majkabel38
26.01.18,22:57
Ahojte, mala by som otázku ohľadne vystavovania faktúr zo špedičnej spoločnosti a uvádzania dátumu zdaniteľného plnenia. Našla som tu už nejaké staršie príspevky k tejto téme, ale aj tak mi to nie je celkom jasné, preto skúsim ešte raz. Uvediem príklad: Prepravca vykonal prepravu, ktorú nám vyfakturoval s nasledovnými dátumami:
dátum vykládky /podľa CMR/ 5.12.2017/
dátum vystavenia: 15.12.2017

K nám /do špedičky/ sa ale dostala až 26.01.2018. My ideme fakturovať ďalej objednávateľovi prepravy do Nemecka. Tu mi nie je jasné, aký dátum vzniku daň . povinnosti by som mala uviesť, keďže je ešte 5.12.2017. Niekde som sa dočítala, že dátum zdaniteľného by mal byť rovnaký ako dátum vystavenia faktúry /mojej???/ Ako to prosím Vás v takýchto pripadoch účtujete? Ďakujem.
tina.mm
29.01.18,07:22
Vystavená FA do Nemecka (platiteľovi DPH - dátum dodania je dátum vykládky (5.12.2017), FA by mala byť vystavená najneskôr do 15. 1. 2018.
Dátum dodania totožný s dátumom vystavenia je len v prípade, ak fakturujete slovenskej firme a skutočne ste iba špedičná firma - t.j. pri preprave tovaru nebolo použité Vaše auto, ale prepravu ste iba sprostredkovali.