antonia111
03.08.06,16:20
Prosím Vás znova o radu, zamestnancovi sme ukončili PP v skúšobnej dobe k 31.7.2006, k tomuto dátumu si pýtal aj neplat.voľno. 2.8. priniesol PN zo začiatkom 31.7.Čo mám s tým všetkym robiť?:eek:
Tweety
03.08.06,15:55
Prosím Vás znova o radu, zamestnancovi sme ukončili PP v skúšobnej dobe k 31.7.2006, k tomuto dátumu si pýtal aj neplat.voľno. 2.8. priniesol PN zo začiatkom 31.7.Čo mám s tým všetkym robiť?:eek:
PP končí 31.7.2006 . Kedže zároveň je 1. dňom PN, tak dostane zaň 25% náhrady príjmu za pN. NV sa zruší.Ostatné dni PN preplatí SP, kedže už nie je vaším zamestnancom.
TATRY MKS
03.08.06,19:48
Prosím, kto by ste mi vedeli poradiť s týmto problémom.
Účtujem firmu - JÚ aj spracovávam mzdy. Pracovník bol 7.7. vypísaný na PN
- PN doniesol do firmy - majiteľ firmy podpísal PN, kedy robil naposledy - ja som v desiaty deň odniesla PN do Sociálnej poisťovne. (Účtovníctvo a mzdy robím doma ako SZČO). V pondelok 31.7.2006 som volala do firmy, či ten pracovník je ešte stále PN - že by som chcela urobiť mzdy - majiteľ firmy
mi ostro povedal (nakoniec mi aj zložiť telefón), že žiadnu PN (za prvých 10 dní nezaplatí - lebo ho bol skontrolovať a nebol doma - (nie je o tom žiaden zápis) - dokonca si myslím, že to nebolo ani v tých prvých 10 dňoch ale neskôr) ja som sa pracovníka zastala, naviac z minimálne mzdy tá náhrada za 10 dní je 1000,- korún,
čo mám robiť - môžem mu dať neplatené voľno keď má PN - je to úplne proti zdravému rozumu - kedy vlastne nemusí zamestnávateľ zaplatiť PN - už by sa vlastne malo aj na "marodku" napísať, že za prvých 10 dní mu neboli vyplatené náhrady z dôvodu porušenia liečebného režimu. Som úplne v koncoch - prosím, poraďte, čo robiť....
antonia111
03.08.06,19:52
:) To som si fakt vydýchla.Vďaka.........Už som si myslela, že sa nik neozve.
antonia111
03.08.06,20:20
Prosím, kto by ste mi vedeli poradiť s týmto problémom.
Účtujem firmu - JÚ aj spracovávam mzdy. Pracovník bol 7.7. vypísaný na PN
- PN doniesol do firmy - majiteľ firmy podpísal PN, kedy robil naposledy - ja som v desiaty deň odniesla PN do Sociálnej poisťovne. (Účtovníctvo a mzdy robím doma ako SZČO). V pondelok 31.7.2006 som volala do firmy, či ten pracovník je ešte stále PN - že by som chcela urobiť mzdy - majiteľ firmy
mi ostro povedal (nakoniec mi aj zložiť telefón), že žiadnu PN (za prvých 10 dní nezaplatí - lebo ho bol skontrolovať a nebol doma - (nie je o tom žiaden zápis) - dokonca si myslím, že to nebolo ani v tých prvých 10 dňoch ale neskôr) ja som sa pracovníka zastala, naviac z minimálne mzdy tá náhrada za 10 dní je 1000,- korún,
čo mám robiť - môžem mu dať neplatené voľno keď má PN - je to úplne proti zdravému rozumu - kedy vlastne nemusí zamestnávateľ zaplatiť PN - už by sa vlastne malo aj na "marodku" napísať, že za prvých 10 dní mu neboli vyplatené náhrady z dôvodu porušenia liečebného režimu. Som úplne v koncoch - prosím, poraďte, čo robiť....

Možno majiteľovi do zajtra vychladne hlava a povie Vám ako ďalej.Ináč Na PN je v dolnej časti " Potvrdenie zamestnávateľa -v bode 2 : Zamestnanec nemá nárok na výplatu náhrady príjmu pri DPN zamestnanca z dôvodu porušenia lieč. rež. od ..............." Iste treba aj nejaký zápis.Ale NV myslím, že nepripadá do úvahy.
TATRY MKS
04.08.06,05:32
Ďakujem - tento problém trvá už týždeň a nič... hlava nevychladla
Barbara
04.08.06,05:59
Ďakujem - tento problém trvá už týždeň a nič... hlava nevychladla


no nič sa nedá robiť, keď zamestnávateľ ho nenašiel doma, má právo ,aby mu nezaplatil nič, lebo porušil liečebný režim.
neplatené volno rozhodne neprichádza do úvahy, Ty mu nahodíš ako neplatenú nemoc a hotovo.:) alebo tak ako sa zamestnávateľ rozhodne.
Ty predsa musíš rešpektovať príkaz zamestnávateľa.
nie je naša vec účtovníčok , aby sme sa dotoho montovali.
korduľa
04.08.06,12:26
podla mna, ked ide zamestnavatel niekoho kontrolovat, treba zobrat aj svedka a spisat prehlasenie, datum, cas . aj ked ten zamestnanec si moze tvrdit, ze bol prave v lekarni a pod. takze je to na dlhe lakte nakoniec moze dopadnut tak , ze zacne zamestnavatelovi robit problemy