Mirka26
28.01.18,16:49
Potrebujem radu ak sa dá, píšem rigoróznu prácu na tému práva a povinnosti fyzických osôb na úseku občianskych preukazov, ale akosi mi došli nápady a vôbec neviem čo všetko by som k takejto téme mohla písať. Budem vďačná za každé nápady.

Dakujem
ivka70
28.01.18,17:43
To nemyslis vazne, ze prilozeny dotaznik je dotaznik k rigoroznej praci.
Ved to ma uroven strednej skoly.
Na akej skole sa da s takymto ubohym obsahom dostat maly doktorat?
A nebodaj z prava??

A ak chces napady s obsahom prace, skus napisat, co uz mas a co na to hovori tvoj konzultant.
ivka70
28.01.18,20:09
Tu je povodne zadanie:
-
Potrebujem radu ak sa dá, píšem rigoróznu prácu na tému práva a povinnosti fyzických osôb na úseku občianskych preukazov, ale akosi mi došli nápady a vôbec neviem čo všetko by som k takejto téme mohla písať. Vytvorila som si taký malý dotazník a ak môžete bola by som rada ak by ste mi ho mohli vyplniť. Budem vďačná za každé nápady.
https://www.survio.com/survey/d/J2J1M2C4R2B9L7I9L

+
Mik148
28.01.18,21:05
Ten dotazník má úroveň priemernej SOČ na školskom kole. Dnes sa doktorát dáva uz asi za všetko. Zaujimala by ma hlavna teza a ciel tej prace. Lebo napisat kvalitnu pracu s takymto vyskumom zalozenom na tomto dotazniku je nemozne.
Mirka26
29.01.18,02:20
Ja nevravim ze ten dotaznik aj pouzijem. To bol len jeden mozno z takych napadov ale ako vidim uplne je to celé zlé. Nevenovala som tomu vela casu a tak to aj vyzera. Z prace mam uz napisane okolo 50 stran. Chcela som to len o nieco este doplnit. Pre vyskum pouzijem urcite statistiky a porovnavanie s ceskou legislativou.
profesional
29.01.18,07:29
Tak skúsim zopár nápadov z hlavy:

1. Povinnosť vrátiť OP ak zanikne právny dôvod na jeho držbu - odhlásenie z pobytu v SR a prihlásenie na pobyt v inej krajine, nakoľko ma držbu OP musia byť splnené 2 podmienky a to štátne občianstvo a pobyt na úzsmí SR.

2. OP ako cestovný doklad v krajinách EÚ a špecifický cestovný režim pri cestovaní s OP v zámorských teritóriách členských krajín EÚ.

3. OP ako cestovný doklad pre cesty mimo EÚ - Macedónsko, Srbsko, Gruzínsko

4. OP ako verejná listina, aplikačné atribúty verejnej listiny, vady verejnej listiny, konania vo vzťahj k verejnej listine

5. Vlastníctvo OP vs. držba OP

6. Náhradný doklad za stratený a odcudzený OP

7. OP a elektronické podpisovanie, OP a právne úkony realizované na diaľku

A ešte mnoho iného... Toto ma napadlo len behom prvých 5 minút.