Agacs
29.01.18,18:18
Až teraz som zistila, že na v daňovom priznaní k dani z motorových vozidiel za rok 2015 som neuviedla dátum vzniku daňovej povinnosti r. 2 oddiel III jedného motorového vozidla. Daň bola zaplatená. Mám podať dodatočné priznanie? Je to zásadná chyba, za ktorú dávajú aj pokutu? Ak podám dodatočné priznanie tiež je za to sankcia.
Ak máte skúsenosti dajte vedieť.
Ďakujem pekne
Žabinka
29.01.18,17:46
nápoveda pri vyplňovaní DzMV píše konkrétne pri tomto riadku, že nepovinné pole.. pokiaľ ale išlo o pokračujúcu daňovú povinnosť..
ak išlo o vozidlo s daňovou povinnosťou vzniknutou v priebehu roka, tak ten údaj by tam mal byť..
skús sa skontaktovať so svojím správcom dane a uvidíš.. mne to tam správkyňa dopísala sama..;)
Agacs
29.01.18,17:57
Ďakujem za skorú odpoveď. Ja posielam elektronicky aj v tom prípade je možnosť dopísať?
Žabinka
29.01.18,18:02
ak si posielala elektronicky, pozri si v histórii komunikácie - prijaté dokumenty - potvrdenie o prijatí podania, nájdeš tam číslo podania, a môžes podať všeobecné podanie, kde úplne navrchu napíšeš to číslo podania, a do textu uvedieš že dopĺňaš dátum vzniku daňovej povinnosti Oddiel xyz riadok xx.. možno to takto bude stačiť..
Agacs
15.02.18,09:22
Ďakujem veľmi pekne