peto222
03.08.06,18:42
Cauje, potrebujem radu od skusenejsich, v juni som otvoril na terase bytoveho domu obchod z textilom.Na zaciatku so som sem tam daco predal ludia chodili,no a teraz nic.Mam dni ked neni trzba ani korunu, dojdu kuknut iba traja ludia.No slabota.Mam cakat ze sa to rozbehne???
Zita5
03.08.06,16:48
Cauje, potrebujem radu od skusenejsich, v juni som otvoril na terase bytoveho domu obchod z textilom.Na zaciatku so som sem tam daco predal ludia chodili,no a teraz nic.Mam dni ked neni trzba ani korunu, dojdu kuknut iba traja ludia.No slabota.Mam cakat ze sa to rozbehne???


Ešte skús nejako spropagovať predaj textilu prostredníctvom vytlačeného letáku hoci aj formátu A5 ...a bolo by vhodné zrealizovať roznos do schránok . Veľa firiem takýmto spôsobom reklamuje a ponúka svoj tovar .

Netreba zabúdať , že v tejto dovolenkovej dobe je to trošku zabrzdené , ale k septembru ako pôjdu decká do škôl by sa to malo rozbehnúť .Takže vydržať ....ja radím toľko .Ľudia si musia zvyknúť .A veľa ich ešte určite ani nevie že je tam obchod .

A jún , to nie je veľmi dobrý mesiac na otvorenie obchodu .......pred dovolenkou ...;)
Zita5
03.08.06,16:49
Ešte chcem poznamenať ....mám klienta , ktorý má novinový stánok na sídlisku ....mal by si si vypočuť čo ja , každý deň ...vraví mŕtvo, nikde nikoho , sem tam sa niekto zastaví .........áno toto sa deje počas dovolenkového obdobia .
peto222
03.08.06,17:20
aj letaky som dal porobit, dal som ich firme poroznasat, jun bol este ako tak ale jul velka slabota
Daja72
03.08.06,17:20
Ahoj, nedaj sa odradiť, úplne súhlasím s p. Zitkou, cez prázdniny býva v obchodoch mŕtvo, potom sa to rozbehne až do decembra a zase január,február je o ničom. Ahoj Daja
Zita5
03.08.06,17:29
aj letaky som dal porobit, dal som ich firme poroznasat, jun bol este ako tak ale jul velka slabota


Vydržať ,vydržať .....a vydržať .

Viem , že to človeka neteší , ale nemôžeš mať predstavu , že v júni začneš a o mesiac by si chcel zázraky ......nie ,všetko potrebuje svoj čas .
Poznám obchody v centre mesta , ktoré otvorili a mali čo propagovať v rekl.novinách a formou letákov otvorenie predajne ...i napriek tomu dlho trvalo , pokiaľ si občan - zákazník všimol a zvykol, že je tam predajňa .

To by bolo veľmi zavčasu robiť z toho uzáver , že nejde obchod .To mi ver .
dana9
03.08.06,17:52
Okrem toho, teraz je výpredajová sezóna, s veľkými obchodmi sa nedá konkurovať. Určite vydrž, od septembra bude lepšie.

dana
KEJKA
03.08.06,19:41
aj moji známi takto rozbiehali... a veru zavreli. Dnes akoby bola iná doba, ľudia nakuknú zo zvedavosti, a potom už nič....
Pri dnešnej politike a sieti hypermarketov sa iné ani nedá očakávať.
.
otázka
04.08.06,14:45
Samozrejme vydrž! Čoskoro je začiatok školského roka, treba nakúpiť deťom /každé letné prázdniny kupujem vždy všetko nové napr. na telocvik, decká rastú/ a nezabudni /aj keď sa to nezdá, to sa vždy prehupne/ idú Vianoce. Ja napríklad začínam s nákupmi už od septembra, ináč by som sa finančne zruinovala.
maminaeva
06.08.06,19:04
Cauje, potrebujem radu od skusenejsich, v juni som otvoril na terase bytoveho domu obchod z textilom.Na zaciatku so som sem tam daco predal ludia chodili,no a teraz nic.Mam dni ked neni trzba ani korunu, dojdu kuknut iba traja ludia.No slabota.Mam cakat ze sa to rozbehne???


ja si na rozdiel od ostatných myslím, že čakať na zázrak v septembri je neskoro, ak nemáš žiadne tržby a musíš platiť nájom a mzdy, nie je na čo čakať, treba rozmýšľať nad rozšírením sortimentu alebo zmenou otváracích hodín, apod. Reklama je samozrejme nutná!!!
Melnick
06.08.06,22:04
ja si na rozdiel od ostatných myslím, že čakať na zázrak v septembri je neskoro, ak nemáš žiadne tržby a musíš platiť nájom a mzdy, nie je na čo čakať, treba rozmýšľať nad rozšírením sortimentu alebo zmenou otváracích hodín, apod. Reklama je samozrejme nutná!!!
Ak Tvoji rodičia nie sú pestovateľmi ryže a Ty predávaš kvalitné výrobky,úspech sa bude rodiť veľmi ťažko.Ale vydrž ešte chvíľu a ak to bude fakt beznádejné,tak potom uvažuj o prípadnom ukončení. Vieš teraz sú ľudia po dovolenkách ,pri vodných nádržiach a potrebujú skoro iba plavky,ale prídu aj chladnejšie dni a ...............................
maminaeva
07.08.06,11:06
Ak Tvoji rodičia nie sú pestovateľmi ryže a Ty predávaš kvalitné výrobky,úspech sa bude rodiť veľmi ťažko.Ale vydrž ešte chvíľu a ak to bude fakt beznádejné,tak potom uvažuj o prípadnom ukončení. Vieš teraz sú ľudia po dovolenkách ,pri vodných nádržiach a potrebujú skoro iba plavky,ale prídu aj chladnejšie dni a ...............................


....a pojdu do hypermarketov, ktoré sú všade naokolo a kúpia si tam všetko: oblečenie, obuv, zeleninu i mäso a ešte aj dajú špinavé prádlo do čistiarne a vyrobiť kľúče pre deti. Ale ak máte z vlastného podnikania skúsenosti, že to tak nie je a pod podnikaním si predstavujete čakanie, prípadne tak aj úspešne už roky podnikáte, potom gratulujem a prídem sa poučiť. Ja hovorím z vlastnej skúsenosti.
Zita5
07.08.06,11:13
....a pojdu do hypermarketov, ktoré sú všade naokolo a kúpia si tam všetko: oblečenie, obuv, zeleninu i mäso a ešte aj dajú špinavé prádlo do čistiarne a vyrobiť kľúče pre deti. Ale ak máte z vlastného podnikania skúsenosti, že to tak nie je a pod podnikaním si predstavujete čakanie, prípadne tak aj úspešne už roky podnikáte, potom gratulujem a prídem sa poučiť. Ja hovorím z vlastnej skúsenosti.

Nepopieram , že všetci máme vlastné skúsenosti , ale otvoriť obchod 30.6.2006 a o mesiac skonštatovať , že to nejde ...tak priznám sa ..to by bolo príliš skoro na zatvorenie .
Jana Acsová
07.08.06,11:19
Alebo možno včas na predídenie väčším stratám ...
LIZINKA
07.08.06,14:58
Sprav veľkú výpredajovú akciu a zameraj sa na jesenný tovar. Zrazu sa ochladí ( alebo už sa?) a ľudia nebudú mať čo na seba. Doteraz nič nepotrebovali len pár tričiek a dezodorant.
Zlepší sa to, držím palce.
Danila
07.08.06,15:32
Predpokladám, že na Tvojej terase je ten obchod. Ak je tak, žiadne veľké náklady nevidím. A Ty nečakaj, ale niečo rob, vymýšľaj, zviditeľni terasu niečim zaujímavým, a ver, že trpezlivosť ruže prináša. Želám Ti, aby to vyšlo. A teraz tam skús ponúkať dáždniky. Predáš aj výbehové. Držím palce a vydrž!
Miška1
08.08.06,17:26
Ja mám predajňu okrasných drevín. prvé dva roky som brala tak, že sa rozbieham, takže nemôžem čakať zázraky. Zarobila som iba na prevádzkové náklady, kedže predaj okrasných drevín je sezónneho charakteru.Čakala som, že v tomto roku to bude lepšie, rozšírila som sortiment, ,,vrazila" som niečo do reklamy, ale efekt žiadny. Už je po jarnej sezóne a som na nule, žiadny zisk, takže končím. Poradím Ti, ak máš nejaké finančné zdroje, skús vydržať aspoň rok, aj keď nebudeš mať zisk a potom ak to bude aj naďalej mizerné, radšej zatvor obchod. Naozaj, ľudia v súčasnej dobe radšej nakupujú v marketoch, aj keď sa tam stráca vzťah zákazníka a predajcu, čo je smutné.
dadika
08.08.06,17:52
Nepopieram , že všetci máme vlastné skúsenosti , ale otvoriť obchod 30.6.2006 a o mesiac skonštatovať , že to nejde ...tak priznám sa ..to by bolo príliš skoro na zatvorenie .

Plne súhlasím so Zitkou.
Niekedy stačí len tak málo. Napr. napísať veľký výpredaj, ceny si ponechaj, ale pri ne napíš vyššie - preškrknuté.....tak to robia aj iní obchodníci a nie je ich málo.
Bolo by dobré trocha sa povenovať marketingu - pustiť si rozum na plné obrátky.
Ľudí lákajú zľavy.
Prajem veľa šťastia.
maminaeva
08.08.06,17:55
Som rada,že sa ozvala aj Miška z praktickou skúsenosťou, lebo si tu pripadám ako v ríši snov. Toľko optimistických vízií na našom ufrflanom Slovensku ... Ale uvítala by som vlastné skúsenosti tých optimistov, čakajúcich že odchodom leta sa všetko zmení k lepšiemu.
zuzu247
09.08.06,10:26
Môj priateľ tiež rozbieha biznis, už druhý rok, a stále optimisticky tvrdí, že ono sa to časom rozbehne. Takže podľa jeho stratégie treba vydržať. Ešte že nepodnikám aj ja. Kamoška podniká už niečo vyše 10 rokov a je unavená z toho večného začínania, žiadna stála klientela... Treba mať určite veľmi veľa pozitívnej energie. Každopádne držím palce.;)
Miška1
09.08.06,18:02
Podnikanie vyžaduje naozaj veľa energie. Ja som to vydržala len tri roky. Ľudia sú veľmi nároční, veľakrát ufrflaní a Vy sa musíte správať milo, lebo ak podnikáte, robíte sami na seba.Ja som sa rozhodla ísť v maloobchode ,,politikou" nízkych cien, poskytovala som poradenstvo v oblasti pestovania rastlín, no kerže som robila s rastlinami, mala som aj dosť veľké straty, pričom som tým mojím rastlinkám venovala veľa času.No aj keď mne to nevyšlo, držím palce všetkým odvážlivcom, aby ste boli úspešnejší ako ja.;)