mysti
27.01.18,13:27
Dobrý deň, mám ukončenú Technickú univerzitu v Košiciach s titulom Ing. Konkrétnejšie katedra mineralurgie (upravnictva) a environmentálnych technológií. Mohla by som učiť na strednej škole/gymnáziu napr. predmety ako biológia,geografia....? Musím si urobiť doplňujúce dvojročné štúdium? Až áno, na aké predmety? Veľmi pekne ďakujem za odpoved ☺️
bettylou
27.01.18,13:43
To snáď musíte vedieť vy, si aspoň osnovy treba prejsť. Ped. minimum sa dá spraviť aj popri, práci. A to ktoré gymnázium potrebuje profesorku vašeho rangu? Neberte to vzťahovačne, aj učiteľstvo je poslanie, možno potrebujú práve vás. :)
avalik
27.01.18,13:48
pozri prílohu 1 časť VII. a VIII. http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-437
pavol54
27.01.18,14:12
V obecnej škole je všetko možné:)
lucinka13
27.01.18,16:48
Ja som si doplňujúce pedagogické štúdium robila a môžem učiť na strednej škole len predmety, z ktorých som štátnicovala. Neviem z čoho ste mali štátnice vy, ale môžeš potom učiť len to. Študovali tam so mnou aj ľudia študujúci niečo s enviromentalistikou a viem, že na strednej učili ekológiu. Bol to problém lebo tento predmet mali na školách len raz do týždňa čiže to bolo pre nich zbytočné štúdium. Musíš si pozrieť svoje štátnicové predmety a potom zistíš.
mysti
27.01.18,20:15
Pochádzam z mesta s 10 000 obyvateľmi... dvomi základnými školami, troma strednými + gymnázium a jednou “vysunutou” VS školou.... ešte som nespomenula dve umelecké. Nemáme tu obecne školy, tak neviem o čom bol váš príspevok.
Ja som len položila otázku.
pavol54
27.01.18,20:32
Na to že ste ukončili technickú univerzitu máte dosť malý všeobecný prehľad "Obecná škola " bol film v ktorom učil neučiteľ a za mojím príspevkom bol aj úsmevný smajlík, ktorý navádza nebrať odpoveď úplne vážne
mysti
27.01.18,20:35
Ďakujem za odpoved,zisťovala som len aké sú možnosti.
pavol54
27.01.18,20:35
Inak by ma zaujímalo aká je na Slovensku uplatniteľnosť absolventov osemročných gymnázií po ukončení VŠ štúdia.
mysti
27.01.18,20:40
Igor Hnizdo bolo jeho meno, sa budete diviť ale pochopila som skrytý význam spojený s filmom.
Predpokladala som, že toto fórum je za účelom - pýtaš sa a dostaneš odpoved, nie za účelom osočovania.

Poznám veľa ľudí, ktorí učia na SŠ s VŠ vzdelaním neucitelskeho zamerania, pretože niekde učitelia na dane predmety s potrebným úplným vzdelaním chýbajú.
Len preto som položila otázku a zisťovala možnosti.
Ale ďakujem za odpoved.
bettylou
28.01.18,06:59
Bolo, to zbytočné pre nich alebo pre profesorku ?
bettylou
28.01.18,07:01
Tak ale tie možnosti ste si mali zisťovať na gymnáziách, na ktorých máte záujem učiť a nie na fóre. bodka