Samhain
03.08.06,13:38
V súvislosti s čítaním minulých tém ma napadla jedna otázka. Človek, ktorý začína podnikať teraz od 01. 08. 2006 má na živnostenskom liste ako miesto podnikania uvedenú domácu adresu. Teraz však od 01. 08. 2006 má uzavretú nájomnú zmluvu na nebytový priestor, kde ide podnikateľskú činnosť vykonávať.

Prosím o radu, nakoľko som sa s týmto ešte nestretol. Kde má nahlásiť zmenu miesta podnikania, aby si mohol uplatniť prevádzkové náklady (nájomné, elektrika, plyn...). Na živnostenskom úrade?

Predpokladám, že tieto by si nemohol uplatňovať, keby mal na živnostenskom liste zapísané miesto podnikania domácu adresu a činnosť by vykonával v iných priestoroch, s prevádzkou ktorých mu samozrejme vznikajú náklady.

Ďakujem za odpoveď
Ninna
03.08.06,11:40
Áno a myslím že k tomu treba aj kolok
Samhain
03.08.06,11:41
Áno a myslím že k tomu treba aj kolok



Ďakujem za naozaj promptnú odpoveď. :)
Zoltán Kovács
03.08.06,13:48
Nemusí nahlásiť zmenu miesta podnikania. Stači ak na živnostenskom úrade nahlási prevádzku (inšpekčná kniha + 50,- Sk kolok, vyjadrenie od hygienika - žiadosť + 500,- Sk kolok)
Samhain
03.08.06,13:57
Nemusí nahlásiť zmenu miesta podnikania. Stači ak na živnostenskom úrade nahlási prevádzku (inšpekčná kniha + 50,- Sk kolok, vyjadrenie od hygienika - žiadosť + 500,- Sk kolok)


inšpekčnú knihu? To si musí založiť? Môžeš mi to prosím priblížiť?
Zoltán Kovács
03.08.06,14:01
inšpekčnú knihu? To si musí založiť? Môžeš mi to prosím priblížiť?

Inšpekčná kniha slúži na záznam pri kontrole napr. SOI alebo ŽÚ. Je to povinnosť zo zákona, keď máš prevádzku.
Samhain
03.08.06,14:03
Inšpekčná kniha slúži na záznam pri kontrole napr. SOI alebo ŽÚ. Je to povinnosť zo zákona, keď máš prevádzku.

požiadať o ňu na živnostenskom pri nahlaseni prevadzky, alebo ma nejaku všeobecnú formu?
Zoltán Kovács
03.08.06,14:04
požiadať o ňu na živnostenskom pri nahlaseni prevadzky, alebo ma nejaku všeobecnú formu?

Inšpekčnú knihu kúpiš v obchode s kancelárskymi potrebami a tlačivami.
Samhain
03.08.06,14:09
Inšpekčnú knihu kúpiš v obchode s kancelárskymi potrebami a tlačivami.


dakujem za radu!