BeBe1411
29.01.18,10:10
Ahojte snažila som sa nájsť tuná na porade čo najviac k tejto oblasti ale žiaľ nedostala som presnú odpoveď. Potrebovala by som poradiť som práve v procese tvorby pracovného poriadku a pri tejto príležitosti vedenie spoločnosti dalo návrh na zoficiálnenia nerovnomerného rozvrhnutia pracovného času . V krátkosti sme firma zaoberajúca sa servisom a sanitou počas mesiacov apríl až október naši servisní technici majú veľa nadčasov , máme " sezónu " v ostatných mesiacoch je práce pomenej , vracajú sa aj na firmu skôr atď . Vedenie malo nápad uplatniť konto pracovného času ( aby sa počas sezóny kumulovali nadčasy ktoré by sa nepreplácali a v zimnom období by sa zasa týmito nadčasmi dorovnával schodok vo fonde pracovného času ) ale keďže nemáme zástupcov zamestnancov neviem presne či je možné takúto dohodu uzavrieť (ZP je podľa mňa v tomto dosť nešťastný , resp. neviem či ho chápem správne.keďže dohoda sa nesmie nahradiť rozhodnutím zamestnávateľa ale na konci § 12 je veta že ju nemožno nahradiť ani dohodou so zamestnancom ...) Mám na Vás otázky všeobecne ...myslíte si že konto pracovného času je pre takýto typ práce najvhodnejší alebo máme ísť na to inak? poprípade ak sú nejaké publikácie na túto tému dajte mi prosím vedieť rada si naštudujem čo treba nech to viem odprezentovať :) Ďakujem veľmi pekne a želám pekný deň BB