Andrej Gajdosik
24.01.18,18:30
Dcera studuje na strednej skole hotelovy manazment. Skola ma 3 strediska restauracie v ktorych robi odbornu prax.Ma teraz tyzden prax a tyzden skolu. Na prax chodia na 7 hod rano alebo poobede. To je v poriadku. Je ale v poriadku mat prax aj cez statny sviatok ked by malo byt vsetko zatvorene. Na zaciatku roka mala uz naplanovanu prax aj v nocnych hodinach ked robili akciu pre firmu cca 300 ludi bolo tam 6 studentov a majster uz to bolo prilis lebo rano bola do 15 na praxi a vecer isla od 20 do 3.00 na akciu. Samozrejme zadarmo a musela si zaplatit taxik domov. Ale teraz jej naplanovali prax od 13.00 do 5.00 co si myslim ze na to nemaju pravo. Viete my pomoct
ivka70
24.01.18,17:37
kolko rokov ma dcera?
Oliwa
24.01.18,17:38
Koľko má dcéra rokov - 16, 18? sme písali súčasne...
Terezia13
24.01.18,18:29
Andrej Gajdosik
25.01.18,04:24
Dcera ma 18 rokov a viem ze nocne moze robit ale zda sa mi neunostne aby robila odbornu prax 16 hodin. Keby boli rozdeleni tak, ze prva skupina 8 hodin a druha 8 hodin tak by som to este chapal.
Andrej Gajdosik
25.01.18,04:27
Tu je ten problem ja zakonnik prace poznam ale tu ziak nieje v pracovnom pomere je v skole a chodi namiesto do skoly na odbornu prax. Je to len zmluva medzi skolou a odbornym strediskom.
Oliwa
25.01.18,05:53
Čo hovorí školský poriadok školy, ktorú dcéra navštevuje - ako je tam zadefinovaná odborná prax a jej trvanie počas školského roka? Mal by byť zverejnený aj na web stránke školy. Čo ostatní rodičia - im nevadí, že deti takto na príkaz "ponocujú"? Riešili ste to na "rodičovskom združení"? Obrátili ste sa na zriaďovateľa školy?
buchač
25.01.18,06:06
Každá hotelovka si privyrába rôznymi akciami...počnúc recepciami a svadbami končiac.
Ponocovanie tu ani tak nebude problém. Tento skôr vidím v tom odmeňovaní.

Na jednej svadbe som bol tu.
http://www.hotelakademia.sk/restauracia.html
veronikasad
25.01.18,06:28
Informuj sa v škole, podmienky vykonu praxe by mali byť zakotvené v zmluve medzi školou a zamestnávateľom. Pytaj si ju k nahliadnutiu. Určite je v nej stanovený aj týždenný počet hodín, ktoré má študent odpracovať.
Andrej Gajdosik
25.01.18,06:52
Prave preto sa pytam pretoze to chcem ist riesit ale najskor som chcel nejake fakty skusenosti. Urcite si pozriem dokument od skoly ako prax maju zadefinovanu. Viem o tom ze na praxi by mali pracovat pod majstrom a ich praca by mala byt pomocna a nie produktivna ak taka je mala by by nejaka odmena do min. mzdy