Aldan
28.01.18,11:01
som szčo, neplatca DPH. 2x do mesiaca doveziem autá ojazdené zo zahraničia na další predaj alebo na súčiastky. Ak nakupujem u platcu DPH musím sa registrovať u nás na danovom podľa par. 7? alebo až po tom ako prekročím ročný limit 14.000?
Tweety
28.01.18,10:10
Pred týmto limitom. Pozri § znenie:1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 14 000 eur.
Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 14 000 eur.
Aldan
28.01.18,10:21
áno takto som to pochopila z daňovej stránky. Prosím ťa je ak nadobúdam tovar v Nemecku napríklad , nie teda v tuzemsku- toto ma pletie. ak to môžem zhrnúť, ak dosiahnem nákup za 10.000 ročne nemusím sa vôbec registrovať, aj ked budem kupovať od platcu v Nemecku.
dúfam že som pochopila správne. dakujem moc.
Tweety
28.01.18,10:22
Nemusíš ale môžeš.