4326
24.01.18,18:47
Prosím vas, nebol niekto na dovolenke v chorvatskom Tučepi po minuloročných požiaroch? Dá sa tam dovolenkovať? Zarezervovala som tam dovolenku, len som si neuvedomila, že to tam minulý rok horelo.... budem vďačná za skúsenosti.
Ďakujem
dmc
24.01.18,18:29
Minuly rok som v Tucepi sidce nebol ale rok predtym ano. Co som sledoval poziar a zhorenisko tak horel lesny porast nad Tucepi a Podgora resp medzi nimi a smerom hore na pohorie Biokovo. Priamo v Tucepi nehorelo a v Podgore evakuovali iba jeden hotel - Sirena - poziar ho vsak nezasiahol-takze samotneho ubytovania v Tucepi sa to nedotklo. Tento rok (ako uz vela-krat) idem do mesta Makarska - co je asi 5 km od Tucepi. Bol som tam aj pred 3-rokmi po podobnom poziari - a jedine cestou k letovisku bolo vidiet spalene stromy - priamo v letovisku to vsak vidiet nebolo a po cely cas som si vobec neuvedomoval ze nedaleko bol poziar. Ja osobne by som si z minulorocneho poziaru nerobil tazku hlavu. Tucepi su nadherne - hlavne dlhe plaze. V sezone je tam sidce vela ludi ale na tych dlhych plazach sa to pekne strati. Na Tucepi, Marakrskej, Baska vode, Podgora...cize na celej Makarskej riviere ocenujem dlhe plaze ktore niesu siroke avsak cele su lemovane stromami - borovice, pinie ktore nadherne vonaju a ktore robia super tien - preto chodim az dole na na Markarsku. Pohoria Biokovo zabezpecuje stale pocasie a tie vyhlady z mora na plaze a samotne Biokovo su az gicovo nadherne. Prajem prijemnu dovolenku v mojej oblubenej destinacii.
4326
24.01.18,20:04
Ďakujem veľmi pekne, hádam sa dovolenka vydarí
foresterbig
16.02.18,17:54
Horí každý rok niekde s tým sa počíta ale zatial to je vždy lesný porast.Išiel som cez to zhorenisko minulý rok a bol to des.Dialnicu uzavreli a všetko smerovali na starú cestu a po nej som išiel deň po tom ale aj tak všetko ešte dymilo a niede aj horelo malým ohňom.
Je štastím že oni to vedia hasiť lebo u nás by sme zhoreli do tla.Nasadia techniku a hasia z lietadiel non stop.