maped
29.01.18,12:42
Poprosím o poradenie ak si už niekto vybavoval elektronické podanie bez dohody o elektronickou doručovaní cez DÚ a nemá zaručený elektronický podpis pre sro, iba cez ID(identifikátor a heslo), tak je toto podanie možné cez prihlásenie edane java EZOU? Resp. ako sa to bude naďalej zasielať?
Ďakujem pekne.
Žabinka
29.01.18,11:56
ja nepoužívam e-dane, ale ak som správne pochopila z https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane/edane tak v e-dane sa dá komunikovať len cez ZEP alebo dohoda.. eID nie..
maped
29.01.18,12:07
ďakujem pekne, teda v tmto prípade sa nové sro budú zrejme musieť zasielať cez nový OP a čítačku? Uf, to nam teda znemožnili.
Žabinka
29.01.18,12:30
ak je dohoda uzatvorená pred 31.12.2017, tak platí, prihlasuješ sa cez identifikátor a heslo, dokument podávaš EZ-ou..
ak nemáš platnú dohodu, prihlasuješ sa cez ZEP alebo Eid..
skús pracovať cez portál FS, v prípade nejasností si vieš nájsť pomôcku na stránke finančnej správy..
bea26
29.01.18,17:34
Skúšala som zaregistrovať sa ZEP, neviem ako naištalovať certifikát. Odkiaľ ho treba získať???
Žabinka
29.01.18,18:11
a registráciu a ZEP už máš?
keď sa chceš prihlasovať cez ZEP, najprv musíš osloviť zástupcu akreditovaných certifikačných autorít (ACA), ktoré poskytujú službu vydávania kvalifikovaných certifikátov pre zaručený elektronický podpis, zoznam je tu http://www.nbu.gov.sk/doveryhodne-sluzby/doveryhodna-infrastruktura/akreditovane-certifikacne-autority/index.html, podpíšeš zmluvu a zakúpiš si ZEP ( ja som mala v podobe USB kľúča) a potom sa už vieš prihlásiť na portál FS cez ZEP..
Jarka 1
29.01.18,18:18
Musíš mať OP s čipom a spojazdniť elekt. občiansky na polícii. Povieš, že budeš využívať ZEP a dostaneš preto zadarmo aj čítačku aj certifikát. Ten si už netreba kupovať! Nainštaluješ v PC certifikát. Keď si to spojazdníš, tak si pridáš nového klienta cez žiadosť o autorizáciu. Ako prílohu dáš splnomocnenie. Nemusí byť overené u notára. Včera večer som takto poslala dve žiadosti o autorizáciu, podpísala a dnes mi to už aj pridali. Takže už dnes som mohla nahlásiť elektronicky číslo účtu novovzniknutej spoločnosti.
Žabinka
29.01.18,18:39
Jarka, a to je odpoveď komu? pre bea26? ona píše o ZEP nie eID.. len problém je že niektorí nerozlišujú pojmy, takže ťažko niekedy pomôcť odpoveďou..
Jarka 1
29.01.18,18:48
žabík, písala som pre maped. Chápem to tak, že chce riešiť ďalšiu spoločnosť pod seba, ale s tou už nemôže mať od 1.1.2018 dohodu.
bea26
29.01.18,18:55
čiže to treba zakúpiť a až potom to funguje. Ale ak mám EID môžem sa registrovať aj tak?
Žabinka
29.01.18,19:04
ak máš eID tak nepotrebuješ kupovať ZEP.. nainštaluješ si v pc všetko potrebné z inštalačných balíčkov a prihlasuješ sa cez eID..
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Elektronicka_komunikacia/Aktualne_informacie/Postup_podavania_DP_so_ZEP.pdf
Jarka 1
29.01.18,19:04
bea, ak máš aj čítačku, tak sa prihlásiš s OP ... nič som už teraz nemusela kupovať
bea26
29.01.18,19:07
Ďakujem
mondes
29.01.18,19:37
Takže dohody už padnú? Fííha, ja mám všetko cez dohody. Dokedy budú platiť? Neviete?
Žabinka
29.01.18,19:40
ale nie.. dohody uzavreté do 31.12.2017 sú platné.. ale od 1.1.2018 sa už nedá novým sro uzavrieť dohoda.. môžu komunikovať iba s eID alebo ZEP..
mondes
30.01.18,09:19
Ale ak ja mám uzavretú dohodou do 31.12.2017, a chcem mať pod mojím menom novú s.r.o., tak to sa dá ešte aj na dohodu.
bea26
30.01.18,13:10
a čo v prípade: keď ja ako fyzická osoba sa zaregistrujem, môže mi dať právnická osoba plnomocenstvo??? potrebujem k tomu tiež ZEP alebo občiansky preukaz???
maped
31.01.18,11:22
Jarka1 prosím ja mám ID ale cez ID sa neprihlasujem cez edane ale dám si čítačku a nový OP a BOX (6miestny) a potom si cez financie dám tlačivá a tam mi ponúka vo vypísanom tlačive napr. DPDPH možnosť podať Zepom. Tak tak vpíšem ZEP čo mám (8miestny a odšlem?) Mne to stále nie je jasné, ak mám ID pridelené a ostatné firmy odosielam cez e-dane java a nové firmy po 1.1.2018 že musíme odosielať inak. Prosím, ak vieš poradiť veľmi Ti ďakujem.
kn-alka
31.01.18,11:27
NIE, nedá. Už existujúce dohody sú platné, ale od 01.01.18 sa dohody s sro vôbec neuzatvárajú.

Nová s.r.o. už len cez čip.OP