OverclockerXP
24.01.18,17:42
Dobrý večer, chcem sa opýtať ako je to s hmotnou zodpovednosťou a výškou minimálnej mzdy. Zamestnávateľ nám s platnosťou od 1.1.2018 dal podpísať hmotnú zodpovednosť a asi ako všetci zamestnanci na Slovensku aj ja mám v zmluve uvedenú minimálnu mzdu.Tá je však z roku 2010. Dostal som aj novú pracovnú zmluvu pretože som bol zamestnaný u Fyzickej osoby / živnostník / ale zamestnávateľ ma previedol na S.R.O. -čku. Tam sa iba píše že ostáva všetko ako v pôvodnej zmluve len s rozdielom že už budem pracovať pod S.R.O. -čkou. Chcem sa teda opýtať či by v novej zmluve nemala byť uvedená aktuálna výška zmdy / keďže na pôvodnej je ako som už spomínal z roku 2010 / a vzhľadom na Hmotnú zodpovednosť by som nemal mať nárok byť zaradený do Druhého stupňa náročnosti práce. Pracujem ako skladník v železiarstve no v zmluve mám uvedené predavač.
Vopred Ďakujem za každú reakciu
veronikasad
24.01.18,16:54
Stačí keď je uvedený stupeň náročnosti vykonávanej práce. Minimálna mzda vyplýva zo zákona o minimálnej mzde.
OverclockerXP
24.01.18,18:12
Nikde to uvedené nieje...
veronikasad
24.01.18,18:31
Je to podstatná náležitosti pracovnej zmluvy. Žiadaj doplnenie
OverclockerXP
24.01.18,18:34
Aj keď je to iba dodatok k pracovnej zmluve a nie zmluva samotná? A v prípade že to tam uvedené nieje strácam nárok na 2 stupeň ?
Mikae
24.01.18,18:47
Jedna firma u nás mala kontrolu z inšpektorátu práce a všetkým predavačkám, ktoré
pracovali s peniazmi a mali podpísanú hmotnú zodpovednosť sa museli poopravovať zmluvy so stupňom náročnosti č. 1 - na stupeň č. 2. My sme na to majiteľa upozorňovali, ale nedal si povedať a teraz musel všetko doplatiť. Stupeň náročnosti č. 1 majú väčšinou len pomocný robotníci, upratovačky a iné prac. činnosti bez zodpovednosti. Pozri: http://www.minimalnamzda.sk/narocnosti.php