fabermit
03.08.06,20:24
Mám problém,neviem,ako nastaviť zvuk,hudbu v prezentácii,aby hrala počas celej prezentácie.Skúšala som to podľa príspevku,kt.som tu na tento problém našla,ale akosi to nefunfuje.Hudbu (napr.MP3)vložím,ale hrá dookola iba na 1 snímku prezentácie.Ak kliknem na ďalšiu stranu,buď hudba nehrá,alebo opäť ide od začiatku... Neviete mi niekto poradiť,prosíííím?????:mee:Vďaka...fabermit
ondrej67
03.08.06,19:57
nie je to zložité, ja som sa stým hodne pohral. Takže, v prezentácii na prvom obrázku prezentácie dáš vložiť=(potom) video a zvuk= zvuk zo súboru. na obrázku prezentácie sa ti objaví reproduktor,zatiaľ si ho nevšímaj neskôr ho odtial dostaneme.klikneš na obrázok najprv vľavo, kde su obrázky pod sebou, potom na obrázok v pravo, ktorý chceš upravovať.(ten veľký).v menu vyberieš prezentácia=vlastné animácie=nastavenie multimédii.zaškrtneš prehrať podľa poradia animácii, na prvom mieste v poradí nech je médiá,na druhé obrázok,nápis atď.v nastavení počas prehrávania zaškrtneš pokračovať v prezentácii, ďalej zastaviť prehrávanie po, tu zadáš počet snímkov v prezentácii, môžeš dať aj viac snímkov ako máš v prezentácii.ak nechceš mať ten reproduktor na prvom snímku prezentácie, v pravo dole zaškrtni skryť pokiaľ sa neprehráva.
veľa štastia. ak by ti niečo nešlo ozvi sa
Orim
28.10.06,00:20
V helpe je to vcelku dobre popísané :)
polod
25.01.07,05:08
nie je to zložité, ja som sa stým hodne pohral. Takže, v prezentácii na prvom obrázku prezentácie dáš vložiť=(potom) video a zvuk= zvuk zo súboru. na obrázku prezentácie sa ti objaví reproduktor,zatiaľ si ho nevšímaj neskôr ho odtial dostaneme.klikneš na obrázok najprv vľavo, kde su obrázky pod sebou, potom na obrázok v pravo, ktorý chceš upravovať.(ten veľký).v menu vyberieš prezentácia=vlastné animácie=nastavenie multimédii.zaškrtneš prehrať podľa poradia animácii, na prvom mieste v poradí nech je médiá,na druhé obrázok,nápis atď.v nastavení počas prehrávania zaškrtneš pokračovať v prezentácii, ďalej zastaviť prehrávanie po, tu zadáš počet snímkov v prezentácii, môžeš dať aj viac snímkov ako máš v prezentácii.ak nechceš mať ten reproduktor na prvom snímku prezentácie, v pravo dole zaškrtni skryť pokiaľ sa neprehráva.
veľa štastia. ak by ti niečo nešlo ozvi sa



ahojte ...
ja by som potreboval poradit. Neviem ako a kde nastavit prezentaciu,teda konkrétne fotoalbum vytvoreny v PPT aby sa spuštal automaticky po kliknuti na dany súbor... a nie cez F5.... skušal som už asi všetko ale akosi sa mi nedarí.... pomoooooc pls
ďakujem..
Chobot
25.01.07,08:29
ahojte ...
ja by som potreboval poradit. Neviem ako a kde nastavit prezentaciu,teda konkrétne fotoalbum vytvoreny v PPT aby sa spuštal automaticky po kliknuti na dany súbor... a nie cez F5.... skušal som už asi všetko ale akosi sa mi nedarí.... pomoooooc pls
ďakujem..

Stačí, keď koncovku súboru prepíšeš na PPS. Alebo si otvor súbor v Power Pointe a daj "Uložiť ako.." a v dialógovom okne v poslednom riadku "Save as type" vyberieš možnosť PowerPoint Show (*.pps).
polod
27.01.07,14:10
to je vsetko pekne...dakujem za radu...ale problem je ten že ja tam v tom dialogovom okne uložit ako... nemam tu možnosť...proste mi to neponuka..
Je tam "prezentácia, Webova satranka, jednosuborova stránka, pwer point 95, prezentácia programu 97-2003 a95,prezentácia na recenziu a potom len ako doplnok programu... a este konvert do inych formatov ako gif. jpeg a pod.
inak mam verziu OFFICE STANDARD EDITION 2003.. normalnu legalnu verziu.
tak neviem co teraz... viete mi poradiť?? pls...


vdaka P.
Orim
28.01.07,23:09
Tiež to mám uložiť ako ... prezentácia to je ono.
polod
29.01.07,08:18
Ahojte all....

Tak už mi to v celku funguje je to OK. ale opäť nas tal problem že ked tu hotovu prezentaciu niekomu pošlem,tak ide bez zvuku... vlastne som prisiel na to že to funguje iba na tom disku v PC ,kde to bolo vytvorene,a kde sa nachadza ten konkretny zvuk zo suborom....akonáhle presuniem PPSku ....povedzme disk "F" zvuk nejde.... Môžte mi prosim niekto poradiť ako tam mp3 dostať na stalo aby to hralo kdekolvek?

Dakujem P.
Chobot
29.01.07,08:34
to je vsetko pekne...dakujem za radu...ale problem je ten že ja tam v tom dialogovom okne uložit ako... nemam tu možnosť...proste mi to neponuka..
Je tam "prezentácia, Webova satranka, jednosuborova stránka, pwer point 95, prezentácia programu 97-2003 a95,prezentácia na recenziu a potom len ako doplnok programu... a este konvert do inych formatov ako gif. jpeg a pod.
inak mam verziu OFFICE STANDARD EDITION 2003.. normalnu legalnu verziu.
tak neviem co teraz... viete mi poradiť?? pls...


vdaka P.

tak potom prepíš koncovku súboru v Exploreri na .pps.

Ale nezdá sa mi, že by tá možnosť nebola. Dobre si to prezrela? Ani jedna z tých možností neurobí súbor s koncovkou .pps?

Akú verziu PowerPointu máš? Máš to skutočne v rámci Microsoft Office? Nie je to len nejaká free verzia Office?

Otvor si PP a v menu Help klikni na About Microsoft Office Power Point a odpíš sem, ktorú verziu Microsof Office Power Point máš.
Chobot
29.01.07,08:41
Ahojte all....

Tak už mi to v celku funguje je to OK. ale opäť nas tal problem že ked tu hotovu prezentaciu niekomu pošlem,tak ide bez zvuku... vlastne som prisiel na to že to funguje iba na tom disku v PC ,kde to bolo vytvorene,a kde sa nachadza ten konkretny zvuk zo suborom....akonáhle presuniem PPSku ....povedzme disk "F" zvuk nejde.... Môžte mi prosim niekto poradiť ako tam mp3 dostať na stalo aby to hralo kdekolvek?

Dakujem P.

V prvom rade si zisti, aký veľký je ten zvukový súbor, ktorý pripájaš. Ak to je napr. MP3, tak by mohol mať okolo 3 MB. Tento údaj si zapamätaj alebo zapíš. Existujú softy, ktoré dokážu takýto veľký zvukový súbor zmenšiť, ale to nechajme na neskôr.

Potom choď na menu "Tools" (nástroje), vyber "Options" (Možnosti) a klikni na záložku General.

Tam je v strede text "Link sounds with file size greater than" a nejaká číselná hodnota. Túto hodnotu musíš nastaviť tak, aby bola väčšia ako ten Tvoj zvukový súbor. Ide o to, že ak je zvukový súbor väčší, ako nastavená hodnota, tak ho do prezentácie nepripojí, len sa pri spustení na neho odvolá. Preto, keď prezentáciu spustíš inde, tak ten zvukový súbor nenájde. Takto bude súčasťou prezentácie.

Nevýhodou je, že tým sa veľkosť súboru prezentácie výrazne zväčší, ale pokiaľ Ti to nevadí, tak to nie je prekážkou.
polod
29.01.07,11:51
Ahoj "CHobot"...

Zatial Ti dakujem... idem to skusiť ako sa to zachova. V skuotčnosti použivam bežnu mp3 cca 3 - 3.5 M... a na velkosti mi skutočne velmi nezaleží lebo je to len na domace uživanie.. proste Album foto.. :) ..

Tak ozvem sa ako to premava... THX...
polod
31.01.07,06:54
v celku som pochopil o čo asi ide,ale nech to skušam meniť ako kolvek nechce sa ten zvukovy subor pripojit k prezentácii.. Normalne je ta čiselna hodnota nastavena na 100kb.... mp3 ma asi 3700kb.. nastavim hodnotu 4000 a nič nastavim presnu velkosť a nič ..stale to nejde..
Už si pripadam ako idiot.. posielam si to z jedneho kompu do druheho a stale to nechce premavať.. Tak ja neviem ako to spraviť.... pomooooc pls
:mee: :mee:
polod
31.01.07,06:56
v celku som pochopil o čo asi ide,ale nech to skušam meniť ako kolvek nechce sa ten zvukovy subor pripojit k prezentácii.. Normalne je ta čiselna hodnota nastavena na 100kb.... mp3 ma asi 3700kb.. nastavim hodnotu 4000 a nič nastavim presnu velkosť a nič ..stale to nejde..
Už si pripadam ako idiot.. posielam si to z jedneho kompu do druheho a stale to nechce premavať.. Tak ja neviem ako to spraviť.... pomooooc pls:mee: :mee:


V prvom rade si zisti, aký veľký je ten zvukový súbor, ktorý pripájaš. Ak to je napr. MP3, tak by mohol mať okolo 3 MB. Tento údaj si zapamätaj alebo zapíš. Existujú softy, ktoré dokážu takýto veľký zvukový súbor zmenšiť, ale to nechajme na neskôr.

Potom choď na menu "Tools" (nástroje), vyber "Options" (Možnosti) a klikni na záložku General.

Tam je v strede text "Link sounds with file size greater than" a nejaká číselná hodnota. Túto hodnotu musíš nastaviť tak, aby bola väčšia ako ten Tvoj zvukový súbor. Ide o to, že ak je zvukový súbor väčší, ako nastavená hodnota, tak ho do prezentácie nepripojí, len sa pri spustení na neho odvolá. Preto, keď prezentáciu spustíš inde, tak ten zvukový súbor nenájde. Takto bude súčasťou prezentácie.

Nevýhodou je, že tým sa veľkosť súboru prezentácie výrazne zväčší, ale pokiaľ Ti to nevadí, tak to nie je prekážkou.
Chobot
31.01.07,09:06
v celku som pochopil o čo asi ide,ale nech to skušam meniť ako kolvek nechce sa ten zvukovy subor pripojit k prezentácii.. Normalne je ta čiselna hodnota nastavena na 100kb.... mp3 ma asi 3700kb.. nastavim hodnotu 4000 a nič nastavim presnu velkosť a nič ..stale to nejde..
Už si pripadam ako idiot.. posielam si to z jedneho kompu do druheho a stale to nechce premavať.. Tak ja neviem ako to spraviť.... pomooooc pls:mee: :mee:

Takže skúšal som to aj ja a tiež som bol z toho zúfalý. Najpr som si všimol, že v nastaveniach sú úaje udávané v Kb (kilobitoch), ale veľkosť súborov sabežne uvádza v KB (kilobajtoch). 1 B (bajt) = 8 b (bitov).

Ale ani v tom to nie je. Maximálna možná nastaviteľná veľkosť je 50.000 Kb, čo by predstavovalo cca 6 MB (6000 KB), takže by to malo postačovať na bežnú skladbu. Ale ani mne to stále nepripájalo.

Tak som pátral ďalej a objavil som na ich domovskej stránke jednu dôležitú informáciu. PowerPoint totiž pipája do dokumentu len súbory vo formáte .wav, všetky ostatné linkuje.

Takža ak chceme, aby hudba bola súčasťou prezentácie, treba najprv ten súbor vo formáte .mp3 previesť do formátu .wav nejakým hudobným editorom. Vyskúšal som to iba s jedným malým wav súborom a ten pripojilo. S väčším som to nemohol vyskúšať, lebo v robote nemám taký editor na konvertovanie hodobných súborov, ale doma to vyskúšam a potom sa ozvem. Ak by si doma vedel skonvertovať hudbu, skús to tak.
polod
14.02.07,10:46
ahoj....

no konečne som sa dostal aj ja k prezentáciam..takže môžem napisať aj par svojich postrehov... urobiť prezentáciu ako celok dokážem spraviť behom pár munutiek a v celkom slušnej podobe... ale este sa mi nepodarilo vložiť do toho zvuk nech skušam ako skúšam.... aj som si otvoril niektore hotove veci z netu aby som prpadne pozrel ako to tam je...a vsimol som si že podaktore maju zvuk aj vo formáte MIDI... no mne to do toho nechce usť ani zanič... Už zúrim ako "Slota v Gabčíkove v potravinách" sakra :mad: ...Slovom ,toto sa mi nechce podariť. najde sa niekto,kto ma skusenost a poradil by mi?? pomooooooooooc som zúfalý...:mad: :confused: :mad:
Chobot
14.02.07,10:51
ahoj....

no konečne som sa dostal aj ja k prezentáciam..takže môžem napisať aj par svojich postrehov... urobiť prezentáciu ako celok dokážem spraviť behom pár munutiek a v celkom slušnej podobe... ale este sa mi nepodarilo vložiť do toho zvuk nech skušam ako skúšam.... aj som si otvoril niektore hotove veci z netu aby som prpadne pozrel ako to tam je...a vsimol som si že podaktore maju zvuk aj vo formáte MIDI... no mne to do toho nechce usť ani zanič... Už zúrim ako "Slota v Gabčíkove v potravinách" sakra :mad: ...Slovom ,toto sa mi nechce podariť. najde sa niekto,kto ma skusenost a poradil by mi?? pomooooooooooc som zúfalý...:mad: :confused: :mad:

Veď o príspevok vyššie som Ti napísal presne v čom je problém. Ak chceš pripojiť - nalinkovať zvuk z iného súboru, môže byť v akomkoľvek formáte. Ak ho chceš vložiť do prezentácie, aby to nebol samostatný súbor, tak musí byť vo formáte wav a aj to je limitované tým nastavením v PP. Doma som si skonvertoval jeden mp3 súbor na wav a potom to išlo pripojiť priamo do prezentácie. Problém je ten, že formát wav nie je komprimovaný, takže z 3MB mp3 súboru sa spraví 30MB wav súboru.

Popíš Tvoj problém alebo čo chceš dosiahnuť.
polod
14.02.07,11:42
no ahoj... Vďaka že si sa ozval...

no ja by som rad dosiahol to ,aby sa mi podarilo pripojit k prezentácii zvuk bez linkovania.... proste priamo do prezentácie...
prave som listoval v jednej ,a je normalne z hudobnym doprovodom...ale nikde som tam ten zvuk nenasiel... Chces povedať že skutočne neexistuje iny sposob alebo iny format čo by pps zdielal? napr. midi alebo iny..
ak mi posles mail...poslem ti jednu prezentaciu zo zvukom a nikde ho v nej neviem najst.... že by si to skusil.. možno prideš na niečo,čo ja nie...
ozvy sa dik... P.:confused:
Chobot
14.02.07,13:47
no ahoj... Vďaka že si sa ozval...

no ja by som rad dosiahol to ,aby sa mi podarilo pripojit k prezentácii zvuk bez linkovania.... proste priamo do prezentácie...
prave som listoval v jednej ,a je normalne z hudobnym doprovodom...ale nikde som tam ten zvuk nenasiel... Chces povedať že skutočne neexistuje iny sposob alebo iny format čo by pps zdielal? napr. midi alebo iny..
ak mi posles mail...poslem ti jednu prezentaciu zo zvukom a nikde ho v nej neviem najst.... že by si to skusil.. možno prideš na niečo,čo ja nie...
ozvy sa dik... P.:confused:

Tú informáciu hrubo označenú, uvedenú v príspevku č. 14, že P pripája len wav súbory mám priamo zo stránky Mrkvosoftu - manuál k PP.

Takže jedinou možnosťou je mať hudobný súbor vo formáte wav a ten sa zakomponuje od prezentácie. Ak ho tam raz ale dáš, z prezenácie sa už nedá exportovať, jedine vymazať. Napr. ak máš prezentáciu so zvukom a chcel by si zvuk uložiť samostastne, to sa už nedá.

Musím uviesť správnu informáciu, že sa to dá. Je to veľmi jednoduché - stačí otvoriť prezentáciu pre editovanie a uložiť ju ako HTML stránku. Vtedy sa zvuk uloží do samostatného súboru.

Alebo kde by si chcel v prezentácii nájsť zvuk? Pošli mi ju na email chrobak7@post.sk.
jar8
09.10.07,16:44
Rady o subore wav , ktorý sa pripojí k prezentácii sa mi velmi zišli, včera som sa s tým trápila celý večer a dnes som zašla na poradu a ajhla odpoveď. Díky
Mimochodom prezentácia pps je voľbe typu pod voľbou Čistá prezentácia
ryuuzaki
13.11.07,16:38
aaa... ľudia ani neviete ako ste mi pomohli... ja som si skoro vytrhala vlasy z toho zvuku... ešte som aj kúpila knižku... nejaký sprievodca powerpointom... no a ani tam to nebolo!!! Ale tu som to našla uuplne všetko... jar8, ľúbim ťa zato že máš rovnaké problémy a CHOBOT, teba totálne totálne uznávam bo si skvelý... vieš to a vieš to vysvetliť tak že to ešte aj ja pochopím=)))
P.S.: registrovala som sa len kvôli tomu aby som vám poďakovala bo ja som po týždni robenia jednej jednoduchej prezentácie (prvá v mojom živote) mala nervy off... Ja sa dosť hlásim k ľuďom čo vedia čo robiť s PC a toto nie a nie... takže ĎAKUJEEEM!!!
debbie
16.11.07,19:49
Mám probém. Neviem ako mám poslať emailom prezentáciu v PP so zvukom tak, aby ten zvuk hral, keď niekto prezentáciu otvorí. Dik za pomoc, naozaj neviem ako na to.
Orim
16.11.07,20:27
Ak máš prezentáciu ktorá hrá pošli ju ako prílohu, čo ti na tom nie je jasné?
debbie
17.11.07,08:39
Poslala som prezentáciu v ktorej je hudba, ale iným ľuďom nehrala. Tak som skúšala poslať prezentáciu a aj hudbu, ktorú som do nej vložila. Ale aj tak to nefungovalo. Neviem v čom je problém.
Orim
17.11.07,22:55
Asi si si túto tému neprečítala dosť pozorne. Už sa tu niekoľkokrát písalo, že Power Point pripája zvuk len vo formáte wav. Na ostatné formáty dáva link. Asi si tam dala iný formát zvuku.
Ak si s tým nevieš rady prilep sem ten zvuk a aj tú prezentáciu.
debbie
18.11.07,11:42
Tentokrát som už zvuk konverterom dostala do formátu wav. a vložila do prezentácie a odoslala mailom. Zvuk sa v počítači k prezentácii neprehral. môže to súvisieť s tým, že prezentácia je robená v PP Windows XP a odoslaná do počítača s Windowsom Vista?
Orim
18.11.07,19:30
Môže to byť aj veľkosťou súboru predpokladám. Vistu vôbec nepoznám ale nemalo by to tým byť.
Prilep to sem len tak, uvidíme či to pôjde.
Chobot
19.11.07,07:12
Tentokrát som už zvuk konverterom dostala do formátu wav. a vložila do prezentácie a odoslala mailom. Zvuk sa v počítači k prezentácii neprehral. môže to súvisieť s tým, že prezentácia je robená v PP Windows XP a odoslaná do počítača s Windowsom Vista?

Dôležité je vedieť, či PP ten zvukový súbor pripojil k prezentácii alebo ho len k prezentácii nalinkoval. Pokiaľ ho len nalinkoval, darmo pošleš prezentáciu aj so zvukovým súborom. Neprehraje ho, lebo v prezentácii je uvedená adresa zvukového súboru (napr. C:\Dokumenty\hudba) a keď si príjemca prezentáciu aj hudobný súbor uloží na svoj komp napr .do adresára C:\pošta, tak PP ten zvukový súbor nenájde a neprehraje ho.

To, či PP pripojil zvuk do prezentácie, zistíš, keď si pri otvorenej prezentácii otvoríš pravý panel "Custom Animation" a tam si nájdeš ten vložený zvuk. K tomu zvuku, keĎ klikneš na "Effect options" a v dialógovom okne vyberieš záložku "Sound Settings", tak v prípade, že je pripojená do prezentácie tam bude v spodnom riadku uvedené "File: [Contained in presentation]". Ak je to linkovaný súbor (teda nepripojený do prezentácie) tak tam bude "File: C:\.... (a príslušná cesta k súboru)".

Prilož obe veci sem a pozrieme to. Pokiaľ ten .wav súbor je väčší, než nastavená maximálna možná veľkosť zvukového súboru (jeho nastavenie som popisoval niekde vyššie), tak ti ho aj tak nepripojí, aj keď je .wav.
vierkad123
27.12.07,20:37
No. chcela som to napísať sem a napísala som to do vedľajšieho článku, tak príspevok dávam znovu:

Dobrý večer. Som tu už dlhšie zaregistrovaná, chodím tu na rady, ktoré si píšete.
Dnes ma zaujala tá hudba do powerpointu.
Nie som nejaká odborníčka na počítač čo sa týka počítača. Ale som chodila na kurz , tak som prezentáciu spravila ako nič, aj z hudbou.
Ale jedného dňa mi začalo vyhadzovať tabuľku a zablokuje mi celý počítač, že nastala chyba a myš mi vôbecnechce pracovať ,zmrazí počítač.
Na tabulke je napísané:Nastala nečakaná chyba: Chyba vstupu/výstupu 6"..

dalšie informace:C/docume-1/vierka/locals-1/temp/wecerr.txt.
Prosím Vás, aká sa mi to stala chyba (lebo mne to išlo super)
Keby som si powerpoint preinštalovala, ???? zmizla by mi tá chybaJa viem že sa vám zdám hlupučká, ale ja nepracujem z počítačom v zamestnaní, tak počítač neovládam , myslím (moc sa do jeho bruška nevyznám.) Preto tu chodím čítavať, nech sa na mňa aspon niečo nachytá. Patrím medzi staršiu generáciu, je to už ťažšie. dopredu ďakujem
Chobot
27.12.07,22:46
No. chcela som to napísať sem a napísala som to do vedľajšieho článku, tak príspevok dávam znovu:

Dobrý večer. Som tu už dlhšie zaregistrovaná, chodím tu na rady, ktoré si píšete.
Dnes ma zaujala tá hudba do powerpointu.
Nie som nejaká odborníčka na počítač čo sa týka počítača. Ale som chodila na kurz , tak som prezentáciu spravila ako nič, aj z hudbou.
Ale jedného dňa mi začalo vyhadzovať tabuľku a zablokuje mi celý počítač, že nastala chyba a myš mi vôbecnechce pracovať ,zmrazí počítač.
Na tabulke je napísané:Nastala nečakaná chyba: Chyba vstupu/výstupu 6"..

dalšie informace:C/docume-1/vierka/locals-1/temp/wecerr.txt.
Prosím Vás, aká sa mi to stala chyba (lebo mne to išlo super)
Keby som si powerpoint preinštalovala, ???? zmizla by mi tá chybaJa viem že sa vám zdám hlupučká, ale ja nepracujem z počítačom v zamestnaní, tak počítač neovládam , myslím (moc sa do jeho bruška nevyznám.) Preto tu chodím čítavať, nech sa na mňa aspon niečo nachytá. Patrím medzi staršiu generáciu, je to už ťažšie. dopredu ďakujem

To sa mi nezdá, že by to spôsoboval Power Point. Aký súbor si to otvárala? Máš nejaký súbor s názvom wecerr.txt? Lebo koncovka txt nie je PP dokument. A ak aj bol, tak je určite poškodený, lebo PP súbor má mať koncovku .ppt alebo .pps.

Kedy ti zamrzne PC? Keď dáš otvoriť nejaký súbor? Popíš bližšie, čo sa to deje. Prípadne skús ten súbor sem pripojiť.
vierkad123
28.12.07,12:19
ahoj.počítač mi zamŕza len pri powerpinte a ešte by mi nikedy zamrzol keď pustím kameru na icq. Tak radšej na icq nechodím, používam radšej skype. Ale vieš nie som technický dobrá a tieto koncovky mi nič nehovoria..Inač počítač ovládam dosť dobre. a ešte, ako je to "pripojiť sem" A aký súbor, myslíš powerpint.
Veľmi mi je smutno, že sa mi to nedá, lebo som telesne postihnutá a rada som si tak krátila chvíle a ono mi to odrazu prestalo.
Keď som vkladala pesničku, tak som išla takto: Vložiť, hudbu zo súboru a tak ostatok poznáš.
Ja by som to tu aj poslala, ale nikde nevidím, ako by som to mohla.Ďakujem
Chobot
28.12.07,20:56
ahoj.počítač mi zamŕza len pri powerpinte a ešte by mi nikedy zamrzol keď pustím kameru na icq. Tak radšej na icq nechodím, používam radšej skype. Ale vieš nie som technický dobrá a tieto koncovky mi nič nehovoria..Inač počítač ovládam dosť dobre. a ešte, ako je to "pripojiť sem" A aký súbor, myslíš powerpint.
Veľmi mi je smutno, že sa mi to nedá, lebo som telesne postihnutá a rada som si tak krátila chvíle a ono mi to odrazu prestalo.
Keď som vkladala pesničku, tak som išla takto: Vložiť, hudbu zo súboru a tak ostatok poznáš.
Ja by som to tu aj poslala, ale nikde nevidím, ako by som to mohla.Ďakujem

Zamrznutie PC nie je nič neobvyklého, pokiaľ to nie je na dennom poriadku. Aj mne sa stane tak raz týždenne, že zamrzne.

Power Point nie je súbor, ale aplikácia. Tou aplikáciou otváraš nejaký súbor, ktorý má svoj vlastný názov.

Z toho, čo si uviedla, je zrejmé, že ti zamrzol PC pri otváraní súboru:

"C/docume-1/vierka/locals-1/temp/wecerr.txt."

Nájdi si tento súbor a skús ho pripojiť. Pripája sa tak, že keď píšeš príspevok, dole máš okineko "Dodatočné možnosti", a tam tlačítko "Prílohy (pridať/odobrať). Cez to sa ti otvorí nové okienko, kde nájdeš cez "Vyhľadať" svoj súbor a dáš "Stiahnuť". Potom už len pripojíš príspevok "Poslať odpoveď".
vierkad123
29.12.07,07:16
Ahoj.

Si fajn, že sa mi snažíš pomôcť , som Ti vďačná . Skúsila som ako si mi kázal, ale mi napísalo , že program sa nenašiel.
Posielam Ti aj 3 zábery, ako mi spraví ten powerpint, ked tam chcem vložiť hudbu a tie 2 sú zasa z dneška, ako som postupovala dnes a čo mi napísalo, keď som to dala vyhladať. Ďakujem
Sama om zvedavá či som tie prílohy tu dobre prilepila.
Chobot
29.12.07,13:15
Ahoj.

Si fajn, že sa mi snažíš pomôcť , som Ti vďačná . Skúsila som ako si mi kázal, ale mi napísalo , že program sa nenašiel.
Posielam Ti aj 3 zábery, ako mi spraví ten powerpint, ked tam chcem vložiť hudbu a tie 2 sú zasa z dneška, ako som postupovala dnes a čo mi napísalo, keď som to dala vyhladať. Ďakujem
Sama om zvedavá či som tie prílohy tu dobre prilepila.

To máš Vistu? Možno je to nejaká chyba Visty, ktorú neskôr odstránia. Inak neviem, čo by to mohlo byť.

Skús prehľadať celý komp, či niekde na C: disku nie je ten súbor wecerr.txt, nielen plochu.

Alebo skús teda preinštalovať PP. Takto na ďiaľku viac neviem poradiť. Musel by som to vidieť.

Alebo budeš musieť oželieť hudbu v prezentáciách, kým sa na to nejaký iný odborník nepozrie.
vierkad123
29.12.07,13:51
No prezantácia sa dá, okrem hudby. Prezentácia normálne pracuje. Jednoducho, jedného dňa mi vyhodilo túto tabuľku a viac sa nedá vložiť hudba.
Mám XP, len pozadie mám z Visty.
Ale mi to robilo aj keď som mala plochu úplne z XP.
Veď práve, dala som si súbor wecerr.txt, vyhľadať: štart-vyhľadať a nič mi nenašlo, znamená to, že taký tu nie je.
Veľa si sa mi venoval. Si dobrý človek. To nevadí že sme neporiešili. Snaha sa cenní . Prajem Ti nech sa Ti darí a všetko dobré do Nového roku. Ďakujem
Chobot
29.12.07,18:18
No prezantácia sa dá, okrem hudby. Prezentácia normálne pracuje. Jednoducho, jedného dňa mi vyhodilo túto tabuľku a viac sa nedá vložiť hudba.
Mám XP, len pozadie mám z Visty.
Ale mi to robilo aj keď som mala plochu úplne z XP.
Veď práve, dala som si súbor wecerr.txt, vyhľadať: štart-vyhľadať a nič mi nenašlo, znamená to, že taký tu nie je.
Veľa si sa mi venoval. Si dobrý človek. To nevadí že sme neporiešili. Snaha sa cenní . Prajem Ti nech sa Ti darí a všetko dobré do Nového roku. Ďakujem

Tak potom zostáva len preinštalovať PP. Máš inštalačné CD? Stačí dať preinštalovať len PP, nemusíš celý Office.

Predtým však ešte vyskúšaj poslednú vec - skús nájsť v registroch niečo o tom súbore.

Robí sa to tak, že klikneš na Start, potom na Run a tam napíšeš Regedit. V novom okne dáš vyhľadať cez Ctrl+F reťazec wecerr.txt.

Ak to nájde v registri, tak celý ten záznam vymaž. Ostatné veci ale v registri neupravuj, aby si niečo iné nerozhádzala. Ak to nič nenájde, tak inštaluj. Pokaziť sa tým nič nepokazí, len sa môže opraviť.
vierkad123
30.12.07,08:47
Ahoj.
Ja som to inštalačné CD nikde nenašla. Všetko som prehľadala, tak neviem. Powerpoint je tam odnova, neviem ako sa tam dostal či z CD, či ako.
Ale, chcela by som sa Ť spýtať , či by som si ho mohla: najskôr vyhodiť-odinštalovať a stiahnuť otialto. :http://www.microsoft.com/downloads/browse.aspx?displaylang=cs&productID=617C4D62-4061-4107-8D46-2A22FC6FA202
Som určite trapná, ale , bojím sa spraviť niečo, čo by som mohla pokaziť. ďakujem
Chobot
30.12.07,18:54
Ahoj.
Ja som to inštalačné CD nikde nenašla. Všetko som prehľadala, tak neviem. Powerpoint je tam odnova, neviem ako sa tam dostal či z CD, či ako.
Ale, chcela by som sa Ť spýtať , či by som si ho mohla: najskôr vyhodiť-odinštalovať a stiahnuť otialto. :http://www.microsoft.com/downloads/browse.aspx?displaylang=cs&productID=617C4D62-4061-4107-8D46-2A22FC6FA202
Som určite trapná, ale , bojím sa spraviť niečo, čo by som mohla pokaziť. ďakujem

Inštaláciu Ms Office nestiahneš odtiaľ, je to platený software. Tam sú len aktualizácie a opravy. Jedine si ho treba stiahnuť nelegálne z nejakého torrentu.

Ale spýtam sa, nemáš náhodou na HDD inštalačnú adresár pre Office? Prípadne ktorú verziu Office máš - 2003 alebo 2007? Ak by si mala 2003, mohol by som ti pomôcť tým, že ti dám kópiu inštalačky pre Office 2003 (legálnu, lebo je to multilicencia). Ak máš ale Office 2007, tak by to bol pre teba krok späť (a možno ani nie, lebo možno verzia 2007 má ešte zopár chýb).
ayya
30.12.07,21:40
CHOBOT, teba totálne totálne uznávam bo si skvelý... vieš to a vieš to vysvetliť tak že to ešte aj ja pochopím=))) ........ ĎAKUJEEEM!!!

a ked si kuknes aj jeho odpovede na odborne temy, tak budes reagovat tak isto ... ved uvidis... a zatial mi ver, ok?..... ;)
templar6808
09.01.08,14:16
Ahojte aj ja som sa musel zaregistrovat aby som aj ja prispel svojou troskou pps a vkladanie hudby , tyzden som sa trapil a az tu som zistil ako na to pripol som waw subor a uz to ide len subor pps ktory mal 4M ma teraz 45M a teda keby som ho chcel poslat mailom tak asi tazko by to slo, dostavam rozne prezentacie ktore maju do 5 M a s hudbou to ide to znamena ze to musi ist aj inym sposobom a teda pripojit aj mp3 ale som este na to neprisiel kto mi moze pomoct dakujem
Chobot
09.01.08,14:33
Ahojte aj ja som sa musel zaregistrovat aby som aj ja prispel svojou troskou pps a vkladanie hudby , tyzden som sa trapil a az tu som zistil ako na to pripol som waw subor a uz to ide len subor pps ktory mal 4M ma teraz 45M a teda keby som ho chcel poslat mailom tak asi tazko by to slo, dostavam rozne prezentacie ktore maju do 5 M a s hudbou to ide to znamena ze to musi ist aj inym sposobom a teda pripojit aj mp3 ale som este na to neprisiel kto mi moze pomoct dakujem

Nie, MP3 sa nepripája.

Fígeľ je v tom, že tie zvukové súbory, ktoré ty máš vo veľkosti 40 MB a viac, sa najprv skonvertujú (na úkor kvality zvuku) a prekódujú, až dosiahnu veľkosť do 2-3 MB (teda veľkosť MP3 súboru), uložia sa vo formáte .wav a až potom sa vkladajú do prezentácie.

Nechcem zachádzať do tedchnických detailov, ale ak si vyextrahuješ z nejakej prezentácie taký hudobný súbor, zistíš, že je vo formáte mono, 8bitovej hĺbky pri 8000 kHz. MP3 súbor je stereo, má 16 bitovú hĺbku a je uložený pri 44.100 kHz.

Štandardne je .wav bezstratová kompresia, preto sú hudobné súbory uložené vo .wav tak veľké. Dá sa urobiť aj .wav stratová kompresia hudby, ale potom výrazne stráca na kvalite.

Mne sa najviac podarilo jeden 4 MB MP3 súbor skonvertovať do .wav na 1,2MB. Určite existujú aj wav editory, ktoré dokážu urobiť aj vyššiu kompresiu, ja používam Creative Media Audio Converter. Údajne s L.A.M.E. MP3 editorom sa doahujú dobré výsledky, ale nemám to odskúšané.
templar6808
09.01.08,15:32
Nie, MP3 sa nepripája.

Fígeľ je v tom, že tie zvukové súbory, ktoré ty máš vo veľkosti 40 MB a viac, sa najprv skonvertujú (na úkor kvality zvuku) a prekódujú, až dosiahnu veľkosť do 2-3 MB (teda veľkosť MP3 súboru), uložia sa vo formáte .wav a až potom sa vkladajú do prezentácie.

Nechcem zachádzať do tedchnických detailov, ale ak si vyextrahuješ z nejakej prezentácie taký hudobný súbor, zistíš, že je vo formáte mono, 8bitovej hĺbky pri 8000 kHz. MP3 súbor je stereo, má 16 bitovú hĺbku a je uložený pri 44.100 kHz.

Štandardne je .wav bezstratová kompresia, preto sú hudobné súbory uložené vo .wav tak veľké. Dá sa urobiť aj .wav stratová kompresia hudby, ale potom výrazne stráca na kvalite.

Mne sa najviac podarilo jeden 4 MB MP3 súbor skonvertovať do .wav na 1,2MB. Určite existujú aj wav editory, ktoré dokážu urobiť aj vyššiu kompresiu, ja používam Creative Media Audio Converter. Údajne s L.A.M.E. MP3 editorom sa doahujú dobré výsledky, ale nemám to odskúšané.

A mozes mi poradit nejaky subor ktrorym sa da waw subor upravit na 4 -5 M alebo ako postupovat naprv si to prekonvertovat mp3 na waw a potom skomprimovat na taky maly subor? inak ta hudba je v podstate pocuvatelna to by mi nevadilo len nech sa to da posielat mailom

Dakujem
templar6808
09.01.08,16:08
Ja som pouzil Free mp3wma convertor a upravil som ho a je to pocuvatelne takze konecne som to vyriesil este raz dik za pomoc teraz ma prezentavia okolo 7M a je to posielatelne aj pocuvatelne pps
este raz dik za radu
jpvs
11.01.08,09:38
Ahojte, robila som prezentaciu v power pointe, ale mam problem so zvukom. Uz som vyskusala asi vsetky rady, ale na druhych PC mi to aj tak neprehraje. Mam mormalne mp3, uz som upravila aj v nastaveniach, kolko MB mi to ma prehrat, ale stale nic. Niekto mi poradil, ze mam tu hudbu nahrat, ale neviem ako. Nevie mi niekto poradit? :confused:
Chobot
11.01.08,10:03
Ahojte, robila som prezentaciu v power pointe, ale mam problem so zvukom. Uz som vyskusala asi vsetky rady, ale na druhych PC mi to aj tak neprehraje. Mam mormalne mp3, uz som upravila aj v nastaveniach, kolko MB mi to ma prehrat, ale stale nic. Niekto mi poradil, ze mam tu hudbu nahrat, ale neviem ako. Nevie mi niekto poradit? :confused:


Poriadne pomaly a pozorne si prečítaj celú túto diskusiu. Odpovede na všetky tvoje otázky tam nájdeš. Ak by aj potom bolo niečo, čo nevieš a nepísalo sa o tom, spýtaj sa.;)
vierkad123
12.01.08,15:55
Pre , CHOBOT.
Prepáč ale som bola dlhšie mimo domu , tak odpisujem len teraz.
Ďakujem prvom rade za toĺkú námahu mi pomôcť.
Neviem, aká je to verzia, ale pripájam, pozri si.
Chobot
12.01.08,20:49
Pre , CHOBOT.
Prepáč ale som bola dlhšie mimo domu , tak odpisujem len teraz.
Ďakujem prvom rade za toĺkú námahu mi pomôcť.
Neviem, aká je to verzia, ale pripájam, pozri si.

Z ikonky sa nedá zistiť verzia PP. Musíš otvoriť aplikáciu PP a v menu Pomocník je voľba Čo je Microsoft Office Powerpoint. (Po anglicky by to malo byť menu Help > About Microsoft Office Powerpoint.) a v tom okne hneď v prvom riadku je Microsoft Office Power Point a za tým je verzia (napr. 2003, 2007, 2000, ...).
vierkad123
13.01.08,10:38
Ahoj.
Pre CHOBOT. No ja som asi najhlúpejšia na celom svete, ale nikde sa mi nedarí nájsť, aký mám ten PowerPoint.
Išla som na to aj tak, aj tak a neviem, nič.
Posielam ešte pár záberov, ak z toho vyčítaš niečo Ty.
Myslím si , že som spravila chybu ja. Vlani som si stiahla Powerpoint Viewer 2007, možno som to nemala.
A ešte by mohla byť chyba druhá,keď sme mali počítač so synom, preinštaloval tu nejaký inný média plejer. Neviem či som to dobre pomenovala, ale jedná sa o to, čo prehráva pesničky.
Ale , už sa netráp, bez toho sa žiť.
Používala som PowerPoint na pozdravy pre priatelov. Rada som si ich sama tvorila a tá hudba tam bola bombová.prezentácia sa dá aj dnes spraviť, ale len bez hudby.
Popozeraj. ahoj a ĎAKUJEM.
Chobot
14.01.08,10:03
Ahoj.
Pre CHOBOT. No ja som asi najhlúpejšia na celom svete, ale nikde sa mi nedarí nájsť, aký mám ten PowerPoint.
Išla som na to aj tak, aj tak a neviem, nič.
Posielam ešte pár záberov, ak z toho vyčítaš niečo Ty.
Myslím si , že som spravila chybu ja. Vlani som si stiahla Powerpoint Viewer 2007, možno som to nemala.
A ešte by mohla byť chyba druhá,keď sme mali počítač so synom, preinštaloval tu nejaký inný média plejer. Neviem či som to dobre pomenovala, ale jedná sa o to, čo prehráva pesničky.
Ale , už sa netráp, bez toho sa žiť.
Používala som PowerPoint na pozdravy pre priatelov. Rada som si ich sama tvorila a tá hudba tam bola bombová.prezentácia sa dá aj dnes spraviť, ale len bez hudby.
Popozeraj. ahoj a ĎAKUJEM.

No veď to máš na tom 3. obrázku v tom malom okienku hneď v prvom riadku, že Microsoft Power Point 2000, takže máš verziu 2000.

Office 2000 síce má predĺženú podporu od Microsoftu do 14.7.2009:

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;en-us;lifeoffice

ale doporučoval by som predsa len naištalovať si novšiu verziu balíka Office (medzi tým budeš mať aj nový Power Point), ak už nie Office 2007, tak aspoň Office 2003, ten je podľa momentálne najspoľahlivejší (a má vychytané muchy).

Alebo si skús ešte raz preinštalovať ten PP, ale ako vidím z predošlých príspevkov, nemáš inštalačný disk.... :(
vierkad123
14.01.08,13:41
Pre CHOBOT.
Keď budú peniažky, určite si kúpim.
Ešte raz ďkujem za rady a za veľkú ochotu, že si mal so mnou strpenie.
Ja som len taká domáca žiačka.Chodila som na počítačový kurz 6 týždov každý deň. Ale tam som sa naučila len počítač používať, ale nie upratovať, opravovať,sťahovať atď.
Mňa to ale veľmi byví a zaujíma, tak využívam a čítam poradne a tak sa učím.
Ešte raz ĎAKUJEM.
templar6808
14.01.08,19:09
Pre CHOBOT.
Keď budú peniažky, určite si kúpim.
Ešte raz ďkujem za rady a za veľkú ochotu, že si mal so mnou strpenie.
Ja som len taká domáca žiačka.Chodila som na počítačový kurz 6 týždov každý deň. Ale tam som sa naučila len počítač používať, ale nie upratovať, opravovať,sťahovať atď.
Mňa to ale veľmi byví a zaujíma, tak využívam a čítam poradne a tak sa učím.
Ešte raz ĎAKUJEM.

Ahoj, no neviem ci som pochopil ale neviem ci uz ti ide ta hudba v prezentaciii nakolko aj ja rad davam dokopy fotky a hudbu a s tou hudbou som to uz poriesil a mozem ti tiez pomoct ak chces ozvi sa, popripade napis na icq 274761101
vierkad123
15.01.08,06:15
Ahoj. Neporiešila. Skôr som to vzdala.Ale veľmi by ma zaujímalo, prečo sa mi to stalo. Veďto išlo normálne a zrazu začalo vyhadzovať tabulku , pozri si , tam som ju vložila. Ale keď idem tak , ako ma odporúča, tam nič také nie je
Pred tým som spravila krásnu prezentáciu, priložila som pesničku a prezentácia išla podľ mojich predstáv.Necítim sa, žeby som niečo vyhodila. Ale nemôžem zaručiť, lebo sme používali počítač zo synom. No aten sa neprizná, keby aj. Počítaj prispevky odo mňa, už som tam napísala všetko.
Ale pomoc a ešte keby sa podarilo by mi bodla. Ďakujem
Chobot
15.01.08,08:00
Ahoj. Neporiešila. Skôr som to vzdala.Ale veľmi by ma zaujímalo, prečo sa mi to stalo. Veďto išlo normálne a zrazu začalo vyhadzovať tabulku , pozri si , tam som ju vložila. Ale keď idem tak , ako ma odporúča, tam nič také nie je
Pred tým som spravila krásnu prezentáciu, priložila som pesničku a prezentácia išla podľ mojich predstáv.Necítim sa, žeby som niečo vyhodila. Ale nemôžem zaručiť, lebo sme používali počítač zo synom. No aten sa neprizná, keby aj. Počítaj prispevky odo mňa, už som tam napísala všetko.
Ale pomoc a ešte keby sa podarilo by mi bodla. Ďakujem

Ak chceš pomoc, môžem ti poskytnúť tú inštaláciu Office 2003. Trúfneš si to nainštalovať sama? Je to aj so slovenskou lokalizáciou.
vierkad123
15.01.08,11:11
Pre CHobot. Jasné že by som chcela. Možno, keby si mi napísal ako na to, tak by som to aj nainštalovala. Ja si sťahujem sama z internetu veci ktoré potrebujem, ale toto si neviem predstaviť, ako by si mi to poslal.či normálne ako keď mi niekto pošle súbor cez mail, alebo ako.
Pokúsim sa, ale najskôr dáš nejaké pokyny?
Chobot
15.01.08,11:45
Pre CHobot. Jasné že by som chcela. Možno, keby si mi napísal ako na to, tak by som to aj nainštalovala. Ja si sťahujem sama z internetu veci ktoré potrebujem, ale toto si neviem predstaviť, ako by si mi to poslal.či normálne ako keď mi niekto pošle súbor cez mail, alebo ako.
Pokúsim sa, ale najskôr dáš nejaké pokyny?

Inštaláciu ti pošlem cez Rapidshare. Odkaz na stiahnutie dostaneš po tom, čo to uploadnem, cez súkromnú správu. Aj postup odkomunikujeme tak.
vierkad123
16.01.08,03:55
Pre CHOBOT. Ahoj.
Veľmi by som rada, ale „ Rapidshare“, o tom som ešte nikdy nepočula.
Včera som si to hodila do vyhľadavača, hodilo mi to túto stránku, http://rapidshare.sk/, ale to nepoznám-neviem s tým pracovať.
Ak by si si dal takú námahu a skúsil to so mnou, potešilo by ma to.
Pre lepšiu komunikáciu, môžeme aj cez icq. 225476953 a mail, vbedulka@gmail.com.
Nechám na Teba, či to spravíme.
hanelie
23.01.08,09:19
ahoj chobot,
prosím ťa mohol by si mi lopatisticky vysvetliť ako konvertujem súbor mp3 na wav a zároveň ho zmenším
ďakujem
Chobot
23.01.08,10:38
ahoj chobot,
prosím ťa mohol by si mi lopatisticky vysvetliť ako konvertujem súbor mp3 na wav a zároveň ho zmenším
ďakujem

Presný postup a návod ti tu nepopíšem, lebo to je v každej aplikácii iné.

V prvom rade si musíš stiahnuť buď nejaký free Wav Editor alebo nejakú platení verziu editora (napr. niektoré verzia Nera majú v sebe malú utilitku Wav Editor). Potom v tej aplikácií si musíš otvoriť MP3 súbor. Následne to dáš Uložiť ako..., alebo niekde inde v menu vyhľadať nastavenie ukladania. Štandardne .mp3 súbory majú frekvenciu 44.100 MHz, stereo kanál a 16 bit nastavenie (vtedy je bitrate cca. 128 - 192 kbps).

Ten zvuk, ktorý počuješ je tvorený v digitálnej forme lofickými hodnotami: 0 a 1, teda bitmi. čím kvalitnejší zvuk, tým viac tých drobných kódov súbor obsahuje. Zmenšenie súboru sa dosahuje vypúšťaním niektorých frekvencií, teda vo výslednom súbore bude menej bitov (tých jedničiek a núl).

Dosiahneš to tak, že prepneš na mono, znížiš frekvenciu na 8.000 MHz a nastavíš hĺbku zvuku na 8 bit. Zároveň musíš dať súbor uložiť ako .wav súbor. Tie aplikácie majú tú možnosť.

Vyzerá to asi pre teba trochu ako španielska dedina, ale na to, aby to niekto pochopil, treba si niečo o tom aj naštudovať z literatúry alebo z odborných článkov. Ak teda chceš konvertovať súbory a zmenšovať ich veľkosť, treba si vyhľadať nejaké informácie z internetu, kde iní dobrovoľní majstri to podrobne popísali aj s návodom prípadne aj s printsctreenmi.

To je ako keby si mi povedala, nech ti vysvetlím, ako sa šoféruje auto a pritom by si žiadne auto v živote nevidela. Darmo by som ti hovoril o spojke a brzde, keby si nevedela, čo to je. S tým zvukom to je to isté - nie je to síce ťažké, ale treba to naprv pochopiť. Ani ja nie som v tomto odborník, viem len to, čo som si sám prečítal a vyskúšal. Takže ak máš chuť, môžem ti nájsť a doporučiť nejaký free soft na konverziu zvuku. Ale neviem, či to bude dnes.;) Ostatné je potom na tebe.
hanelie
23.01.08,10:50
môžem ti nájsť a doporučiť nejaký free soft na konverziu zvuku
áno, budem rada
už si mi viac krát veľmi dobre poradil - vieš popísať zjednodušený postup...


treba si niečo o tom aj naštudovať z literatúry alebo z odborných článkov
keď som začala s PPT som si kúpila knižku - no poviem ti bola som jasná,...tak som išla na to prakticky a skúšala a skúšala, viem urobiť už kompletnú ppt okrem tej hudby...:)
Chobot
23.01.08,21:56
áno, budem rada
už si mi viac krát veľmi dobre poradil - vieš popísať zjednodušený postup...


keď som začala s PPT som si kúpila knižku - no poviem ti bola som jasná,...tak som išla na to prakticky a skúšala a skúšala, viem urobiť už kompletnú ppt okrem tej hudby...:)

TAk an začiatok som ti našiel jednu jednoduchú aplikáciu - Kiss Wav Editor, tu si stiahni inštaláciu:

http://www.code-it.com/KISS_free_wave_editor.htm

Nainštaluj si to, potom v aplikácii otvor nejaký buď MP3 súbor alebo .wav súbor. DAj potom Save as.., pohraj sa s nastaveniami a sleduj, ako sa mení veľkosť ukladaného súboru.
hanelie
25.01.08,13:59
ďakujem,
idem na to, dám vedieť:)
tuskova
06.02.08,17:31
Prvý snímok prezentácie. Vložiť-video a zvuk-vybrat si skladbu-upozornenie "Chcete, aby sa zvuk prehral automaticky ..." áno-na prvú snímku prezentácie pribudne maly reproduktor, ktorý môžem presunúť ako obrázok napr. do rohu vpravo. Na tento reproduktor kliknúť pryvým tlačítkom myši-vyberiem vlastné animácie- vpravo sa objaví názov tvojej skladby. Ona má ponuku, malý trojuholníček-možnosti efektu-tam potvrdiť-spustiť prehrávanie "od začiatku"-zastaviť prehrávanie "číslo poslednej tvojej snímky v prezentácii (ked nevieš kolko bude mať snímkov daj 30) Potok OK a je to.
alisea18
26.08.08,08:18
prosiiiiiiiiiiiiiiim pomozteeeeeeee miiiiiiii mna uz z toho poraziiii fakt neviem co mam robit uz...sa s tou prezentaciou trapim uz vyse tyzdna....som skusila uz vsetko mozne...hudbu som si zmenila z mp3 na .wav lenze problem je v tom ze ked som dala .wav tak z 3761 KB mi vzniklo 44 038KB ci tak nejak...ked som dala v prezentacii upravit zo 100KB na 50000KB tak sami subor strasne zvacsil...a problem je v tom ze teraz ma prezentacia dokopy 56 271 KB a ziadna schranka mi ju nechce zobrat komplet celu dokonca ani FTP a ja to surne potrebujem....bohuzial nemam take programy na to aby som hudbu vedela skratit aspon na polovicu...alebo dokonca nahrat ako to ponuka program...predtym sa to dalo bez problemov odkedy mam novy monitor so zabudovanymi reprakmi mi to nefunguje....prosiiim pomozte mi niekto....
Chobot
26.08.08,09:34
prosiiiiiiiiiiiiiiim pomozteeeeeeee miiiiiiii mna uz z toho poraziiii fakt neviem co mam robit uz...sa s tou prezentaciou trapim uz vyse tyzdna....som skusila uz vsetko mozne...hudbu som si zmenila z mp3 na .wav lenze problem je v tom ze ked som dala .wav tak z 3761 KB mi vzniklo 44 038KB ci tak nejak...ked som dala v prezentacii upravit zo 100KB na 50000KB tak sami subor strasne zvacsil...a problem je v tom ze teraz ma prezentacia dokopy 56 271 KB a ziadna schranka mi ju nechce zobrat komplet celu dokonca ani FTP a ja to surne potrebujem....bohuzial nemam take programy na to aby som hudbu vedela skratit aspon na polovicu...alebo dokonca nahrat ako to ponuka program...predtym sa to dalo bez problemov odkedy mam novy monitor so zabudovanymi reprakmi mi to nefunguje....prosiiim pomozte mi niekto....

Ak si si prečítala celú tému, tak vieš, že je len jedna cesta - musíš si nájsť niekoho, kto ti tú hudbu prekonvertuje do wav formátu s čo najmenším bitratom, aby súbor mal čo najmenšiu veľkosť a potom ho pripojiť do prezentácie.

Bohužiaľ iná cesta ako ti pomôcť nie je. Jedine ešte pri konverzii zobrať len časť tej hudby (napr. zo skladby, ktorá trvá 3,5 minúty vystrihnúť len 30 sek.) a tú v prezentácii opakovať dokola.
hanelie
12.11.08,15:44
skúška,
prosím vás, počujete hudbu?
Olice
12.11.08,15:54
skúška,
prosím vás, počujete hudbu?
Ak tam má byť hudba, tak ja ju veru nepočujem.
Chobot
13.11.08,08:16
skúška,
prosím vás, počujete hudbu?

Ani nebude hrať hudba, lebo ako som vyššie popisoval, v tomto súbore nie je zvuk pripojený, ale je iba odkaz, nakoľko ide o súbor formátu .mp3. Vo vlastnostiach zvuku je vidno, že je tam odkaz na jednotku C:\..Safri Duo Meets Ayla - Sunrise.mp3. Takže hudobný súbor nie je pripojený. Počuje ho len autor prezentácie, lebo ho má v PC uložený.
hanelie
13.11.08,08:50
postupovala som podľa tohto návodu -
http://www.porada.sk/374644-post10.html
asi niečomu celkom nerozumiem :mee:

sorry som si ešte raz prečítala celú tému nainštalovala editor - a idem skúšať konvertovanie a komprimovanie
Robert Pekar
20.02.09,14:08
Zdravím vás,
chcem sa opýtať, vloźenie zvuku do prezentácie nie je problém, ale ako sa dá vytvoriť niečo takéto? V podstate mi ide o vytvorenie jednej strany prezentácie s viacerými tlačidlami, ktoré mi otvoria vždy inú pesničku. Chclel som to skúsiť cez hypertextové prepojenie, ale nedokážem nikde nájsť melódie v power pointe. Vie mi niekto poradiť, ako ich tam navkladám?


edit: už som na to prišiel. Vždy iný zvuk ku jednotlivemu tlaćidlu sa dá priradiť nie ako "prepojenie" alebo "hypertextový odkaz", ale ako "akcia" na karte "vložiť" (v office 2007, na starších neviem)
Pepotoman
25.08.09,12:33
Takže Powerpoit podporuje bez problémov keď chceš poslať e-mailom svoju prezentáciu iba WAW formát zvuku.Formát MP3 keď deformátuješ do WAW tak je 10 krát väčší. A tým pádom sa nedá ti poslať cez Email lebo tvoja prezentácia by bola gigantická a veľkosťou neposlatelná. Rád by som poslal link na tuto tematiku. Ale múdri admin mi to neumožnuje kde je vydeoprezentácia ako spraviť z MP3 na WAW (v CDex) takej istej veľkosti súboru.
Môže ti to robiť problémy a vyhadzovať že ta MP3 je chybná.Vyriešiť to musíš tak že tu MP3 prerobíš odznova v CDex a rozpakuješ do WAW takej istej velikosti.No a potom do svojej prezentácie vložíte zvuk WAW a to do prechodu snímok-zvuk-iný zvuk-no a potom zadáte cestu na WAW súbor.A zakliknúť cyklický opakovať do ďalšieho zvuku. To ak chcete aby vám hrala hudba do skončenia vašej prezentácie.No nemôžem všetko podrobne vysvetľovať prečo a začo.Bolo by to na dlho a s podrobným popisom krok po kroku. Ak ste to nepochopili tak si to poriadne naštudujte Powerpoint.:D ;)
marjankaj
25.08.09,12:55
Takže Powerpoit podporuje bez problémov keď chceš poslať e-mailom svoju prezentáciu iba WAW formát zvuku.Formát MP3 keď deformátuješ do WAW tak je 10 krát väčší. A tým pádom sa nedá ti poslať cez Email lebo tvoja prezentácia by bola gigantická a veľkosťou neposlatelná. Rád by som poslal link na tuto tematiku. Ale múdri admin mi to neumožnuje kde je vydeoprezentácia ako spraviť z MP3 na WAW (v CDex) takej istej veľkosti súboru.
Môže ti to robiť problémy a vyhadzovať že ta MP3 je chybná.Vyriešiť to musíš tak že tu MP3 prerobíš odznova v CDex a rozpakuješ do WAW takej istej velikosti.No a potom do svojej prezentácie vložíte zvuk WAW a to do prechodu snímok-zvuk-iný zvuk-no a potom zadáte cestu na WAW súbor.A zakliknúť cyklický opakovať do ďalšieho zvuku. To ak chcete aby vám hrala hudba do skončenia vašej prezentácie.No nemôžem všetko podrobne vysvetľovať prečo a začo.Bolo by to na dlho a s podrobným popisom krok po kroku. Ak ste to nepochopili tak si to poriadne naštudujte Powerpoint.:D ;)


Pozri si link
http://www.porada.sk/1015130-post5.html
Orim
26.08.09,07:11
Zdravím vás,
chcem sa opýtať, vloźenie zvuku do prezentácie nie je problém, ale ako sa dá vytvoriť niečo takéto? V podstate mi ide o vytvorenie jednej strany prezentácie s viacerými tlačidlami, ktoré mi otvoria vždy inú pesničku. Chclel som to skúsiť cez hypertextové prepojenie, ale nedokážem nikde nájsť melódie v power pointe. Vie mi niekto poradiť, ako ich tam navkladám?

edit: už som na to prišiel. Vždy iný zvuk ku jednotlivemu tlaćidlu sa dá priradiť nie ako "prepojenie" alebo "hypertextový odkaz", ale ako "akcia" na karte "vložiť" (v office 2007, na starších neviem)
Ide to aj v Impresse, čo je obdoba Powerpointu ale v OpenOffice. V linuxe mi to frčalo úplne v pohode.
Orim
26.08.09,07:22
Takže Powerpoit podporuje bez problémov keď chceš poslať e-mailom svoju prezentáciu iba WAW formát zvuku.Formát MP3 keď deformátuješ do WAW tak je 10 krát väčší. A tým pádom sa nedá ti poslať cez Email lebo tvoja prezentácia by bola gigantická a veľkosťou neposlatelná. Rád by som poslal link na tuto tematiku. Ale múdri admin mi to neumožnuje kde je vydeoprezentácia ako spraviť z MP3 na WAW (v CDex) takej istej veľkosti súboru.
Môže ti to robiť problémy a vyhadzovať že ta MP3 je chybná.Vyriešiť to musíš tak že tu MP3 prerobíš odznova v CDex a rozpakuješ do WAW takej istej velikosti.No a potom do svojej prezentácie vložíte zvuk WAW a to do prechodu snímok-zvuk-iný zvuk-no a potom zadáte cestu na WAW súbor.A zakliknúť cyklický opakovať do ďalšieho zvuku. To ak chcete aby vám hrala hudba do skončenia vašej prezentácie.No nemôžem všetko podrobne vysvetľovať prečo a začo.Bolo by to na dlho a s podrobným popisom krok po kroku. Ak ste to nepochopili tak si to poriadne naštudujte Powerpoint.:D ;)
Myslím, že musíš mať asi 5 príspevkov aby si mohol vkladať prílohy.
Dodo 46
06.12.09,16:34
Pekný večer.

Aj ja mám problémy s pripojením zvuku, z 4MB MP3-ky mi vytvoril Nero Wawe editor 4O MB súbor waw bez problémov sa mi tento súbor pripojil do prezentácie. Avšak to sa nedá poslať.
Skúšal som 4MB MP3 - nastavil v okne General hodnoptu 40000 Kb
a súbor sa nechcel pripojiť. Doposiaľ som to riešil tak,že som spolu s prezentáciou poslal aj mp3. Prijímateľ musel oba súbory z prílohy prekopírovať a potom spustiť prezentáciu a fungovalo to. Nie je to elegantné riešenie. Chobot alebo niekto iný prosím Vás poraďte mi. Používam PP 2003,vie ten prekliaty program vôbec nejaký iný súbor ako waw pripojiť. Je veľa prezentácii ktoré majú veľkosť okolo 10MB a hudba hrá dosť dlho.
Analyzoval som takúto prezentáciu s pripojeným zvukom nedokázal som násť zvukový súbor kde sa nachádza.
Ešte raz ďakujem za radu.

Som na tomto fóre nový ešte som sa tu nezorientoval,ak som moju otázku poslal na nesprávne miesto tak sa ospravedlňujem.

Dodo 46
marjankaj
06.12.09,18:50
Pekný večer.

Aj ja mám problémy s pripojením zvuku, z 4MB MP3-ky mi vytvoril Nero Wawe editor 4O MB súbor waw bez problémov sa mi tento súbor pripojil do prezentácie. Avšak to sa nedá poslať.
Skúšal som 4MB MP3 - nastavil v okne General hodnoptu 40000 Kb
a súbor sa nechcel pripojiť. Doposiaľ som to riešil tak,že som spolu s prezentáciou poslal aj mp3. Prijímateľ musel oba súbory z prílohy prekopírovať a potom spustiť prezentáciu a fungovalo to. Nie je to elegantné riešenie. Chobot alebo niekto iný prosím Vás poraďte mi. Používam PP 2003,vie ten prekliaty program vôbec nejaký iný súbor ako waw pripojiť. Je veľa prezentácii ktoré majú veľkosť okolo 10MB a hudba hrá dosť dlho.
Analyzoval som takúto prezentáciu s pripojeným zvukom nedokázal som násť zvukový súbor kde sa nachádza.
Ešte raz ďakujem za radu.

Som na tomto fóre nový ešte som sa tu nezorientoval,ak som moju otázku poslal na nesprávne miesto tak sa ospravedlňujem.

Dodo 46

Pozri si link
Power Point - nastavenie zvuku (http://www.porada.sk/1015130-post5.html)

A vyskúšaj. Ide to v pohode.
Chobot
06.12.09,22:28
Pekný večer.

Aj ja mám problémy s pripojením zvuku, z 4MB MP3-ky mi vytvoril Nero Wawe editor 4O MB súbor waw bez problémov sa mi tento súbor pripojil do prezentácie. Avšak to sa nedá poslať.
Skúšal som 4MB MP3 - nastavil v okne General hodnoptu 40000 Kb
a súbor sa nechcel pripojiť. Doposiaľ som to riešil tak,že som spolu s prezentáciou poslal aj mp3. Prijímateľ musel oba súbory z prílohy prekopírovať a potom spustiť prezentáciu a fungovalo to. Nie je to elegantné riešenie. Chobot alebo niekto iný prosím Vás poraďte mi. Používam PP 2003,vie ten prekliaty program vôbec nejaký iný súbor ako waw pripojiť. Je veľa prezentácii ktoré majú veľkosť okolo 10MB a hudba hrá dosť dlho.
Analyzoval som takúto prezentáciu s pripojeným zvukom nedokázal som násť zvukový súbor kde sa nachádza.
Ešte raz ďakujem za radu.

Som na tomto fóre nový ešte som sa tu nezorientoval,ak som moju otázku poslal na nesprávne miesto tak sa ospravedlňujem.

Dodo 46

- Noo, 40 MB waw zvukový súbor do prezentácie nepripojíš.

- Aj keby sa ti nejako podarilo, tak to cez e-mail nepošleš, lebo väčšina e-mailových schránok je obmedzená na 5MB, väčší e-mail ti nepošle alebo nepríjme.

- Iný zvukový súbor ako WAV PP nepripojí. Všetky ostatné linkuje.

- Ak je aj zvukový súbor integrovaný v samotnej prezentácii, tak ho len tak ľahko nenájdeš. Ak ale chceš, môžem ti prezradiť, ako ho odtiaľ dostať.
marjankaj
06.12.09,22:36
- Noo, 40 MB waw zvukový súbor do prezentácie nepripojíš.

- Aj keby sa ti nejako podarilo, tak to cez e-mail nepošleš, lebo väčšina e-mailových schránok je obmedzená na 5MB, väčší e-mail ti nepošle alebo nepríjme.

- Iný zvukový súbor ako WAW PP nepripojí. Všetky ostatné linkuje.

- Ak je aj zvukový súbor integrovaný v samotnej prezentácii, tak ho len tak ľahko nenájdeš. Ak ale chceš, môžem ti prezradiť, ako ho odtiaľ dostať.

Program CDEX urobí z MP3 súboru súbor WAV iba o niekoľko Bytov väčší, a tento sa pripojí do prezentácie. Pozri si link hore.
Marína
06.12.09,23:21
Program CDEX urobí z MP3 súboru súbor WAV iba o niekoľko Bytov väčší, a tento sa pripojí do prezentácie. Pozri si link hore.
Tiež používam program CDex, po konverzii je súbor wav rovnako veľký ako mp3, rozdiel je iba občas o 1 kB.
Dodo 46
07.12.09,19:34
Ďakujem. Takú ochotu som nečakal. Nechcem posielať 40 MB súbor,len som laboroval s pripojením zvukových súborov. Bežne posielam cez centrum 10 MB aj viacej. Na základe fóra na porade som získal dojem že pôjde pripojiť napríklad MP3.
Teraz beriem na vedomie že ide len WAW. Integrované súbory zvukové v prezentácii som hľadal preto lebo som chcel zistiť aké formáty tam sú ,teraz to nepotrebujem vedieť aj keď ma to zaujíma. CDEX nepoznám skúsim to s týn skomprimovať. Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem.

Dodo 46
marjankaj
07.12.09,19:56
Ďakujem. Takú ochotu som nečakal. Nechcem posielať 40 MB súbor,len som laboroval s pripojením zvukových súborov. Bežne posielam cez centrum 10 MB aj viacej. Na základe fóra na porade som získal dojem že pôjde pripojiť napríklad MP3.
Teraz beriem na vedomie že ide len WAW. Integrované súbory zvukové v prezentácii som hľadal preto lebo som chcel zistiť aké formáty tam sú ,teraz to nepotrebujem vedieť aj keď ma to zaujíma. CDEX nepoznám skúsim to s týn skomprimovať. Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem.

Dodo 46
Ide to CDEX v MP3 súbore vymení hlavičku a aj príponu. Nie je to WAV súbor, iba sa tak tvári pre powerpoint.
Pozri príspevok č. 74. Je tam link.
Dodo 46
07.12.09,20:56
Ešte raz som tu.Chobot skutočne mi to ten 40 MB súbor WAW - zvuku integruje do PP.
Nastavil som v general 50 000Mb, aj ked mi je jasné ze je to cca 6MB napriek tomu to pripojilo. PP má skutočne veľkosť 45 MB. Napálil som to na cd a dal do druhého počítača aj tam mi prehralo zvuk. To síce nie je podstatné. Pointa bola v tom že som chcel občas rodine poslať nejakú prezentáciu napr. z dovolenky a pridať tomu zvuk , aby som sa zmestil do posielateľnej veľkosti.
Skúsim to s tým CDex-om keď budem mať čas. Teraz to odložím.Dúfam že kvalita nebude podstatne horšia ako MP3.
Budem čakať a dúfať. Ďakujem veľmi.

Dodo 46
Marína
07.12.09,21:21
Kvalita sa nemení, napr. do tejto http://www.porada.sk/1222193-post8.html prezentácie som vkladala súbor s príponou wav(128 kbps).
Program si stiahneš napr. odtiaľ http://www.slunecnice.cz/sw/cdex/ a nemusíš čakať, veď konverzia prebehne za pár sekúnd. Ak si s niečim nebudeš vedieť rady, napíš.
Dodo 46
17.12.09,19:44
Ďakujem veľmi pekne ten CDex mi pomohol . Konverzia do WAWU prebehla fakt na úrovni MP3, predtým mi to urobilo aj vyše 10-násobok veľkosti mp3 súboru. Prajem všetkým krásne Vianočné sviatky.
Dodo 46
Dodo 46
17.12.09,20:20
Pekné blahoželanie a hlavne krásna pesnička od Stinga.

Nevieš prečo nemôžem hlasovať však som zaregistrovaný.
Ďakujem Dodo 46.
Marína
17.12.09,20:35
Ďakujem veľmi pekne ten CDex mi pomohol . Konverzia do WAWU prebehla fakt na úrovni MP3, predtým mi to urobilo aj vyše 10-násobok veľkosti mp3 súboru. Prajem všetkým krásne Vianočné sviatky.
Dodo 46


Pekné blahoželanie a hlavne krásna pesnička od Stinga.

Nevieš prečo nemôžem hlasovať však som zaregistrovaný.
Ďakujem Dodo 46.
Ďakujem za pochvalu.:)
CDex je fakt dobrý program, som rada, že aj ty si spokojný.
Hlasovať nemôžeš preto, lebo si ešte krátko zaregistrovaný a máš málo príspevkov, niekde tu na porade je uvedené aký čas a koľko príspevkov potrebuješ, aby si hlasovať mohol, len neviem kde.
Pekné vianočné sviatky prajem aj ja tebe.:)
Dodo 46
19.12.09,14:06
Ďakujem .

Dodo 46
Juri1
17.08.10,11:55
Prosim poradite mi ako spravit aby som pri prezentacii nemusel mat prilozeny subor s mp3, lebo inak mi to nejde.
A ako spravit, aby to hralo aj na inom PC aj ked nahram prezentaciu spolu s mp3 do jedneho foldra.
Robim to pod MS Office 2003, resp. 2007.
Dakujem
Chobot
17.08.10,12:13
Prosim poradite mi ako spravit aby som pri prezentacii nemusel mat prilozeny subor s mp3, lebo inak mi to nejde.
A ako spravit, aby to hralo aj na inom PC aj ked nahram prezentaciu spolu s mp3 do jedneho foldra.
Robim to pod MS Office 2003, resp. 2007.
Dakujem

Juri1, a o čom je celá táto téma? Há? Alebo ti to máme znovu napísať?

Veď si to celé prečítaj, v téme to máš vysvetlené.
Robert Pekar
17.08.10,13:51
Juri1, a o čom je celá táto téma? Há? Alebo ti to máme znovu napísať?

Veď si to celé prečítaj, v téme to máš vysvetlené.


Aby si to nemusel lovit...vytvor si subor vo waw a ten si uloz niekde na plochu. V office 2007 je karta prechody, ostatne verzie neviem nepouzivam, ale bude to podobne. Tam najdi polozku zvuk a iny zvuk. Vybehne Ti okno s ponukou, kde mas subor ulozeny., Najdi ho a vlozis si ho do prezentacie. Potom si ju pre istotu uloz a skus spustit. Mala by fungovat. No a potom si vytvor samostatnu prezentaciu, nacasuj, nastav efekty a mas to... len ak to budes cgciet posielat mailom, pozor na velkost waw suboru