akeber
29.01.18,10:56
Asparát- uschnuté výhonky, neviem prečo a kde robím chybu, zalievam aj dostatok svetla má. Mám tie vyschnuté vystrihať?
arizona
29.01.18,10:48
Rastlina nema rada suchy vzduch, treba postrekovat odstatou vodou. V zime ju treba drzat v chladnejsej miestnosti, do asi 15 st.

Tie uschnute konariky samozrejme vystihaj prec. Naco ti tam budu???
akeber
29.01.18,11:01
ďakujem
branislavp
05.03.18,17:41
Asparágus, ktorý má uschnuté výhonky signalizuje, že má nedostatok vlahy a je umiestnený v príliš vykurovanej miestnosti,nedostatok vetrania a tiež nedostatok svetla..Tzv cibuľky v kvetináči nesmú vyčnievať zo zeminy. Suché výhonky asparágusu vystrihni úplne až k zemine. Polievaj zo spodu kvetináča do misky a prihnojuj hnojivom na palmy a zelené rastliny, podľa návodu. Ja pestujem asparágus dlhé roky. Mám ho na vyššom drevenom stojane, je veľmi dlhý a krásne zelený aj cez zimu, hoci sa v miestnosti vykuruje. V letnom období vyrastajú výhonky veľmi rýchlo, kvitne aj 2x a tie kvietočka sú veľmi malé , biele, intenzívne príjemne voňajú. Asparágus je izbová rastlina, neznáša vonkajšie prostredie, napr pestovanie na balkóne, prudké slnko a prievan, či vietor.