Horak63
25.01.18,20:08
Dobry vecer. V aprili 2015 som sa rozviedol na podnet manzelky. Pri BSM ma vyplatila z polovice trojizboveho bytu a dala mi 19000 eur. Nabytok a vsetko som jej nechal. Moja otazka je. Mozem to BSM napadnut, z dovodu, ze ta suma 19000 e je prinizka, ale pretoze vtedy som mal znizenu rozpoznavaciu chopnost ( Utlm liekmo ), tak som vtedy s tou sumou suhlasil. Dnes, ked sa mi v hlave rozjasnilo, som zistil, ze tych 19000 e za pol bytu je primalo. Cena trojizboveho bytu v Cadci sa totoiz pohybuje okolo 70 000 eur. Za odpovede mockrat dakujem. A este chcem doplnit. Jednalo sa o prerobeny byt s plavajucimi podlahami, s plastovymi oknami a ceny takych bytov v r. 2015 boli v Cadci 50000 e.Ale pretoze som mal deti rad, tak som im tam nabytok nechal. Teraz sa vsetci odomna odvvratili, nekomunikuju, preto sa zaujimam o to, ci mozem napadnut to nestastne BSM.
buchač
25.01.18,19:33
1. Rozviedol si sa v roku 2015, čiže cena bytu bola aktuálna v daný rok.
2. Teraz je rok 2018....a cena bytov (čo som pozeral) sa pohybuje okolo 50-55 000€.

Nespomínaš, ako rýchlo sa byt predal a za akých podmienok.
Ono niekedy rýchle prachy na drevo sú oveľa lepšie, ako byt, ktorý nik nepoužíva alebo sa ničí inakším spôsobom.
Takže v podstate buť rád, že sa exka činila, vyplatila keš a čo je hlavné - nerobila problémy.

Ale ak sa chceš súdiť, tak to je len tvoja vec....a aj peniaze.
...a vopred sorry za poznámku...nakoniec by si mohol skončiť na utlmovacích liekoch.
Horak63
25.01.18,20:08
No poviem k tomu len tolko, ze cena troizboveho bytu vtedy ( HOLOBYTU a nie s nabytkom ) cinila 50000 eur. Ak by som bol zdravy, tak NIKDY s rozvodom nesuhlasim-NEBOL DOVOD. Bolo to len moje hlupe rozhodnutie pod vplyvom liekov, ze som s rozvodom suhlasil. Ved svet bol taky krasny....plaval som na tych poondiatych antidepresivach....Cakal som, ze hned po rozvode sa na mna vrhnu desitky rozvedenych krasavic....hehe...A napadlo ma vtedy, ze by bolo vhodne, aby to ohodnotil odhadca, len ma deti ukecali....No, za dobrotu , na zobrotu. Tak ma ukecali a suhlsil som so sumou 19000 eur aj s komplet nabytkom. Pretoze zena po rozvode so mnou vobec nekomunikuje, a ani deti, tak sa zamyslam, ze tych 19000 e bolo veru primalo za to, ze mi ten rozvod znicil zivot. Ziaden byt, ziadna rodina, vnucence, svadbby....Len samota....Naco som tym mojim detom utieral zadky a staral sa o nich? Ale to je uz na inu temu....Neboj Buchac, na utlmujucich liekoch urcite neskoncim. A uz ani na psychiatrii. Zivot ma prefackal uz dost, a viem si poradit aj bez chemie...Ja mam byt vdacny za kes? 19000 e? A nemal by som lepsie nahradne byvanie za 35000? Len mi nemal kto poradit , bohuzial
Mária27
25.01.18,20:30
Uzavreli ste písomnú dohodu o vyporiadaní BSM?
Horak63
26.01.18,00:03
No myslim, ze sme nemali ziadnu dohodu.Aspon nie pisomnu. Proste mi zaplatila 19000 A prepisala tu polovicu bytu na seba....
Horak63
26.01.18,00:05
a len dovetok. Buchac ceny trojizbovych bytov v Cadci r. 2018 stoja od 67- 80 tis. eur. Prosim Ta, nezavádzaj ludi...A hlupaka so mna robit nemusis....
duves
26.01.18,05:11
Ako prepísala? Aky doklad predložila do katastra?
buchač
26.01.18,06:00
Hm... dovetok :

Zvyčajne mám na svoje tvrdenie aj dôkazy.
Ceny .... http://www.reality.sk/vyhladavanie.4
Také cifry, čo udávaš ? Možno v Ziline...a veľa záleží od jeho stavu.

...a hlupáka robíš zo seba sám, mňa na to nepotrebuješ.
jslancik
26.01.18,06:10
je rozdiel, či byt má 110 štvorcov alebo 70. či je v novostavbe, centre, sídlisku, alebo nejakej diere. a aj tak je podstatné, aké boli ceny bytov v tej dobe, nie teraz. a ľudia "na liekoch" nie sú zbavení svojprávnosti. ktovie, ako si si plnil vtedy všetky manželské povinnosti (staral o rodinu), keď si bol na liekoch.
Horak63
26.01.18,06:14
no to prave neviem, aky doklad dolozila.Najprv nas rozviedli a potom sme boli v banke, kde mi pripisali na ucet 19000 e. To bolo cele. no a pri rozvode na sude sme sa pred sudkynou dohodli, ze sa do dvoch tyzdnov vystahujem. Zene to robila pravnicka.....zrejme cakala vacsi odpor...bol to krasny byt, plavajuce podlahy, eurookna a mal min, hodnotu vtedy 50000 eur ( To len pre p. Buchaca, aby nemyslel, ze som byval v chlieve )
ivka70
26.01.18,06:19
tak sa pozri na katasterportali na list vlastnictva (s manzelkinym menom), aky je titul nadobudnutia
Jakubec
26.01.18,08:42
Odporucam si najskor ujasnit nasledovne okolnosti:

1. Komu podla katastra nehnutelnosti patri byt. Da sa zistit na katasterportal.sk alebo osobnou navstevou katastra nehnutelnosti.
2. Ak byt povodne patriaci do BSM je skutocne na katastri zapisany na ex-manzelku, zistite, na zaklade akeho dokladu. Kataster nehnutelnosti umozni nahliadnutie do listiny, na zaklade ktorej urobil zapis zmeny v katastri. Treba preukazat pravny zaujem, co nie je pre povodneho spolumajitela problem.
3. Kedze si nepamatate na to, zeby ste uzavreli s ex-manzelkou pisomnu zmluvu o vyporiadani (ciastocnom vyporiadani) BSM, skontrolujte listinu, ci je podpis Vas (pripadne vami splnomocnenej osoby.) Kataster by mal zapisat zmenu iba na zaklade pisomnej zmluvy o vyporiadani BSM, vykonatelneho rozsudku o vyporiadani BSM, mozno i na zaklade zmluvy o vyporiadani BSM uzavretej formou notarskej zapisnice.
4. Az ked budete mat vyssie uvedene informacie, mozete sa rozhodnut ako dalej. Ak ste skutocne podpisali zmluvu o vyporiadani BSM a chcete dokazat jej neplatnost pre Vasu nesvojpravnost, tak je dokazova povinnost iba na Vas a nebude lahke ju splnit.
profesional
26.01.18,09:01
1. Najprv treba na súde podať Návrh na vyhlásenie zmluvy o vysporiadaní BSM za neplatnú (predpokladám, že uzavretá bola, inak by kataster po rozvode manželstva prevod vlastníckeho práva nezapísal. Treba to stihnúť do 3 rokov od podpisu tejto zmluvy. Ak ju nemáte, vyžiadajte si kópiu z katastra. Sú ppvinní Vám dať kópiu.

2. Treba podať na súd návrh na vyporiadanie BSM s tým, že treba hneď podať návrh na prerušenie konania, kým sa nerozhodne o platnosti / neplatnosti zmluvy o vysporiadaní BSM. Treba to stihnúť do 3 rokov od právoplatnosti rozhodnutia o rozvode manželstva.

Sám to určite nezvládnete. Nájdite si vo Vašom meste právnika.
Oliwa
26.01.18,11:34
Ja sa v rodinnom práve síce nevyznám, ale... ak si bol psychicky chorý pri zrušení BSM, ako to bolo pri rozvode? Ak si aj vtedy bol pod vplyvom liekov - bol si spôsobilý na právne úkony? Existujú lekárske správy o liečbe antidepresívami? Len mi napadlo /keď chceš teraz napadnúť BSM/, či je ten rozvod de facto platný... Lebo keď človek číta toto:
"Ak by som bol zdravy, tak NIKDY s rozvodom nesuhlasim-NEBOL DOVOD. Bolo to len moje hlupe rozhodnutie pod vplyvom liekov, ze som s rozvodom suhlasil. Ved svet bol taky krasny....plaval som na tych poondiatych antidepresivach....Cakal som, ze hned po rozvode sa na mna vrhnu desitky rozvedenych krasavic..."
Nie sú lóve, nie sú krásavice... c est la vie...
Horak63
26.01.18,13:22
Dakujem velmi pekne. Uz si vybavujem, ze sme boli aj u notarky. Zrejme kvoli tomu prevodu mojho majetku na zenu na tom katastri. Ale nemam ziadny doklad o tom. Musela si to zena nechat. Prevod bol zrejme pravoplatny, lebo mi prisiel list o zapise do katastra. Urcite to ma urobene spravne, lebo dala pravnicke 400 e..Mne sa len nevidi vyska tej sumy a to by som chcel napadnut v tom zmysle, ze som bol uvedeny do omylu, alebo som pod vplyvom antidepresiv si neuvedomoval plne zavaznost situacie,,,jedine takouto cestou by som zrejme uspel, ibaze dokazovat dusevnu sposobilost.....no svojpravny som bol,. ci sud berie do uvahy aj ze som podpisal nieco pod vplyvom omamnych latok, tak to netusim. Skusim oslovit pravnika.Dakujem este raz.
Horak63
26.01.18,13:25
Dakujem velmi pekne. Pomohli ste mi. Ziskam tu kopiu zmluvy a potom sa obratim na pravnika. prajem vsetky pekny den,
Horak63
26.01.18,13:41
Dali ste mi par bytov, kde je to cele vytrhnute z kontextu. Podla Vasho linku tie byty su skutocne aj po 51000, ale ja mam zas takyto link https://www.byty.sk/cadca/-. tu su tie ceny bytov objektivnejsie, lebo je tu viac ponuk. To je tak, ked niekto si haji len svoju pravdu. Takze ked dvaja , ako my, robime to iste, nie je to to iste....30 rokov som v cadci byval a zaujimam sa aj teraz o ceny ceny bytov v danej lokalite, tak asi mam lepsi prehlad. Ale nemam uz najmensej chuti riesit, kolko stoja byty v Cadci.Len som si dovolil tu na Porade si od vas vsetkych poradit,. A som za to niektorym velmi vdacny.
Jakubec
26.01.18,15:50
Horak63, len take otazky, na ktore budete pripadne musiet vediet najst uspokojivu odpoved:
1. Viete dokazat, ze ste boli pod vplyvom antidepresiv?
2. Viete dokazat, ze ak ste aj boli pod vplyvom antidepresiv, tieto ucinkuju tak, ze ste nebol sposobily uzavriet zmluvu?
Nebude stacit taketo nieco tvrdit, bude to treba dokazat. Ak ste podpisali notarsku zapisnicu, notar bude tvrdit pred sudom, ze pri podpisovani si nevsimol ziadne okolnosti, ktore by nasvedcovali tomu, ze ste boli nesposobily podpisat notarsku zapisnicu. A na Vas bude dokazovat opak. To bude tazke az nemozne.
Horak63
26.01.18,19:46
No nebol by problem, aby mi psychiatricka napisala odborny posudok, ze v danom obdobi som bol utlmeny liekmi...A na tom potom stavat, ze som bol uvedeny do omylu. Zena aj syn mi URCILI tuto sumu na zaklade ich nejakych dohadov...Ja viem, mal som si zobrat odhadcu. Ale jednak som nanho nemal peniaze a za druhe, tie lieky sposobili, ze som sa s tym uspokojil...ved ja som bol rad, ze som rad a ze ako tak fungujem. Kto nemal tazke depresie , tak to nepochopi...Ja som sa sustredil len na to, aby som psychicky ustal ten sud a neurobil sebe a detom hanbu, ze som neschopak a adekvatne reagovat na sudkynu. Ved sa ma na to aj doktorka pytala, ci som ten sud zvladol. Ano zvladol...A ziadal som, aby sa zena po rozvode so mnou obcas stretavala, lebo mi stale zalezalo na detoch, ako ziju atd....30 rokov som bol zenaty, tak to sa predsa neda len tak hodit za hlavu. teraz o tri roky na mna vsetci kaslu,,,,od sudu som zenu nevidel, ani sms, ani nic. Proste nie je. Ani deti uz nie su. Tak som zvazil, ze ked sa takto ku mne spravaju, ze uz nebudem ohladuplny a budem sa domahat viacej penazi. Myslim, ze ludia v zivote menia casom svoje rozhodnutia...Napr. aj deti vydedia...Ja nechcem, aby to tu vyznelo, ze som nenazrany...Jednoducho mam na svoje konanie svoj dovod. Preto som aj rad, za kazdu dobru radu od kohokolvek, nlebo uz sa musim spoliehat len na dobrych ludi. Lebo JA uz rodinu ani nikoho nemam.
Horak63
26.01.18,20:00
Na psychiatriu chodim uz od r. 2014. Mam diagnostikovanu depresivnu poruchu - stredne tazka. Priznali mi na to aj ID. Prave TO som chcel vediet, ci som bol pravne sposobily. Tak svojpravny som bol, to urcite ( Este mam aj v papieroch , ze som normalny, co vela ludi nemaa hehe...), ale moje myslenie je ine, ako u inych ludi. Predsa to tam aj pise v tych lekarskych spravach kazde dva mesiave. Psychomtoricke tempo primerane, odpovede priliehave, utlmeny, atd...Ale mam skresleny pohlad na svet. Su to predsa psychotropne a navykove latrky. Tak teraz neviem. Volakedy bolo, ze ked clovek pod vplyvom alkohol nieco spachal, tak to mal este POLAHCUJUCU OKOLNOST. Alkoholn je tiez navykova latka...Najlepsie by bolo pre mna aj z psychickeho hladiska zrusit cely rozvod. Lebo previnil som sa len tou svojou chorobou. Bol som bez penazi atd...A asi som sproty, ale zrejme som este svoju zenu neprestal mat rad aj napriek tomu, co mi urobila. Ty ako zena to snad vies pochopit....Pekny vecer...A dakujem
dmc
27.01.18,06:26
ja si myslim ze si urcite pod vplyvom liekov urcite bol. Pri zdravom rozume by si taketo nieco urcite nepozadoval:

citujem:

"A ziadal som, aby sa zena po rozvode so mnou obcas stretavala"
bettylou
27.01.18,07:21
Ak myslíš, že sú tvoje deit povinnné ti vracať, čo si im dal, tak si pardón za výraz, debil a nie súdny človek. A manželku nerieš, 100% má toho tak akurát vyše hlavy
bettylou
27.01.18,07:25
a ešte taká otázka - má niekto love, kto to celé vyplatí?
Horak63
27.01.18,07:38
no normalny clovek sa neda anu uchlacholit na nejaky rozvod. A este za takych podmienok, Ja som uz aj synom povedal, ze nebyt tych liekov, tak s rozvodom NIKDY nesuhlasim..To, ze sme pred rozvodom nejak nekomunikovali nie je vazny dovod na rozvod. Su predsa manzelske poradne. No a ta cena bytu bola znacne podhodnotena-trojizbovy byt na sidlisku kde su obchody, skola , skolka, restauracie, posta stal vtedy viac, ako mi zena dala, ale to som uz pisal. A samozrejme, ze by som miesto penazi pytal nahradne byvanie. Vzal som peniaze, za ktore som si nemohol kupit ani garsonku. Byvam tu v takej diere u mamy, kde je do prace 50km....Tym sa aj zena ohanala zena. Vraj mam kde byvat. No a co ju je po tom, ze mam rodicovsky dom? Je to tu vhodne len na chatu, ale na zivo urcite nie. Ale co uz....Mozno keby som chodil do krcmy, tak tam je tiez PORADA...zrejme by mi to ti chlapi vysvetlili, ako sa mam k celemu problemu postavit. Ale ja som miesto par piv , boroviciek a dobre mienenych rad od zivotom oslahanych chlapov zral tie prekliate lieky...
Horak63
27.01.18,07:46
Bettylove, ja od deti ziadne peniaze pytat nejdem. To si sa kde docital?,? Predsa sa tu bavime o BSM. Nie o tom, ze mi deti maju nieco vracat. A ano...manzelka ma 100% toho vyse hlavy, ved dobre zainvestovala. Za 19000 prist k polovici bytu, kde len nabytok stoji 10000eur....A byty sa zhodnocuju. Teraz uz stoja 70000 e a o opaku ma nepresvedci ani nabúchany búchač...Prajem ti bettylove , len tolko, aby si dopadol ako ja. Potom do debilov nebudes nadavat mne, ale sebe!
Horak63
27.01.18,07:52
Nerozumiem otazke. Kto CO cele vyplati? moje podanie o zrusenie vyporiadania BSM? No predsa ja.....Ale skor vyuzijem bezplatne pravne sluzby, lebo som ciastocny invalid a zijem z 200e mesacne...Dakujem normalnym a slusnym ludom na tejto diskusii. Ozaj som chcel len trocha poradit, ale uz nechcem riesit tieto veci a nechavat si od debilov nadavat do debilov. Prajem vsetkym normalnym poradfakom krasne dni.
anet
27.01.18,07:56
Horak prepáč, ale ja to vidím tak, že tvoje šance sú mizivé. Daj svojej exmanželke pokoj, buď vďačný že sa dobre stará o deti. Sám píšeš, že s tebou nekomunikujú, tým že budeš robiť prieky iba všetko ešte viac zhoršíš. Chápem, že si osamelý, ale nájdi si nový zmysel života, zariaď si nový domov ... a potom možno stretneš aj spriaznenú dušu. Zbytočne sa budeš vŕtať v minulosti.
Horak63
27.01.18,08:04
dakujem,,,,,ved je mi to jasne.....deti su uz dospele maju 25 a p9 r. . Dva roky za mnou chodili kazdy zyzden, ten starsi si tuchodil 20 km ku mne zapalit a pokecat. Len nieco sa stalo, ked prestali chodit. A neviem co....Zenu som , kym chodili nechaval na pokoji. Teraz, ked som ostal uz aj bez deti, tak zvazujem tu moznost napadnut to bsm...uz fakt nemam co stratit. Ide o princip. Jeden ma rodinu, byt, priatelov, zamestnanie a druhy nic. Tak sorry, ze som taky....
misoft
27.01.18,08:18
Nuž.... nie je to sranda.... ale uvedom si jedno - deti sú dospelé, už začínajú mať svoje radosti a starosti, ktoré sú - pre nich - prednejšie, ako návšteva teba.
Za ďalšie - napadnúť predchádzajúcu zmluvu o rozdelení BSM po tak dlhej dobe - je to bez úspechu (úspech by bol, keby sa zistili niektoré vážne okolnosti, ale to že si bol "utlmený liekmi" - to nie je vážny dôvod). A zbytočné aj budeš míňať svoje financie, nervy a ešte z jej strany vyjdeš na posmech (a ona bude na koni s ďalšími argumentmi pre potomstvo, že aký si ty (sorry) hajzel.... a tým by si dosiahol možno ešte horší výsledok - deti by ťa úplne zavrhli, neskôr by sa zaťali a nevidel by si ani svoje vnúčatá.... i to sa stáva! Nechaj to plavať.
anet
27.01.18,08:19
Či sa ti to páči alebo nie, deti sa časom rodičom vzďaľujú, majú vlastnú hlavu, vlastné sny. A ver, že máš čo stratiť, presúdiš aj to čo si dostal, čo nie je až také dôležité, ale hlavne premrháš pár rokov života pre nič.
Chceš domov, priateľov, prácu ... nájdi si nový sen a chod si za ním.
jslancik
27.01.18,08:22
nábytok za 10k eur? hustéééé. každopádne sa mi vidí, že ideš rozbehnúť divadlo kvôli 5000 eurám. a ideš tvrdiť, že ľudia so stredne ťažkou depresiou (liečenou) sú nesvojprávni, nespôsobilí na právne úkony. to by bola odhadom tretina Slovenska taká...
bettylou
27.01.18,08:32
no, ja už som tak dopadla, že ma otec môjho dieťaťa z bytu vyhadzoval, aj nábytok mu ostal na ktorý ani cent. nedal. A ešte ma ohovára, že na dieťa platí a SR na to páky nemá. Našťastie som slobodná, pozbierala som sa nanovo a môjmu dieťaťu hádam nič nechýba.
buchač
27.01.18,08:37
Horak63 (Dnes 09:46) A byty sa zhodnocuju. Teraz uz stoja 70000 e a o opaku ma nepresvedci ani nabúchany búchač...
============
Ja nikoho nepresvedčujem !
Je ale choré pýtať si peniaze retroaktívne.

Osobne som to zažil, to aby si bol v obraze.
Švagor bol podobne múdry...chcel love za byt, ktorý som JA kúpil. Poslal som ho do 3,14če, len tak hučalo.

Ale ako tak čítam tie tvoje "múdrosti" ?
Mám dojem, že liečba na psychiatrii nie je veľmi účinná. Ošetrujúci lekár by ti mal zvýšiť dávky liekov....lebo drbe ti teda veru statočne.
Natty
27.01.18,10:13
Horak63, mrzí ma, v akej situácii sa nachádzaš, ale zvaľovať to na lieky, vďaka ktorým si "prežil", mi príde fakt zúfalé. Kopec ľudí je na antidepresívach a normálne fungujú, nie sú nesvojprávni, ani právne nespôsobilí. Sú to normálni ľudia, ktorých mozog produkuje menej látok ovplyvňujúcich psychickú rovnováhu, tak ich potrebujú telu dodať formou tabletky (ako inzulín pri cukrovke). Tvoje pohnútky riešiť teraz to, čo sa udialo pomaly pred 3 rokmi, riadi momentálny hnev, zlosť a frustrácia (čo je síce pochopiteľné, ale v konečnom dôsledku to nemá zmysel). S minulosťou už nič nespravíš, nedá sa vrátiť späť. Chce to čas na zahojenie rán. Treba riešiť prítomnosť a zamerať sa na budúcnosť. A áno, mal si aj inú možnosť, ako si v depresii uľaviť, ale to by si sa dnes už s veľkou pravdepodobnosťou buď utápal v alkohole, alebo v lepšom prípade sa liečil z inej závislosti, čiže tak, či onak, skončil na tej psychiatrii. Ovšem, treba si uvedomiť, že skončiť na psychiatrii nie je hanba! A kto si to myslí, je obmedzenec...
Horak63
27.01.18,13:55
V podstate mate pravdu. Ja som chcel len strucne , ci by som nemohol od svojej byvalej ziadat viac penazi za to BSM. Strasne mi ublizila, lebo ma nechala kvoli tej chorobe... a napriek tomu som jej v tom byte vsetko nechal...Dospele deti za mnou chodili. Az donedavna. Tak som si uvedomil a v tom mate pravdu, ze s tym uz nenarobim nic. Ale po takmer troch rokoch ked moja byvala , hoci mame spolu deti a zachoval som sa aj voci detom aj voci nej dobre, ked som im nechal nedotknuty byt , tak som cakal, kedze stale sme rodicmi, ze si sem tam zavolame....Ale zrejme toto existuje len vo filmoch....Hoci .....moji rodicia sa rozviedli na urovni a na urovni sa aj potom spravali. Boli mi na prisahe, boli mi aj na stuzkovej, aj na svadbe...Tak mozno preto som sa nadejal, ze aj moja zena sa takto bude spravat. Ale to uz skor patri na stranku psychologickej poradne, takze vam vsetkym velmi pekne dakujem a Tebe Buchac a Betylou sa velmi ospravedlnujem.Naozaj si vazim cas vas vsetkych, ktori ste mi tu pisali. Dakujem a prajem krasne dni.
anet
27.01.18,14:10
Horak v prvom rade si uvedom, že už to nie je tvoja žena. A v druhom rade si uvedom, že ak si rodič ktorý má ísť deťom príkladom, tak dvihni ten telofón a svojim synom zavolaj, len tak ako sa im darí, čo majú nové, daj im najavo že ti na ich záleží. Ak ťa navštevovali možno si nájdu opäť k tebe cestu, netlač na nich, nespovedaj ich, nevracaj sa do minulosti a neútoč na ich mamu.
bettylou
27.01.18,14:21
Asi si narazil, na tvrdšiu povahu, zváž ako na to ďalej, žiadať samozrejme môžeš, len tie šance sú tam o ničom
Horak63
27.01.18,15:17
Anet, no ja som sa o tie decka staral od plienok....staral som sa o ne viac ako moja zena. A po rozvode som im dal z tych 19000 10000 eur+kupil tomu mladsiemu auto...Pokial si sami neuvedomia, ze som sa k nim a ich mamke ( Nic som jej neurobil....proste si asi niekoho nasla....) nezachoval az tak neferovo, tak ja sa im vnucovat nebudem. Len som sa teraz uz nastval, lebo skrz ten nestastny rozvod sa ide predavat aj rodicovsky dom, kde byvam. Preda sa to s tym, ze mama si kupi byt a ja takisto...Samozrejme, ze si ho kupim stovky km odtialto a skusim zabudnut. Ja som aj tento dom mal rad, bohuzial po rozvode som sa ocitol tu a pre nezhody ( mama bola cely zivot sama a tazko znasa, ze som tu ) sa tento dom ide predat. Na zenu kaslem, ale ze pridem uplne o vsetko, aj o 30 rocne manzelstvo, o deti, o dom...Tak to je smutne...ja pridem o vsetko, mam 55 rokov a musim zacat odznova od nuly, neviem kde....Ziadne svadby vnucata, zazemie , nic. Rozmyslam, na co bolo dobre sa zenit a vychovavat deti. Zena na rozdiel odomna neprisla o nic. Synovia byvaju u nej, pracu ma tu istu, priatelov tych istych, byt tiez...Chcel som jej to trocha stazit tym napadnutim BSM, ale uz kaslem na to....Cet la vie...Dakujem moc.Som tu uz od r. 2010 a vzdy ste mi pomohli , za co som vam vsetkym vdacny. Doma nie je nikto prorokom, ako sa hovori...
Jarka 1
27.01.18,16:25
bóžinku, Horak ... hlavu hore ... 55 rokov ... chlap v najlepších rokoch ... a tvoji chlapci predpokladám ešte slobodný ... tak fungujú frajerky a mamahotel .... taký hotel sa neopúšťa len tak :D ... odsťahuj sa ako píšeš, ale s deťmi udržuj kontakt ... nečakaj až sa sami ozvú ... možno si na face a deti tiež :)
anet
27.01.18,16:31
No vidis :D tak si si to ujasnil a život ide ďalej. Ber to pozitívne, nový začiatok, nové možnosti ...
Ja tiež začínam od znova a veľmi, veľmi sa na to teším! Ale ja som snílek, takže nájsť si nový sen a ísť si za ním pre mňa nie je žiaden problém :D
Horak63
27.01.18,16:32
No Jarka, jauz mam zenit za sebou....A Ako tu jedna napisala, nie su lóve, tak nie su frajerky...A som invalid...zeny uz zrucaniny nechavaju turistom a zlatokopky by u mna darmo kopali....A nemal som sa zenit. Mal som ist za farara. Ti mali a maju ten ony, sex veru castejsie, ako jaa...
Horak63
27.01.18,16:39
Myslim, ze zeny to maju v hladani stastia lahsie....Ja som bol od rozvodu na vsetkych zoznamkach, ba dokonca aj na bravcovych konzervach mam svoju profilovku a nic....Myslim, ze miesto fotky by najviac zabral vypis z uctu s aspon 6timi nulami na konci. No len co,,,,peniaze nemam , dusa patri bohu a s telom nech si robiu co chcu...
anet
27.01.18,16:47
:) neviem či to ženy majú ľahšie, ale "depresívny uplakanec" ťažko zaujme. A ja nikoho nehľadám, fungujem skôr ako Gilmore girls :D
Jarka 1
27.01.18,17:05
anet, bingo :D ...
anet
28.01.18,06:50
:D si sa vyfarbil. Nabručaný, vulgárny ...
bettylou
28.01.18,08:27
čistý súhlas