
1, Mám obchod s textilom, keď kupujem vešiaky. ktoré samozrejme potrebujem na vystavenie tovaru, účtujem to ako prev réžiu, alebo to dávam do majetku firmy?
2, Musím každý bloček od drobného nákupu, napr. kanc. potreby, hyg. potreby, prevádzková réžia, účtovať osobitne, alebo to môžem nalepiť na jeden papier za celý mesiac, urobiť jeden VPD a zaúčtovať to spolu, poprípade ak áno, treba to potom niekde rozpisovať. A ešte sa spýtam či káždý takýto nákup treba dať do Knihy záväzkov.
Účtujem a ALFE.
Ďakujem
Zdeni
03.08.06,12:48
Ahojte, mám dve otázočky.
1, Mám obchod s textilom, keď kupujem vešiaky. ktoré samozrejme potrebujem na vystavenie tovaru, účtujem to ako prev réžiu, alebo to dávam do majetku firmy?
2, Musím každý bloček od drobného nákupu, napr. kanc. potreby, hyg. potreby, prevádzková réžia, účtovať osobitne, alebo to môžem nalepiť na jeden papier za celý mesiac, urobiť jeden VPD a zaúčtovať to spolu, poprípade ak áno, treba to potom niekde rozpisovať. A ešte sa spýtam či káždý takýto nákup treba dať do Knihy záväzkov.
Účtujem a ALFE.
Ďakujem
1. - Vešiaky, háčiky môžu ísť do réžie.
2. - Každý blok by mal byť zaúčtovaný v ten deň, ktorý mu prislúcha. Takéto hromadné účtovanie neodporúčam, vlastne by to ani nemalo byť. Nalepiť na jeden papier môžeš / v rámci šetrenia/, ale ku každému vystaviť VPD.
Ninna
03.08.06,13:00
Ahojte, mám dve otázočky.
1, Mám obchod s textilom, keď kupujem vešiaky. ktoré samozrejme potrebujem na vystavenie tovaru, účtujem to ako prev réžiu, alebo to dávam do majetku firmy?
2, Musím každý bloček od drobného nákupu, napr. kanc. potreby, hyg. potreby, prevádzková réžia, účtovať osobitne, alebo to môžem nalepiť na jeden papier za celý mesiac, urobiť jeden VPD a zaúčtovať to spolu, poprípade ak áno, treba to potom niekde rozpisovať. A ešte sa spýtam či káždý takýto nákup treba dať do Knihy záväzkov.
Účtujem a ALFE.
Ďakujem
Nechcem nikoho podceňovať, ale ak sa chystáš účtovať sama tak by som to zverila do rúk odborníka. Bude to istejšie aj keď nákladnejšie. Ale do budúcnosti to určite pri kontrole oceníš.
Samhain
03.08.06,13:12
Ahojte, mám dve otázočky.
1, Mám obchod s textilom, keď kupujem vešiaky. ktoré samozrejme potrebujem na vystavenie tovaru, účtujem to ako prev réžiu, alebo to dávam do majetku firmy?
2, Musím každý bloček od drobného nákupu, napr. kanc. potreby, hyg. potreby, prevádzková réžia, účtovať osobitne, alebo to môžem nalepiť na jeden papier za celý mesiac, urobiť jeden VPD a zaúčtovať to spolu, poprípade ak áno, treba to potom niekde rozpisovať. A ešte sa spýtam či káždý takýto nákup treba dať do Knihy záväzkov.
Účtujem a ALFE.
Ďakujem

1. Do majetku by som to určite nedával. Do spotreby. Resp, ako už povedali - prevádzková réžia
2. Už sa mi stalo, že chcel szčo, aby som mu to dal súhrnne, ale nerobim to, tiež to davam osobitne a ku každému nákupu - bločku z pokladne robím VPD. Ved koniec koncov, ALFA to urobí aj sama, keď to zaúčtuješ osobitne.
A k tej knihe záväzkov - ja by som to tam určite nedával
Ninna
03.08.06,13:23
Odporúčam Dodogr naštudovať minimálne postupy účtovania v JÚ
Samhain
03.08.06,14:31
Odporúčam naštudovať minimálne postupy účtovania v JÚ

To myslíš mňa? Čo som povedal zle?
Zdeni
03.08.06,18:38
To myslíš mňa? Čo som povedal zle?
Ty si nič nepovedal zle, to bola ešte reakcia na - dodogr. ;) Že Ninna?:)