libcosenior
30.01.18,10:20
Fond pracovného času sa počíta ako počet pracovných dní plus počet sviatkov (mimo sviatkov cez víkendy) krát denný pracovný čas.
Napríklad v decembri 2017 bolo 19 plus 2 sviatky, teda napr. pri 7 hod. pracovnom čase je to 147 hodín.
Ja pracujem len 7 hod. pracovné dni, teda odpracujem 133 dní a fond som naplnil.
Manželka je v nepretržitej prevádzke (12-ky), ale zamestnávateľ jej naplánoval 147 hodín, teda aj hodiny za sviatky a odrobila to.
Je to správne, že ja mám naplnený fond (133 hod.) bez sviatkov ale ona musí naplniť plný fond (147 hod.) , aj keď nepracuje cez sviatky. Nemala by mať za tých 14 hod. nadčas, alebo je to kompenzované iným spôsobom?
ivka70
30.01.18,09:26
Ano, je, lebo ty si dostal nahradu mzdy za sviatok (v tyzdni) a musis pocitat aj tie hodiny k odpracovanym.
Zatial co ona cez sviatky nemala napllanovane zmeny, nepracovala a nedostala ani nahradu mzdy za sviatok, hodiny sa jej nepocitaju. Nie je dovod.
Predstav si to u nej ako sviatok, ktory pripadne na nedelu, ten sa zasa tebe nepocita nikam. Nemas taky sviatok nicim kompenzovany, lebo nepripadol na tvoj standardny pracovny den.
Aj so sviatkami, za ktore si dostal nahradu mzdy za sviatok, mas 147 hodin v decembri.
libcosenior
30.01.18,09:42
Ja len neviem pochopiť, prečo mne stačí odpracovať 133 hod. a ona musí odpracovať o 14 hod. viac, teda 147 hod. na naplnenie pracovného fondu. Kde je v tom spravodlivosť?
ivka70
30.01.18,10:31
este raz: ty neodpracujes dni, ktore pripadli na sviatok, pretoze v ten den nepracujes, ale mal si pracovat a dostanes nahradu mzdy za sviatok
ona vo sviatky nemala procovat, lebo tam jej nepripadla zmena, cize nema narok na nahradu mzdy za tie dni
ak by mala naplanovanu zmenu a neodpracovala by ju, lebo je sviatok, tiez by dostala nahradu mzdy za sviatok, dokonca za 12 hodin, nielen za 7, ako ty .... lenze zamestnavatel setri, tak jej taku zmenu nenaplanuje
kn-alka
30.01.18,10:35
Ty máš odpracovaných 133hod., ale platených máš 147 hod., takže obaja máte platených 147 hod. Ona mala len smolu, že jej smena nevyšla práve na sviatok.

Ty si mal odpracovať takisto 147 hod., ale nakoľko tvoj pracovný deň padol na sviatok, nemusel si pracovať, ale bol ti vyplatený.
kopretinka
30.01.18,10:41
obidvaja máte odpracovať rovnaký počet hodín.Tvoja manželka má rozpis služieb,podľa ktorého si odpracuje svoje hodiny.Ty máš svoj rozpis,podľa ktorého pracuješ.
To,že ty si bol na sviatky doma a máš ich zaplatené a nemusíš ich odpracovať,je výhoda tvojho úradníckeho miesta.Takže buď rád.
Ale v rámci spravodlivosti môžeš svojmu zamestnávateľovi navrhnúť,že keďže si v tie sviatky nepracoval,tak ich nechceš mať zaplatené a tie hodiny si pôjdeš dodatočne odpracovať vo februári.To znamená,že vo feb.odpracuješ dva dni naviac zadarmo.